1.Політичною організацією русофілів (москвофілів) у 70-80-х роках ХІХ століття була:
2.Яка абревіатура є нелогічною в тестовому рядку?
3.До якого історичного часу (дата) належать рядки із цитованого документу «… Три імператори, що договорюються, будуть з’єднані узами справжнього і нерозривного братерства….»
4.Перше видання Т.Шевченка «Кобзар» відбулося в:
5.«Підкарпатська Русь» - офіційна назва в 1920 – 1930-х рр. українських земель у складі:
6.Подумайте, в який історичний період було надруковано цю марку?
7.Головним питанням, яке стояло у центрі уваги Центральної Ради влітку 1917 року було:
8.Про яку подію (дату) в історії сповіщається у виступі: «… рівно сорок вісім років тому в Дзеркальній залі Версальського палацу проголошено Німецьку імперію?
9.Хто з українських митців у листі так описував свою роботу над однією з картин: «Недарма про них Гоголь писав, усе це правда… ніхто в цілім світі не відчував так глибоко Свободи, Рівності й Братерства... Запоріжжя залишалося вільним…»
10.До якого історичного часу належать події, які відображені на світлині?
11.Що було спільним для революції 1848 – 1849 рр. в Австрії та 1905 -1907 рр. в Російські імперії?
12.Від проголошення Австро-Угорської імперії до її розпаду пройшов 61 рік.
13.Укладення міжнародного договору викликало коментар сучасника: «…Польща та більшовицька Росія поділились українськими землями, як колись в Андрусові в 1667 році». Про подію якого року іде мова?
14.Якими були наслідки подій, про які йдеться в щоденнику С.Петлюри: «… Перехід Галицької Армії на сторону Денікіна поставив нашу армію… в тяжке стратегічне і матеріальне положення…»
15.Яке з цих висловів стосується Італії 20-х років?
16.Назвіть країни, які після Першої світової війни утворили Королівство СХС:
17.Прочитайте уривки з історичних документів. Укажіть порядок цифр, який відповідає хронології зазначених історичних подій.
1.1922. «…Вдень 29 жовтня Дуче отримав довгоочікувану звістку про призначення його прем’єр-міністром…»
2.1921.«Кількасот полягло в бою. А більше ніж 500 повстанців потрапило в полон. Це був останній бій повстанської армії УНР»
3.1919.«Війська пройшли з боями 2 тис. км тилами денікінської і червоної армій. Було збережено кістяк війська, на базі якої відновлено армію УНР»
4.1919, влітку. .«О.Греков поставив завдання перед корпусами просуватися в напрямку найважливіших галицьких міст. 15 червня було визволено Тернопіль…»
5.1918. «…9 листопада почалося збройне повстання в Берліні. За кілька годин канцлер повідомив про зречення Вільгельма ІІ з престолу»
18. Перед вами відомі історичні постаті України. Подумайте, кому з цих діячів присвячені слова вірша: «Сім літер, що палають в слові Україна / Сім літер, що вогнем лягли на Монпарнас, / І сім зрадливих куль на вулиці Расіна…»?
19. Прочитайте уривки з історичних документів. Укажіть порядок цифр, який відповідає хронології зазначених історичних подій.
1.1921.«…після прийняття рішення про необхідність підняття загального повстання в Україні…вирішено було пустити два відділи: південний – на Поділля, північний – на Волинь…»
2.1920.«…мусимо дивитися на Варшавський договір як на тимчасовий вихід із тяжкої ситуації… для того, щоб боротися. Продовжити боротьбу з нашим головним ворогом – московщиною…»
3.1921 березень.«…Розкладка скасовується і замість неї вводиться податок на продукти сільського господарства…»
4.1924.«Повстання тривало з 15 по 18 вересня… Його очолив про радянський революційний комітет, який закликав до створення «Молдавської радянської республіки та припинення румунської окупації»
5.1923.«Путчистам не вдалося захопити об’єкти стратегічного значення, у тому числі телеграф та телефонну станцію, звідки представники влади повідомили Берлін про заколот у Мюнхені»
20.Які міжнародні договори визначили долю України після завершення Першої світової війни?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома