Які явища та процеси характерні для УРСР у другій половині 60-х - першій половині 80-х років? (2 варіанти)
У яких твердженнях ідеться про Петра Шелеста? (2 варіанти)
Що було характерним для України в період загострення кризи радянської системи (середина 60-х - початок 80-х рр.)? (2 варіанти)
Ім'я якого історичного діяча пропущено в уривку з джерела?
«13 лютого 1978 року указом Президії Верховної Ради СРСР був позбавлений громадянства. Він скликав прес-конференцію і сказав, що це найсумніший день у його житті: «Мене позбавили права померти на Батьківщині». Отоді він пішов у наступ! Влада гадала, що, випустивши совєтського дисидента, позбулася клопоту: незручно було втретє ув'язнювати всесвітньо відому людину. А він виявився ще й свідомим українцем. Та ж таки «Свобода»: «От ви були російським генералом...». - «Я ніколи не був російським генералом. Я був совєтським генералом, а родом я українець. І приїхав сюди представляти Українську Гельсінську групу».
Коли відбулися події, про які йдеться у фрагменті зі спогадів І. Жиленко?
«...У кінотеатрі «Україна» під час перегляду «Тіней забутих предків»... зібралося в кінозалі все, що було чесного на той час у Києві. Після перегляду Іван Дзюба вийшов на сцену, подякував групі і повідомив про арешти інтелігенції. Стус закликав не допустити 37-го року в Україні і запропонував на знак протесту - встати. Як це було страшно! Дрижаки пробігли спинами. Обивательська маса кинулась до «запасного виходу», як під час пожежі. Побіг перешепт, що кінотеатр оточено і будуть «брати» всіх. І все-таки більшість у залі - встала».
У якому році було створено організацію, про яку йдеться?
«УГГ ставить також своїм завданням знайомити громадян України з Декларацією прав людини ООН, домагатися від влади здійснення права на вільний обмін інформацією та ідеями, акредитування в Україні представників закордонної преси,-утворення незалежних пресових агентств, безпосереднього контакту України з ін. країнами... Заарештовано й засуджено (ст. 62 Кримінального кодексу УРСР - «антирадянська агітація та пропаганда») від 7 до 10 рр. ув'язнення і 5 рр. заслання членів-засновників УГГ: М. Руденка, О. Тихого, Л. Лук'яненка, М. Мариновича, М. Матусевича».
Укажіть імена історичних діячів, що їх пропущено в уривку з доповідної В. Щербицького від 1973 р.?
«Інспіраторами націоналістичних проявів виступала... група українських націоналістів з числа інтелігенції - т. зв. «шістдесятники»: ____, Сверстюк, З. Франко, Шумук, і ін. - у м. Києві; ____, Осадчий, Гель, чоловік і жінка Калинці - у м. Львові; Строката - у м. Одесі й інші, що мали спільників у деяких інших містах республіки. Деякі з них раніше вже притягалися до відповідальності за антирадянську діяльність. Перераховані особи проводили активну націоналістичну обробку свого оточення, головним чином молоді, займалися виготовленням, поширенням у республіці й передачею за рубіж документів ворожого змісту. З метою згуртування однодумців налагодили випуск нелегального антирадянського журналу «Український вісник». В 1970 - 1972 р. виготовили шість номерів цього журналу, з яких п'ять - видані за кордоном». (4 варіанти)
Вкажіть поняття й терміни, які стосуються доби "застою". (3 варіанти)
Укажіть період перебування на посаді першого секретаря ЦК КПУ П. Шелеста.
Хто був автором статті «Інтернаціоналізм чи русифікація?»?
Автором якої з наведених праць був В. Чорновіл?
Хто очолював Українську громадську групу сприяння виконанню Гельсінських угод?
Позначте правильну хронологічну послідовність подій:
А вихід друком книги П.Шелеста " Україно наша Радянська"
Б прийняття Конституції УРСР
В обрання першим секретарем ЦК КПУ В.Щербицького
Г створення Української Гельсинської групи (УГГ)
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома