Перші культурні пам’ятки, знайдені на території України, належать до епохи
Світова пам'ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя смт Мирне у Запорізькій області над річкою Молочною, з 2008 р. — Національний історико-археологічний заповідник. Пагорб, що тисячоліттями слугував людям вівтарем для відправлення язичницьких обрядів
До трипільської керамики не належить
Скіфська шийна прикраса із Кургану Товста могила , що закривала груди, часом і плечі. Походить від частини бойового обладунку, що захищав верхню частину грудей, плечі та горло.
Першою спорудою в стилі бароко на території Правобережної України є
Вкажи на Михайлівський Золотоверхий собор м.Київ
Троїцький собор — історична пам'ятка у Новомосковську, запорозькому місті Самарь (Новоселиці), центрі Самарської паланки. Споруджений у 1772—81 народним майстром Якимом Погребняком із дерева без жодного залізного цвяха.
Архикатедра́льний собо́р свято́го Юра (давніше катедральна церква святого Юра) у Львові — собор Галицької митрополії УГКЦ, до 1817 при монастирі Чину св. Василія Великого, бароково-рококовий монументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами (1744–1762), вважався головною святинею українських греко-католиків
Найвидатнішим українським скульптором епохи бароко ввжається
Пам'ятник герцогу де Рішельє (Пам'ятник дюку) в Одесі — бронзова скульптура присвячена першому одеському градоначальникові дюку Арману Еммануелю дю Плессі де Рішельє. Перший пам'ятник в Одесі.
Тропінін Василь Андрійович не є автором портрету
Українська тематика знайшла втілення у творчості російського художника -
Видатний художник, творчість якого розвинулася на початку XX ст., який закінчив Московське училище живопису, скульптури та архітектури, а у 1910 р.— Петербурзьку академію мистецтв. Директор Київського художнього училища, був обраний першим ректором Української академії мистецтв (1917— 1922) та Київського художнього інституту (1922—1941; у 1924 р. Академію перейменовано на Київський художній інститут).
Панно-триптих Ф.Кричевського має назву
Вихованцями школи, що створив Ф. Кричевський, були українські художники:
Автор картини «Дівчина в червоному капелюсі» ( 1902–1903 роки)
Марія Оксентіївна Примаченко, також Приймаченко — українська народна художниця, представниця «наївного мистецтва»; лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970, народна художниця України.
Мініатюра Пересопницького Євангелія. Євангеліст Матвій
Портрет Петра Конашевича-Сагайдачного з книги «Вірші на жалісний погреб шляхетного рицаря Петра Конашевича-Сагайдачного»
Назва мініатюри
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома