Пантелеймон Куліш — автор першого в новій українській літературі...
Прочитайте рядки.
…чоловічок сей був у короткій старенькій свитині, у полотняних штанях, чоботи шкапові попротоптувані — і пучки видно. Хіба по шаблі можна б здогадуватися, що воно щось не просте: шабля аж горіла от золота; да й та на йому була мов чужа. І постать, і врода в його була зовсім не гетьманська. Так наче собі чоловік простенький, тихенький.
Це опис зовнішності...
Прочитайте рядки.
…зложити докупи обидва береги Дніпрові, щоб обидва… приклонились під одну булаву! Виженем недоляшка з України, одтиснем ляхів до самої Случі — і буде велика одностайна Україна.
Ці слова належать...
Події в романі «Чорна рада» розвиваються в такій послідовності...
Прочитайте рядки.
Весело і тяжко згадувати нам тебе, старий діду Києве! Бо й велика слава не раз тебе осіяла, і великії злигодні на тебе з усіх боків збирались… Скільки-то князів, рицарства і гетьманів добуло, воюючи за тебе, слави; скільки-то на твоїх улицях… на валах і церковних цвинтарях пролито крові християнської!
Цей уривок є таким композиційним елементом роману «Чорна рада»:
Головна ідея роману «Чорна рада» полягає у...
Задум написати хроніку в П. Куліша народився під впливом...
Роман "Чорна рада" має підзаголовок...
Слова
"Це була досить на той час смілива думка - дати українською мовою історичний роман, а надто після гоголівського "Тараса Бульби", і треба сказати, що автор своє завдання виконав досить добре..."
належать...
Прочитайте цитату
"Слухай, козаче, та на ус мотай. Здалось мені, ніби посеред поля могила; на могилі стоїть панна, а од панни сяє, як од сонця. І з'їжджаються козаки і славні лицарі з усього світу — од Подолля, од Волині, од Сівери і од Запорожжя. Вкрили, бачся, все поле, мов маки зацвіли по городах, вкрили да й стали битись один на один, кому буде та ясная панна. Б'ються день, б'ються другий, — як де не взявсь молодий гетьман на коні. Усі склонились перед ним, а він до могили — да й поняв ясную панну. Такий-то був мені сон, козаче!"
Ці слова належать...
Прочитайте цитатну характеристику
"... був воїн уроди, возраста й красоти зіло дивної (пишуть у літописах); був високий, огрядний собі пан, кругловидий, русявий; голова в кучерях, як у золотому вінку; очі ясні, веселі, як зорі"
Замість крапок на початку речення треба вставити таке прізвище героя роману...
Прочитайте цитатну характеристику:
"Був він син паволоцького попа, по прізвищу Чепурний, учився в Київській братській школі, і вже сам вийшов був на попи. Як же піднялись козаки з гетьманом Остряницею, то і він устряв до козацького війська; бо гарячий був чоловік ... і не всидів би у своїй парафії, чуючи, як іллється рідна йому кров за безбожний глум польських консистентів і урядників над українцями, за наругу католиків і унітів над греко-руською вірою".
Йдеться про героя роману...
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома