патф 3

Додано: 18 жовтня
Предмет: Я досліджую світ, 1 клас
207 запитань
Запитання 1

Пацієнту, якому діагностовано ревматоїдний артрит, упродовж тривалого часу вводили гідрокортизон. У пацієнта з’явилися гіперглікемія, поліурія, глюкозурія, відчуття спраги. Наслідком активації якого процесу є поява цих симптомів.

варіанти відповідей

Глюконеогенезу

Глікогенолізу

Гліколізу

Ліполізу

Ілікогенезу

Запитання 2

Під час обстеження жінки віком 56 років з діагнозом: цукровий діабет 1- го типу, виявлено порушення білкового обміну, що під час лабораторного дослідження крові проявляється аміноацидемією, зменшенням синтезу антитіл, а клінічно — уповільненням загоєння ран. Який механізм розвитку аміноацидемії?

варіанти відповідей

Підвищення протеолізу

Гіперпротеїнемія

Підвищення онкотичного тиску в плазмі крові

Зменшення концентрації амінокислот у крові


Збільшення ліпопротеїдів високої щільності

Запитання 3

Під час обстеження у пацієнта спостерігається гіперглікемія, кетонурія, поліурія, гіперстенурія та глюкозурія. Яка форма порушення кислотно-лужної рівноваги спостерігається в цій ситуації?

варіанти відповідей

Метаболічний алкалоз

Змішаний алкалоз

Негазовий алкалоз

Газовий ацидоз

Метаболічний ацидоз

Запитання 4

У хворого зі скаргами на полідипсію, поліфагію, поліурію визначили високий рівень глюкози крові і наявність її у сечі. Яке захворювання можна припустити?

варіанти відповідей

Акромегалія

Нецукровий діабет

Цукровий діабет

Інсулінова

Хвороба Аддісона

Запитання 5

Дівчина, хвора на цукровий діабет, чекає на донорську нирку. Яке ускладнення діабету є в нею причиною хронічної ниркової недостатності?

варіанти відповідей

мікроангіопатія

атеросклероз  


макроангіопатія

ретинопатія 

нейропатія

Запитання 6

1.  У жінки 62-х років розвинулась катаракта (помутніння кришталика) на фоні цукрового діабету. Вкажіть, який тип модифікації білків має місце при діабетичній катаракті:

варіанти відповідей

АДФ- рибозилювання  

глікозилювання

метилювання

фосфорилювання 

обмежений протеоліз

Запитання 7

У жінки 40-ка років хвороба Іценка –Кушинга – стероїдний діабет. При біохімічному осбтеженні: гіперглікемія, гіпохлоремія. Який з перерахованих нижче процесів активується в першу чергу у таких хворих?


варіанти відповідей

Глюконеогенез 

Транспорт глюкози в клітину  

Гліколізу 

Реабсорбція глюкози 

Глікогеноліз

Запитання 8

Хворому з ревматоїдним артритом тривалий час вводили гідрокортизон. У нього з’явились гіперглікемія, поліурія, глюкозурія, спрага. Ці ускладнення лікування є наслідком активації процесу:


варіанти відповідей

Глюконеогенез

Глікогенез.

Ліполіз.

Глікогеноліз

Гліколіз

Запитання 9

1.      При обстеженнi жiнки 56-ти рокiв, що хвора на цукровий дiабет 1-го типу, виявлене порушення бiлкового обмiну, що при лабораторному дослiдженнi кровi проявляється амiноацидемiєю, а клiнiчно-уповiльненням загоєння ран i зменшенням синтезу антитiл. Який з перерахованих механiзмiв викликає розвиток амiноацидемiї?


варіанти відповідей

Пiдвищення протеолiзу

Гiперпротеїнемiя

Зменшення концентрацiї амiнокислот у кровi

Пiдвищення онкотичного тиску в плазмiкровi

Збiльшення лiпопротеїдiв високої щiльностi

Запитання 10

Чоловiк 53-х рокiв доставлений у стацiонар у непритомному станi. Об’єктивно: шкiра суха, дихання часте поверхневе, запах ацетону вiдсутнiй, Ps- 126/хв., АТ- 70/40 мм рт.ст. Вмiст глюкози у кровi - -48ммоль/л, реакцiя сечi на ацетон негативна. Для якого iз перелiчених станiв найбiльш характернi симптоми у хворого?

варіанти відповідей

Гiперосмолярна кома

Колапс

Токсичнакома

Лактацидемiчна кома

 Гiперкетонемiчна кома

Запитання 11

При диспансерному обстеженнi у хворого знайдено цукор в сечi. Який найбiльш iмовiрний механiзм виявлених змiн, якщо вмiст цукру в кровi нормальний?

варіанти відповідей

Порушення реабсорбцiї глюкози в канальцях нефрона

Гiперпродукцiя глюкокортикоїдiв наднирниками

Iнсулiнорезистентнiсть рецепторiв клiтин

Недостатня продукцiя iнсулiну пiдшлунковою залозою

Порушення фiльтрацiї глюкози в клубочковому вiддiлi нефрона

Запитання 12

У хворого15-ти рокiв концентрацiя глюкози натще 4,8 ммоль/л, через годину пiсля цукрового навантаження - 9,0 ммоль/л, через 2 години - 7,0ммоль/л,через 3 години-4,8ммоль/л. Цi показники характернi для такого захворювання:

варіанти відповідей

Прихований цукровий дiабет

Хвороба Iценко-Кушiнга


Цукровий дiабет IIтипу

Цукровий дiабетI типу

Запитання 13

При обстеженнi жiнки 56-ти рокiв, що хвора на цукровий дiабет 1-го типу, виявлене порушення бiлкового обмiну, що при лабораторному дослiдженнi кровi проявляється амiноацидемiєю, а клiнiчно-уповiльненням загоєння ран i зменшенням синтезу антитiл. Який з перерахованих механiзмiв викликає розвиток амiноацидемiї?


варіанти відповідей

Пiдвищення протеолiзу 

Гiперпротеїнемiя

Зменшення концентрацiї амiнокислот у кровi

Пiдвищення онкотичного тиску в плазмiкровi


Збiльшення лiпопротеїдiв високої щiльностi

Запитання 14

Хворий пiсля перенесеного епiдемiчного паротиту схуднув, постiйно вiдчуває спрагу, п’є багато води, вiдмiчає часте сечовидiлення, пiдвищений апетит, шкiрний свербiж, слабкiсть, фурункульоз. У кровi: глюкоза - 16 ммоль/л, кетонових тiл - 100 мкмоль/л; глюкозурiя. Яке захворювання розвинулось у пацiєнта? 

варіанти відповідей

Iнсулiнозалежний цукровий дiабет

Iнсулiнонезалежний цукровий дiабет 

Стероїдний дiабет 

Цукровий дiабет недостатнього харчування

Нецукровий дiабет 

Запитання 15

Хвора 38-ми рокiв надiйшла до реанiмацiйного вiддiлення в несвiдомому станi. Рефлекси вiдсутнi. Цукор кровi - 2,1 ммоль/л. В анамнезi - цукровий дiабет з 18-ти рокiв. Яка кома має мiсце у хворої? 

варіанти відповідей

Гiпоглiкемiчна 

Лактацидемiчна 

Кетоацидотична 

Гiперосмолярна 

Гiперглiкемiчна


Запитання 16

Хворого доставлено у медичний заклад в коматозному станi. Зi слiв супроводжуючих вдалося з’ясувати, що вiн знепритомнiв пiд час тренування на завершальному етапi марафонської дистанцiї. Який вид коми найiмовiрнiше можна запiдозрити у даного пацiєнта? 

варіанти відповідей

Гiпотиреоїдна 

Гiперглiкемiчна 

Гiпоглiкемiчна 

Печiнкова

Ацидотична 

Запитання 17

У пiдлiтка 12-ти рокiв, який впродовж 3-х мiсяцiв рiзко схуд, вмiст глюкози у кровi 50 ммоль/л. У нього розвинулася кома. Який головний механiзм її розвитку?


варіанти відповідей

Гiперосмолярний


Гiпоглiкемiчний

Кетонемiчний

Гiпоксичний

Лактацидемiчний 

Запитання 18

Хворому з ревматоїдним артритом тривалий час вводили гідрокортизон. У нього з’явилися гіперглікемія, поліурія, глюкозурія, спрага. Ці ускладнення лікування є наслідком активації процесу: 

варіанти відповідей

Гліконеогенезу 

Ліполізу  

Гліколізу 

Глікогенолізу 

Глікогенезу 

Запитання 19

У лікарню доставили хворого на цукровий діабет у стані непритомності. Дихання типу Куссмауля, артеріальний тиск 80/50 мм рт.ст., з запахом ацетону з рота. Накопиченням в організмі яких речовин можна пояснити виникнення даних розладів?  


варіанти відповідей

Кетонових тіл 

Складних вуглеводів  

Молочної кислоти  

Модифікованих ліпопротеїдів  

Вугільної кислоти  

Запитання 20

Хвора, 24 р., скаржиться на сухість в роті, зниження маси тіла, незважаючи на підвищений апетит, підвищення сечовиділення. Які дослідження необхідно призначити в першу чергу? 

варіанти відповідей

Визначення рівня цукру в добовій кількості сечі

Аналіз сечі по Зимницькому 

Загальний аналіз сечі 

Коагулограма  

Дослідження білкових фракцій сироватки крові 

Запитання 21

Хвора 45 років поступила в лікарню з повною втратою свідомості, арефлексією, випадінням зіничного і рогівкового рефлексів, періодичним диханням типу Куссмауля. АТ, температура тіла - знижені. Аналіз крові: заг.білірубін - 16,0 мкмоль/л, сечовина - 3,6 ммоль/л, креатинін - 10,8 мкмоль/л, глюкоза - 22 ммоль,л. Для якого виду коми характерна дана картина?  

варіанти відповідей

Гіперглікемічна

При недостатності наднирників  

Ниркова  

Печінкова  

Гіпоглікемічна 

Запитання 22

Хворий після перенесеної краснухи почав худнути, постійно відчував сухість в роті, спрагу, у нього підвищився апетит, почалося часте сечовипускання. об'єктивно: добова кількість сечі 6 л , глюкоза крові 17 ммоль/л, в сечі виявлено глюкоза і ацетон. Який найбільш вірогідний патогенетичний механізм  викликав збільшення рівня глюкози у хворої?

варіанти відповідей

Зменшення вироблення інсуліну 

Збільшення продукції глюкокортикоїдів

Пошкодження інсулінових рецепторів 

Підвищене руйнування інсуліну 

Збільщення глюконеогенезу 

Запитання 23

Чоловік, 53 роки, доставлений у стаціонар у непритомному стані. Об'єктивно: шкіра суха, дихання часте поверхневе, запах ацетону відсутній, пульс 126 уд/хв., АТ-70/40 мм рт. ст., вміст глюкози у крові 48 ммоль/л, реакція сечі на ацетон негативна. Для якого із перелічених станів найбільш характерні симптоми у хворого?

варіанти відповідей

гіперосмолярної коми

колапсу

Токсичної коми

 лактацидемічної коми

гіперкетонемічної коми

Запитання 24

У хворого в коматозному стані відчувається запах яблук із рота. Вміст глюкози в плазмі крові - 18 ммоль/л. Яку із ком найвірогідніше запідозрити в даному випадку?

варіанти відповідей

Кетоацидемічну

Гіпоглікемічну

Лактатацидемічну

Гіперосмолярну

Токсичну

Запитання 25

У хворого на цукровий діабет розвинулася діабетична кома внаслідок порушення кислотно-основного стану. Який вид порушення виник при цьому ?

варіанти відповідей

Метаболічний ацидоз

Негазовий алкалоз

Газовий алкалоз

Респіраторний ацидоз

Метаболічний алкалоз

Запитання 26

Хворий був доставлений в лікарню в стані діабетичної коми. Дихає шумно, після глибокого вдиху йде посилений видих. Який тип дихання спостерігається у цього хворого?


варіанти відповідей

Куссмауля

Біота

Апнейстичне

Гаспінг

Чейна -Стокса

Запитання 27

У хворий А., 18 років, після перенесеної краснухи почав відзначати втрату маси тіла, постійне відчуття сухості в роті, спрагу, підвищення апетиту, часте сечовиділення. Об'єктивно: добова кількість сечі 6л, глюкоза крові 17,8ммоль/л, в сечі виявлено глюкоза і ацетон. Який найбільш ймовірний патогенетичний механізм викликав підвищення рівня глюкози в хворий ?


варіанти відповідей

Зменшення вироблення інсуліну

Збільшення вироблення глюкокортикоїдів

Пошкодження інсулінових рецепторів клітин

Підвищення руйнування інсуліну

Збільшення глюконеогенезу

Запитання 28

У піддослідної тварини (щура) шляхом внутрішньовенного введення аллоксона був викликаний експериментальний цукровий діабет. Який механізм дії даної речовини ?


варіанти відповідей

Пошкодження beta - клітин панкреатичних острівців

Активація вироблення контрінсулярних гормонів

Активація інсулінази

Утворення антитіл до інсуліну

Зв'язування цинку

Запитання 29

У хворого на ранній стадії цукрового діабету спостерігається поліурія. Чим вона викликана ?

варіанти відповідей

Гіперглікемією

Кетонемією

Гіпохолестеринемії

Гіперхолестеринемії

Гіперкалійємії

Запитання 30

Виникнення нижче перерахованих захворювань пов'язане з генетичними чинниками. Назвіть патологію із спадковою схильністю.


варіанти відповідей

Цукровий діабет

Хорея Гентінгтона

Фенілкетонурія

Серпоподібна анемія

Дальтонізм

Запитання 31

Чоловік, 48 років, страждає на цукровий діабет з 6 років, госпіталізований без свідомості, після підвищеного фізичного навантаження. Об'єктивно: шкіра волога, тонус м'язів кінцівок підвищений, сухожильні рефлекси підвищені, дихання поверхневе, пульс 78 уд/хв, АТ-95/60 мм. рт. ст. , рівень глюкози в крові 1.88 ммоль/л. Для якого з перерахованих станів найбільш характерні симптоми у чоловіка ?


варіанти відповідей

гіпоглікемічної коми

гіпотонічного стану

гіперосмолярної коми

лактацидемічноі коми

гіперкетонемічної

Запитання 32

Чоловік, 53 роки, доставлений в стаціонар в несвідомому стані. Об'єктивно: шкіра суха, дихання часте поверхневе, запах ацетону відсутній, пульс 126 уд/хв., АТ-70/40 мм рт. ст., вміст глюкози в крові 48 ммоль/л, реакція сечі на ацетон негативна. Для якого з перерахованих станів найбільш характерні симптоми у хворого?


варіанти відповідей

лактацидемічнї коми

гіперкетонемічної коми

токсичної коми

гіперосмолярної коми

колапсу

Запитання 33

Жінка поступила в стаціонар в коматозному стані. Об'єктивно: шкіра суха, бліда, запах ацетону з рота, дихання Куссмауля, пульс 130 уд/хв, АТ-95/60 мм.рт.ст., вміст глюкози в крові – 37,7ммоль/л. Для якого з перерахованих станів найбільш характерні такі симптоми?


варіанти відповідей

лактацидемічна кома

тривалого голодування

гіперосмолярна кома

 гіперкетонемічна кома

алкогольної інтоксикації

Запитання 34

У хворого визначається наявність гіперглікемії, поліурії, гіперстенурія та глюкозурія. Для якої патології обміну це характерно?


варіанти відповідей

Цукровий діабет

Глікогеноз

Нецукровий діабет

Нирковий діабет

Церебральне ожиріння

Запитання 35

Хворого доставили в клініку в коматозному стані. Дихання шумне, глибоке. Чути запах ацетону. Вміст глюкози в крові 15,2 ммоль/л, кетонові тіла - 100 мкмоль/л. Для якого виду коми характерні такі розлади ?


варіанти відповідей

Кетоацидотичної

Гіперосмолярної

гіперглікемічої

Гіпоглікемічної

печінкової

Запитання 36

У лікарню доставили хворого на цукровий діабет у стані непритомності. Дихання типу Куссмауля, артеріальний тиск 80/50 мм рт.ст., з запахом ацетону з рота.          Накопиченням в організмі яких речовин можна пояснити виникнення даних розладів? 

варіанти відповідей

Кетонових тіл 

Складних вуглеводів  

Вугільної кислоти 

Молочної кислоти 

Модифікованих ліпопротеїдів 

Запитання 37

Хвора, 24 р., скаржиться на сухість в роті, зниження маси тіла, незважаючи на підвищений апетит, підвищення сечовиділення. Які дослідження для постановки діагнозу необхідно призначити в першу чергу?  


варіанти відповідей

Визначення рівня цукру в добовій кількості сечі 

Загальний аналіз сечі  

Аналіз сечі по Зимницькому 

Дослідження білкових фракцій сироватки крові  

Коагулограма  

Запитання 38

Хвора 45 років поступила в лікарню з повною втратою свідомості, арефлексією, випадінням зіничного і рогівкового рефлексів, періодичним диханням типу Куссмауля. АТ, температура тіла - знижені. Аналіз крові: заг.білірубін - 16,0 мкмоль/л, сечовина - 3,6 ммоль/л, креатинін - 10,8 мкмоль/л, глюкоза - 22 ммоль,л. Для якого виду коми характерна дана картина? 

варіанти відповідей

Гіпоглікемічна 

При недостатності наднирників 

Печінкова 

Гіперглікемічна 

Ниркова 

Запитання 39

Хворого доставили в клініку в коматозному стані. У анамнезі цукровий діабет 2 типу протягом 5 років. Об'єктивно: дихання шумне, глибоке, в повітрі, що видихається, чутний запах ацетону. Вміст глюкози в крові 15,2 ммоль/л, кетонових тіл - 100 мкмоль/л. Для якого ускладнення даного захворювання характерні такі розлади? 


варіанти відповідей

Кетоацидотична кома

 Гіперосмолярна кома 

 Гіпоглікемічна кома 

Гіперглікемічна кома    

Печінкова кома 

Запитання 40

Чоловіка, 28 років, що хворіє на цукровий діабет з 6 років, госпіталізовано в непритомному стані, що виник після фізичного навантаження. Шкіра волога, тонус м'язів та сухожильні рефлекси підвищені, дихання поверхневе, тахікардія, гіпотонія, рівень глюкози крові - 1,88 ммоль/л. Для якого зі станів найбільш характерні ці симптоми?


варіанти відповідей

Гіпоглікемічної коми

Лактацидемічної коми

Кетоацидотичної коми

Гіперосмолярної коми

Колапсу

Запитання 41

У вiддiлення реанiмацiї доставлено непритомного пацiєнта iз запахом ацетону з ротової порожнини. Методи експрес-аналiзу виявили у кровi 17,3 ммоль/л глюкози. Пiдвищення вмiсту яких речовин призвело до втрати свiдомостi?  


варіанти відповідей

Кетоновi тiла

Сечовина  

Молочна кислота  

Глюкоза  

Жирнi кислоти

Запитання 42

У хворого в коматозному стані відзначається запах яблук з рота. Вміст глюкози в плазмі крові - 18ммоль/л. Який вид коми найбільш імовірно припустити в цьому випадку?

варіанти відповідей

Токсичну

Гіперосмолярну

Гіпоглікемічну

Кетоацидотичну

Лактацидемічну

Запитання 43

У хворого визначається наявність гіперглікемії, поліурії, гіперстенурія і глюкозурія. Для якої патології обміну характерно таке поєднання цих показників?


варіанти відповідей

Діенцефальне ожиріння

Цукрового діабету

Глікогенозах

Нирковий діабет

Нецукрового діабету

Запитання 44

У хворої що тривало хворіє на цукровий діабет 2-го типу, після порушення дієти (вживання в їжу легкозасвоюваних вуглеводів) поступово наростала загальна слабкість, знизився артеріальний тиск, з'явилися галюцинації, судоми. Шкіра суха, чіткі прояви дегідратації організму. Рівень глюкози крові 40 ммоль / л. Який вид коми є причиною погіршення стану хворої?


варіанти відповідей

Гіперосмолярна

Кетонемічна

Лактатацидемічна

Гіпоглікемічна

Ацидотична

Запитання 45

У підлітка 12 років, який впродовж 3 місяців різко схуднув, вміст глюкози у крові становив 50 ммоль/л. У нього розвинулася кома. Який головний механізм її розвитку?  

варіанти відповідей

Гіпоглікемічний  

Кетонемічний  

Гіперосмолярний

Лактатцидемічний  

Гіпоксичний  

Запитання 46

Хворому на інсулінзалежний цукровий діабет був введений інсулін. Через деякий час у  хворого з "явились слабкість, дратливість, посилення потовиділення. Який основний механізм розвитку гіпоглікемічної коми, що виникла? 


варіанти відповідей

Вуглеводне голодування головного мозку. 

Зменшення гліконеогенезу.  

Посилення кетогенезу.   

Посилення ліпогенезу. 

Посилення глікогенолізу. 

Запитання 47

Хворий після перенесеного епідемічного паротиту почав худнути, постійно відчував спрагу, пив багато води, відмічалось часте сечовиділення, підвищений апетит. Скаржиться на шкірний свербіж, слабкість, фурункульоз. В крові глюкози 16 ммоль/л, кетонові тіла 100 мкмоль/л; глюкозурія. Яке захворювання розвинулось у пацієнта? 


варіанти відповідей

Інсулінозалежний цукровий діабет 

Інсулінонезалежний цукровий діабет 

Цукровий діабет недостатнього харчування  

Стероїдний діабет

Нецукровий діабет 

Запитання 48

Хвора 38 років надійшла в реанімаційне відділення в несвідомому стані. Рефлекси відсутні. Цукор крові – 2,1 ммоль/л. В анамнезі – цукровий діабет з 18 років. Яка кома має місце у хвороі? 

варіанти відповідей

Лактацидемічна 

Кетоацидотична 

Гіперосмолярна 

Гіпоглікемічна 

Гіперглікемічна  

Запитання 49

Жінка 26 років скаржиться на сухість у роті, спрагу. При обстеженні: рівень глюкози в крові – 6,5 ммоль/л, глюкозурія. Для якого з зазначених нижче станів найбільш характерні ці симптоми?  

варіанти відповідей

Цукровий діабет

Аліментарна глюкозурія 

Нецукровий діабет 

Нирковий діабет

Стероїдний діабет 

Запитання 50

У хворого, що скаржиться на поліурію і полідипсію, знайдено цукор в сечі. Вміст цукру в плазмі крові нормальний. З чим пов’язаний механізм глюкозурії у хворого?  

варіанти відповідей

Гіперпродукцією глюкокортикоїдів наднирниками. 

Інсулінорезистентністю рецепторів клітин.  

Недостатньою продукцією інсуліну підшлунковою залозою.  

Порушенням реабсорбції глюкози в канальцях нефрону

Порушенням фільтрації глюкози в клубочковому відділі нефрону.  

Запитання 51

Хворому з ревматоїдним артритом тривалий час вводили гідрокортизон. У нього з’явилися гіперглікемія, поліурія, глюкозурія, спрага. Ці ускладнення лікування є наслідком активації процесу:  

варіанти відповідей

Глікогенезу  

Глюконеогенезу  

Ліполізу  

Глікогенолізу  

Гліколізу  

Запитання 52

В генетичну консультацію звернулась сімейна пара, в якій чоловік страждає інсулінзалежним цукровим діабетом, а жінка здорова. Яка вірогідність появи інсулінзалежного діабета у дитини цього подружжя?  

варіанти відповідей

50\%

Така ж як в популяції  

100\%  

Більше ніж в популяції  

Нижче ніж в популяції  

Запитання 53

Хворий на цукровий діабет вчасно не отримав ін’єкцію інсуліну, що призвело до розвитку гіперглікемічної коми (вміст глюкози в крові - 50 ммоль/л). Який механізм є головним у розвитку цієї коми?  

варіанти відповідей

Гіпонатріємія 

Гіпоксія 

Гіпокаліємія

Гіперосмія 

Ацидоз 

Запитання 54

У підлітка 12 років, який протягом 3 місяців схуднув на 7кг, вміст глюкози у крові становить 20 ммоль/л, несподівано розвинулася кома. Який вид цукрового діабету найбільш вірогідно у хлопчика?  

варіанти відповідей

Інсулінонезалежний (II тип)  

Інсулінозалежний (I тип)

Гіпофізарний  

Стероїдний  

Гіпертіреоїдний  

Запитання 55

Хвора 45 років поступила в лікарню з повною втратою свідомості, арефлексією, випадінням зіничного і рогівкового рефлексів, періодичним диханням типу Куссмауля. АТ, температура тіла - знижені. Аналіз крові: заг.білірубін - 16,0 мкмоль/л, сечовина - 3,6 ммоль/л, креатинін - 10,8 мкмоль/л, глюкоза - 22 ммоль,л. Для якого виду коми характерна дана картина? 

варіанти відповідей

Гіперглікемічна 

Гіпоглікемічна

Печінкова 

При недостатності наднирників  

Ниркова 

Запитання 56

У хворого, тривало страждаючого туберкульозом легенів, виявлені ознаки бронзової (аддісоновою) хвороби. Який показник порушення обміну вуглеводів при цьому спостерігатиметься?  


варіанти відповідей

Фруктоземія

Гіперглікемія  

Галактоземія  

Гіпоглікемія  

Запитання 57

A 45 –year- old woman exhibits no signs of diabetes mellitus, but her fasting blood glucose levels are elevated (7.2 mmol/L). what should be measured next?

варіанти відповідей

Urine glucose

Blood urea

Glycated hemoglobin

Glycose tolerance

Residual blood nitrogen

Запитання 58

A patient with diabetes mellitus after an insulin injection lost his consciousness and developed convulsions. What will be the result of a biochemical test for blood glucose level in this case?

варіанти відповідей

2.5 mmol/L

3.3 mmol/L

5.5 mmol/L tolerance

8.0 mmol/L

10 mmol/L

Запитання 59

A 40-year-old woman with Cushing’s disease presents with steroid diabetes. On biochemical examination she has hyperglycemia and hypochloremia. What process activates in the first place in such patients?

варіанти відповідей

Glycogenolysis

Glucose transportation into a cell

Glucose reabsorption

Gluconeogenesis 

Glycolysis

Запитання 60

1.   Examenation of a 56- year old woman with a history of type I diabetes mellitus revealed a disorder of protein metabolism that is manifested by aminoacidemia in the laboratory blood test values, and clinically be the delayed wound healing and decreased synthesis of antibodies. Which of the following mechanism causes the development of aminoacidemia?


варіанти відповідей

Decrease in the concentration of amino acids in blood

Increase in low-density lipoprotein level

Albuminosis

Increased proteolysis

Increase in the oncotic pressure in the blood plasma

Запитання 61

A woman complains of visual impairment. Examination revealed obesity in the patient and her fasting plasma glucose level is hyperglycemic. What diabetes complication can cause visual impairment/blindness?

варіанти відповідей

Atherosclerosis

Macroangiopathy

Glomerulopathy

Neuropathy

Microangiopathy

Запитання 62

A patient with insulin-dependent diabetes mellitus has been administered insulin. After a certain period of time the patient developed fatigue, irritability, excessive sweating. What is the main mechanism of such presentations developing?

варіанти відповідей

Carbohydrate starvation of the brain

Increased lipogenesis

Decreased glyconeogenesis

Increased ketogenesis

Increased glycogenolysis

Запитання 63

A patient with diabetes mellitus suffer from persistently nonhealing surgical wound, which is a sign of disrupted tissue trophism. What is the cause of such disorder?

варіанти відповідей

Ketonemia

Hypoglycemia

Anemia

Increased lipid catabolism

Disruption of protein metabolism regulation

Запитання 64

A 12-year-old teenager has significantly put off weight within 3 months; glucose concentration rose up to 50 millimole/l. He fell into a coma. What is the main mechanism of its development?


варіанти відповідей

Hypoglycemic

Ketonemic

Hyperosmolar

Hypoxic

Lactacidemic

Запитання 65

The patient with complaints of permanent thirst applied to the doctor. Hyperglycemia, polyuria and increased concentration of 17-ketosteroids in the urine were revealed. What disease is the most likely?

варіанти відповідей

Insulin-dependent diabetes mellitus

Myxoedema

Type I glycogenosis

Steroid diabetes

Addison’s disease

Запитання 66

Before the cells can utilize the glucoze, it is first transported from the extracellular space through the plasmatic membrane inside theml. This process is stimulated by the following hormone:

варіанти відповідей

Adrenalin

Aldosterone

Insulin

Thyroxin

Glucagon

Запитання 67

A female patient complains of vision impairment. On examination she was found to have obesity, fasting hyperglycemia. What complication of diabetes can cause vision impairment?

варіанти відповідей

Glomerulopathy

Neuropathy

Microangiopathy

Atherosclerosis

Macroangiopathy

Запитання 68

According to the results of glucose tolerance test, the patient has no disorder of carbohydrate tolerance. Despite that, glucose is detected in the patients’s urine (5 mmol/l). The patient has been diagnosed with renal diabetes. What renal changes cause glucosuria in this case?


варіанти відповідей

Increased glucose filtration

Increased glucose secretion

Exceeded glucose reabsorption threshold

Decreased activity of glucose reabsorption enzymes

Increased activity of glucose reabsorption enzymes

Запитання 69

Examination of a 56-year-old female patient with a history of type 1 diabetes revealed a disorder of protein metabolism that is manifested by aminoacidemia in the laboratory blood test values, and clinically by the delayed wound healing and decreased synthesis of antibodies. Which of the following mechanisms causes the development of aminoacidemia?

варіанти відповідей

Albuminosis

Decrease in the concentration of amino acids in blood

Increased proteolysis

Increase in the oncotic pressure in the blood plasma

Increase in low-density lipoprotein Level

Запитання 70

Prior to glucose utilization in cells it is transported inside cells from extracellular space through plasmatic membrane. This process is stimulated by the following hormone:

варіанти відповідей

Glucagon

Thyroxin

Aldosterone

Insulin

Adrenalin

Запитання 71

According to the results of glucose tolerance test a patient has no disorder of carbohydrate tolerance. Despite that glucose is detected in the patients’s urine (5 mmol/l). The patient has been diagnosed with renal diabetes. What renal changes cause glucosuria in this case?


варіанти відповідей

Increased glucose secretion

Increased activity of glucose reabsorption enzyme

Decreased activity of glucose reabsorption enzymes

Exceeded glucose reabsorption threshold

Increased glucose filtration

Запитання 72

A woman complains of visual impairment. Examination revealed obesity in the patient and her fasting plasma glucose level is hyperglycemic. What diabetes complication can cause visual impairment/blindness?


варіанти відповідей

Glomerulopathy

Neuropathy

Atherosclerosis

Microangiopathy

Macroangiopathy

Запитання 73

A 15-year-old patient has fasting plasma glucose level 4,8 mmol/l, one hour after glucose challenge it becomes 9,0 mmol/l, in 2 hours it is 7,0 mmol/l, in 3 hours it is 4,8 mmol/l. Such parameters are characteristic of:


варіанти відповідей

Diabetes mellitus type 1

Diabetes mellitus type 2

Subclinical diabetes mellitus

Healthy person

Cushing’s disease

Запитання 74

A comatose patient was taken to the hospital. He has a history of diabetes mellitus. Objectively: Kussmaul breathing, low blood pressure, acetone odor of breath. After the emergency treatment the patient’s condition improved. What drug had been administered?

варіанти відповідей

Isadrinum

Glibenclamide

Insulin

Furosemide

Adrenaline

Запитання 75

Examination of a 56-year-old woman with a history of type 1 diabetes revealed a disorder of protein metabolism that is manifested by aminoacidemia in the laboratory blood test values, and clinically by the delayed wound healing and decreased synthesis of antibodies. Which of the following mechanisms causes the development of aminoacidemia?

варіанти відповідей

Increased proteolysis

Decrease in concentration of blood amino acids

Albuminosis

Increase in plasma oncotic pressure

Increase in low-density lipoproteins level

Запитання 76

A 50-year-old inpatient during examination presents with glucosuria and blood glucose of 3,0 mmol/l, which are the most likely to be caused by:

варіанти відповідей

Diabetes insipidus

Pellagra

Myxedema

Renal disorder

Essential hypertension 

Запитання 77

У чоловіка віком 25 років унаслідок перелому основи черепа виділяється велика кількість сечі з низькою відносною щільністю. Порушення синтезу якого гормону є причиною змін у регулюванні процесу сечоутворення?

варіанти відповідей

Соматотропного гормону

Тиреотропного гормону 

Вазопресину

Окситоцину

Адренокортикотропого гормону

Запитання 78

2.У пацієнта з діагнозом: серцева недостатність, розвинулися набряки на нижніх кінцівках. Який механізм розвитку серцевого набряку?

варіанти відповідей

Підвищення гідростатичного тиску в венулах

Підвищення онкотичного тиску плазми крові

Підвищення гідростатичного тиску в артеріолах

Порушення лімфовідтоку

Зниження осмотичного тиску плазми крові

Запитання 79

У пацієнта, який має важку форму порушення водно-сольового обміну, сталася зупинка серця у діастолі. Який найімовірніший механізм цього патологічного стану?

варіанти відповідей

Гіпомагніємія

Гіпернатріємія 

Гіпокаліємія 

Гіперкаліємія

Гіпонатріємія

Запитання 80

A group of researchers aimed to study cardiac physiology found that overstretching of atria in the heart leads to decreased sodium reabsorption in the distal convoluted tubule and increase in glomerular filtration rate. Which of the following is the most likely cause of physiologic effects discovered by researchers?

варіанти відповідей

Natriuretic peptide

Renin

Aldosterone

Angiotensin

Antidiuretic hormone

Запитання 81

До клініки надійшла дитина 4 років з ознаками тривалого білкового голодування: затримка росту, анемія, набряки, розумова відсталість. Виберіть причину розвитку набряків у дитини:


варіанти відповідей

Зниження синтезу гемоглобіну

Зниження синтезу глобулінів

Зниження синтезу ліпопротеїнів

Зниження синтезу глікопротеїнів

Зниження синтезу альбумінів

Запитання 82

У разі зниження концентрації Nа+ у плазмі крові в нирках посилюється його реабсорбція. Який основний механізм регуляції стимулює цей процес

варіанти відповідей

Парасимпатичні рефлекси

Альдостерон

Ренін

передтичний гормон

Симпатичні рефлекси

Запитання 83

У чоловіка, хворого на цукровий діабет, виникли значна спрага, дисфагія та порушення психічної діяльності. Який тип розладів водно-електролітного балансу характеризує поява цих ознак?

варіанти відповідей

Дегідратація гіперосмотична

Дегідратація ізоосмотична

Дегідратація гіпоосмотична

Гідратація ізоосмотична

Гідратація гіпоосмотична

Запитання 84

Обмеження споживання води призвело до зневоднення організму. Який механізм активується для збереження води в організмі?

варіанти відповідей

Збільшення секреції тироксину

Зменшення секреції альдостеронку

Збільшення секреції соматостатину

Збільшення секреції вазопресину

Зменшення секреції кальцитоніну

Запитання 85

В наслідок захворювання нирок у пацієнта відзначаються набряки. В аналізах сечі визначається масивна протеїнурія. Який механізм є основним у виникненні набряків у такого пацієнта?


варіанти відповідей

РН

Гематокритний показник

Онкотичний тиск плазми крові

Осмотичний тиск

Щільність крові

Запитання 86

У дівчинки 6-ти років пастозність повік, губ, шиї, слизової оболонки язика виникла після того, як вона з’їла апельсин. Раніше на апельсини виникали висипання на шкірі, свербіння. Який патогенетичний механізм є провідним у розвитку набряку у дівчинки?

варіанти відповідей

Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини

Зниження онкотичного тиску крові

Порушення лімфовіддоку

Підвищення гідростатичного тиску крові в капілярах

Підвищення проникності капілярів

Запитання 87

У хворого на цукровий діабет виникла значна спрага, дисфагія та порушення психічної діяльності. Який тип розладів водно-електролітного балансу характеризує поява вказаних ознак?

варіанти відповідей

Дегідратація ізоосматична

Гідротація гіпоосмотична

Дегідратація гіпоосмотична

Дегідратація гіперосмотична

Гідротація ізоосматична

Запитання 88

Під час огляду дитини у віці 11 місяців педіатр виявив викривлення кісток нижніх кінцівок та затримку мінералізації кісток черепа. Нестача якої речовини призводить до цієї патології?


варіанти відповідей

Холекальциферолу

Пантотенової кислоти

Рибофламіну

Тіаміну

Біофлавоноїдів

Запитання 89

1. Внаслідок захворювання нирок у пацієнта відмічаються набряки. В аналізах сечі: масивна протеїнурія. Який механізм є основним у виникненні набряків у такого пацієнта?


варіанти відповідей

зниженні фільтраційного тиску в нирках. 

Підвищення осмотичного тиску плазми крові.  

Зниження онкотичного тиску плазми крові.

Зниження онкотичного тиску лімфи. 

Зниження онкотичного тиску тканин.

Запитання 90

2. Людину 35-ти років вкусила бджола. На місці укусу комахи визначається набряк, гіпермія, підвищення температури. Назвіть ініціальний патогенетичний фактор запального набряку:

варіанти відповідей

Підвищення кров’яного тиску крові в капілярах

Зниження онкотичного тиску крові

Підвищення осмотичного тиску у вогнищі запалення

Порушення лімфовідтоку

Підвищення проникливості капілярів

Запитання 91

3. У хворого, що страждає на важку форму порушення вожно- сольового обміну, настала зупинка серця в діастолу. Який найбільш імовірний механізм зупинка серця у діастолі?


варіанти відповідей

Гіпокаіємія

Гіпонатріємія

Гіпернатріємія

Гіперкаліємія

Дегідратація організма

Запитання 92

4. A group of researches aimed to study cardiac physiology found that overstretching of atria in the heart leads to decreased sodium reabsorbtion in the distal convoluted tubule and increase in glomerual filtration rate. Which of the following is the most likely cause of physiologic effects discovered by researches?


варіанти відповідей

Renin

Angiotensin

Vasopressin

Natriuretic peptide

Aldosterone

Запитання 93

У хворої на ентерит, що супроводжувався значною дiареєю, спостерiгається зменшення кiлькостi води в позаклiтинному просторi, збiльшення її всерединi клiтин та зниження осмолярностi кровi. Як називається таке порушення водно-електролiтного обмiну? 


варіанти відповідей

Осмолярна гiпогiдратацiя 

Гiперосмолярна гiпогiдратацiя

Гiпоосмолярна гiпергiдратацiя

Гiпоосмолярна гiпогiдратацiя 

Гiперосмолярна гiпергiдратацiя

Запитання 94

У хворої на гіпофізарну форму нецукрового діабету розвинулось порушення водно- мінерального обміну (ВМО). Яка форма порушення ВМО має місце у даному випадку?

варіанти відповідей

Гiперосмолярна гiпергiдратацiя

Гiпоосмолярна гiпергiдратацiя 

Гiпоосмолярна дегiдратацiя 

Гiперосмолярна дегiдратацiя

Ізоосмолярна дегiдратацiя 

Запитання 95

У хворого на ентерит, що супроводжувався значною дiареєю, спостерiгається зменшення кiлькостi води в позаклiтинному просторi, збiльшення її всерединi клiтин та зниження осмолярностi кровi. Як називають таке порушення водно-електролiтного обмiну? 


варіанти відповідей

Гiперосмолярна гiпергiдратацiя

Гiпоосмолярна гiпергiдратацiя

Осмолярна гiпогiдратацiя 

Гiперосмолярна гiпогiдратацiя

Гiпоосмолярна гiпогiдратацiя 

Запитання 96

У хворого, що страждає на важку форму порушення вожно- сольового обміну, настала зупинка серця в діастолу. Який найбільш імовірний механізм зупинка серця у діастолі?


варіанти відповідей

Гіпокаіємія

Гіпернатріємія

Дегідратація організма

Гіперкаліємія

Гіпонатріємія

Запитання 97

У хворого з патологією серцево-судинної системи розвинулись набряки на нижніх кінцівках. Який механізм розвитку серцевого набряку?


варіанти відповідей

Зниження осмотичного тиску плазми крові

Підвищення онкотичного тиску плзми крові

Підвищення гідростатичного тиску в артеріолах

Підвищення гідростатичного тиску в венулах.

Порушення лімфовідтоку

Запитання 98

1. У чоловіка 25-ти років з переломом основи черепа виділяється великий об’єм сечі з низькою відносною щільністю. Причиною змін сечоутворення є порушення синтезу такого гормону:


варіанти відповідей

Тиреотропний гормон

Соматотропний гормон

Адренокортикотропний гормон

Окситоцин

Вазопресин

Запитання 99

Хворому з цирозом печінки разом з лікарськими препаратами довенно ввели 500,0 мл 5% розчину глюкози. Яке порушення водно-електролітного балансу може виникнути у хворого? 


варіанти відповідей

Гіперосмолярна гіпергідратація 

Ізоосмолярна гіпергідратація 

Гіпоосмолярна дегідратація 

Гіперосмолярна дегідратація  

Гіпоосмолярна гіпергідратація

Запитання 100

При повному (з водою) аліментарному голодуванні розвинулись генералізовані набряки. Який із патогенетичних факторів у цьому випадку є ведучим?  


варіанти відповідей

Зниження гідростатичного тиску міжклітинної рідини.  

Зниження осмотичного тиску плазми крові.  

Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини.  

Зниження онкотичного тиску плазми крові.

Підвищення осмотичного тиску міжклітинної рідини

Запитання 101

Чоловік 32 років, чотири роки страждає на хронічний гломерулонефрит, який супроводжується нефротичним синдромом. Відмічаються явні набряки на обличчі, в останній час з'явилися набряки на ногах та тулубі. Який із перелічених механізмів найбільш характерний для розвитку набряку у чоловіка?


варіанти відповідей

Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини

Підвищення гідростатичного тиску крові у капілярах

Утруднення лімфовідтоку

Зниження онкотичного тиску крові

Підвищення проникливості капілярів

Запитання 102

У дівчинки 6 років пастозність повік, губ, шиї, слизової оболонки язика виникла після того, як вона з'їла апельсин. Раніше на апельсини виникали висипання на шкірі, свербіння. Який патогенетичний механізм являється провідним у розвитку набряку у дівчинки?

варіанти відповідей

Підвищення гідростатичного тиску крові в капілярах

Зниження онкотичного тиску крові

Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини

Підвищення проникливості капілярів

Порушення лімфовідтоку

Запитання 103

Після інсульту з ураженням ядер гіпоталамусу у хворого виник нецукровий діабет. Що стало причиною посиленого сечовиділення у цього хворого?


варіанти відповідей

Зменшення реабсорбції натрію

Зниження артеріального тиску

Прискорення клубочкової фільтрації

Гіперглікемія

Зменшення реабсорбції води

Запитання 104

Жінку 32 років вжалила оса. На шкірі лівої щоки (на місці укусу) - набряк та гіперемія. Який механізм набряку є первинним у даному випадку?


варіанти відповідей

Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини

Зниження онкотичного тиску крові

Підвищення гідростатичного тиску крові у капілярах

Підвищення проникливості капілярів

Утруднення лімфовідтоку

Запитання 105

Хворий 50 років скаржиться на спрагу, п'є багато води, виражена поліурія. Глюкоза крові 4,8 ммоль/л, в сечі глюкози і ацетону немає, сеча безбарвна, питома вага 1,002-1,004. Яка причина поліурії?


варіанти відповідей

Гіпотиреоз

Інсулінова недостатність

Тиреотоксикоз

Нестача АДГ

Альдостеронізм

Запитання 106

У хворого на цукровий діабет виникла значна спрага, дисфагія і порушення психічної діяльності. Який тип порушень водно - електролітного балансу характеризує поява зазначених ознак ?


варіанти відповідей

Гідратація ізоосмолярна .

Гідратація гипоосмолярная

Дегідратація ізоосмолярна.

Дегідратація гіперосмолярна.

Дегідратація гипоосмолярная.

Запитання 107

Внаслідок захворювань нирок в пацієнта відзначаються набряки. В аналізі сечі масивна протеїнурія. Який механізм є основним у виникненні набряків у такого пацієнта?

варіанти відповідей

Зниження фільтраційного тиску в нирках

Зниження онкотичного тиску лімфи

Підвищення осмотичного тиску плазми крові

Зниження онкотичного тиску плазми крові

Зниження онкотичного тиску тканин

Запитання 108

Чоловік 64 років, скаржиться на задишку, часте серцебиття, швидку втомлюваність. Ввечері з'являються набряки на нижніх кінцівках. Що з переліченого нижче є патогенетичним фактором цих набряків?


варіанти відповідей

зниження онкотичного тиску крові

підвищення проникності капілярів

підвищення онкотичного тиску тканинної рідини

підвищення гідростатичного тиску крові у венозних частинах капілярів

порушення лімфовідтоку

Запитання 109

Чоловік 30 років скаржиться на задишку, важкість у правій половині грудної клітки, загальну слабкість. Температура тіла 38,9оС. Об'єктивно: права половина грудної клітки відстає від лівої в акті дихання. При плевральній пункції отримано ексудат. Що є провідним фактором ексудації у хворого?


варіанти відповідей

Зменшення утворення плевральної рідини.

Агрегація еритроцитів.

Підвищення кров'яного тиску.

Підвищення проникності стінки судин.

Гіпопротеїнемія .

Запитання 110

У хворого, 40 років, після перенесеної травми головного мозку стало спостерігатися підвищене виділення сечі (до 8 - 10 л/добу) і спрага. Аналіз сечі показав відсутність глюкозурії і низьку питому вагу. Яка форма порушень водно - сольового обміну можлива в даному випадку?

A * Гіперосмолярна гіпогідрадація

варіанти відповідей

Гіпоосмолярна гіпергідратація

Ізоосмолярна гіпогідрадація

Ізоосмолярна гіпергідратація

Гіпоосмолярна гіпогідратація

Гіперосмолярна гіпогідрадація

Запитання 111

У хворого важка нефропатія з масивним набряковим синдромом, виникла як ускладнення хронічної бронхоектатичної хвороби. Лабораторні дослідження виявляють: масивну протеїнурію, циліндрурію, значне зниження вмісту білка в сироватці крові, гіперліпемію, гіпокаліємію та ін . Що є первиною і найбільш суттєвою ланкою в патогенезі набряків у даного хворого?


варіанти відповідей

Підвищення проникності мікросудин

Порушення лімфовідтоку

Підвищення тиску позаклітинної рідини

Зниження онкотичного тиску крові

Підвищення гідростатичного тиску крові

Запитання 112

При повному (з водою) аліментарному голодуванні розвинулися генералізовані набряки. Який з патогенетичних чинників у цьому випадку є провідним ?

варіанти відповідей

Зниження гідростатичного тиску міжклітинної рідини.

Зниження осмотичного тиску плазми крові.

Зниження онкотичного тиску плазми крові.

Підвищення осмотичного тиску міжклітинної рідини.

Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини.

Запитання 113

У хворого 40 років після перенесеної травми головного мозку стало спостерігатися підвищене виділення сечі (до 8 - 10 л/добу) і спрага. В аналізі сечі - відсутність глюкозурії і низьку відносну щільність. Яка форма порушення водно-сольового обміну можлива при данному захворюванні?

варіанти відповідей

Ізоосмолярная гіпергідратація

Гіпоосмолярная гипогидратация

Ізоосмолярная гіпогідрадація

Гіпоосмолярная гіпергідратація

Гіперосмолярна гіпогідрадація

Запитання 114

Через 1 – 2 доби після видалення у собаки прищитовидних залоз спостерігались: млявість, спрага, різке підвищення нервово-м’язової збудливості з розвитком тетанії. Яке порушення обміну електролітів має місце при цьому?


варіанти відповідей

Гіперкальціемія  

Гіпокальціемія  

Гіпомагніемія  

Гіпонатріемія  

Гіпермагніемія  

Запитання 115

Після тривалої роботи в гарячому цеху у робітника відзначається підвищення температури тіла до 38,50С, тахікардія, порушення ритму серцевих скорочень, АТ-160/85 мм рт.ст. Переважна втрата якого електроліту обумовлює порушення роботи серця?

варіанти відповідей

Фосфору

Натрію

Магнію

Калію

Кальцію

Запитання 116

У експерименті у білого щура моделювався набряк легень шляхом введення адреналіну. Який патогенетичний механізм є в даному випадку?  

варіанти відповідей

Токсичний  

Мембраногенний   

Лімфогенний 

Гідродинамічний  

Колоїдно-осмотичний  

Запитання 117

Хворому з цирозом печінки разом з лікарськими препаратами довенно ввели 500,0 мл 5% розчину глюкози. Яке порушення водно-електролітного балансу найбільш ймовірно може виникнути у хворого?  


варіанти відповідей

Гіпоосмолярна дегідратація  

Гіперосмолярна дегідратація 

Ізоосмолярна гіпергідратація 

Гіпоосмолярна гіпергідратація  

Гіперосмолярна гіпергідратація

Запитання 118

При повному (з водою) аліментарному голодуванні розвинулись генералізовані набряки. Який із патогенетичних факторів у цьому випадку є провідним?  

варіанти відповідей

Підвищення осмотичного тиску міжклітинної рідини.  

Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини. 

Зниження осмотичного тиску плазми крові.  

Зниження онкотичного тиску плазми крові

Зниження гідростатичного тиску міжклітинної рідини. 

Запитання 119

У повної жінки, 52 років, встановлено цироз печінки. Лабораторно: гіпоальбумінемія, гіперглобулінемія. Візуально: набряк рук, повік, ніг. Найбільш імовірною причиною набряків є зміна:  

варіанти відповідей

Кислотно-лужної рівноваги 

Буферної емності крові

Дезінтоксикаційної функції печінки  

Онкотичного тиску крові  

Глікогенсинтезуючої функції печінки  

Запитання 120

У жінки з первинним гіперпаратиреоідизмом періодично повторюються напади ниркової коліки. Ультразвукове обстеження показало наявність дрібних каменів в нирках, найбільш імовірною причиною утворення яких є:  

варіанти відповідей

Гіперурікемія  

Гіперхолестеринемія  

Гіперфосфатемія  

Гіперкальциемія  

Гіперкаліемія  

Запитання 121

Чоловік, 64 років, скаржиться на задишку, часте серцебиття, швидку стомлюваність. Ввечері з'являються набряки на нижніх кінцівках. Що з переліченого нижче є патогенетичним фактором цих набряків?

варіанти відповідей

Зниження онкотичного тиску крові

Порушення лімфовідтоку

Підвищення проникності капілярів

Підвищення гідродинамічного тиску 

Підвищення онкотичного тиску тканинної рідини

Запитання 122

Внаслідок захворювання нирок у пацієнта відзначаються набряки. В аналізах сечі значна кількість білка. Яким механізмом можна пояснити виникнення набряків у такого пацієнта?

варіанти відповідей

Підвищенням осмотичного тиску плазми крові

Зниженням онкотичного тиску інтерстицію

Зниженням фільтраційного тиску в нирках

Зниженням онкотичного тиску плазми крові

Зниженням онкотичного тиску лімфи

Запитання 123

У хворого, який страждає важкою формою порушення водно-сольового обміну, наступила зупинка серця в діастолі. Який найбільш вірогідний механізм зупинки серця в діастолі?


варіанти відповідей

Гіпернатріємія

Дегідратація організму

Гіпокаліємія

Гіперкаліємія

Гіпонатріємія

Запитання 124

У хворого, страждаючого серцевою недостатністю, спостерігається збільшення печінки, набряки нижніх кінцівок, асцит. Який механізм веде до утворення даного набряку?  


варіанти відповідей

Мембраногенний  

Колоідно-осмотичний 

Гідродинамічний

  Лімфогенний 

-

Запитання 125

У експериментальних щурів, що тривалий час отримували лише вуглеводну їжу, спостерігалось накопичення води в тканинах. Який патогенетичний механізм є головним у розвитку набряку в даному випадку?  


варіанти відповідей

Мембраногенний 

Дисрегуляторний  

Лімфогенний  

Гіперосмолярний 

Гіпоонкотичний

Запитання 126

При запаленні в судинах мікроциркуляторного русла відмічається підвищення їх проникності, збільшення гідродинамічного тиску. У міжтканинній рідині має місце підвищення осмотичної концентрації і дисперсності білкових структур. Який вид набряку спостерігатиметься в даному випадку?  

варіанти відповідей

Гідродинамічний  

Колоїдно-осмотичний 

Лімфогенний  

Змішаний  

Мембранногенний  

Запитання 127

У хворого 56 років з серцевою недостатністю спостерігається набряк стоп та гомілок, шкіра в місці набряку бліда і холодна. Яка провідна ланка патогенеза набряку у хворого?  


варіанти відповідей

Зменшення онкотичного тиску в капілярах.  

Позитивний водний баланс

Порушення лімфовідтоку.  

Підвищення гідростатичного тиску в венулах

Підвищення проникливості капілярів. 

Запитання 128

У хворого з нефротичним синдромом спостерігаються масивні набряки обличчя та кінцівок. Який патогенетичнйм механізм є провідним в розвитку набряків?  


варіанти відповідей

Підвищення судинної проникності  

Підвищення гідродинамічного тиску крові  

Лімфостаз

Зниження онкотичного тиску крові

Підвищення лімфовідтоку  

Запитання 129

У хворого на ентерит, що супроводжувався значною діареєю, спостерігається зменшення кількості води в позаклітинному просторі, збільшення її в середині клітин та зниження осмолярності крові. Як називають таке порушення водно-електролітного обміну?  


варіанти відповідей

Гіперосмолярна гіпогідратація  

Осмолярна гіпогідратація 

Гіпоосмолярна гіпергідратація 

Гіпоосмолярна гіпогідратація  

Гіперосмолярна гіпергідратація  

Запитання 130

Хворий поступив в інфекційне відділення: шкіра суха, тургор знижений, стул у вигляді рисового відвару, встановлений діагноз: холера. Яке порушення водно-електролітного балансу виникає при даному захворюванні?  



варіанти відповідей

Гіпоосмотична гіпергідратація  

Гіперосмотична гіпергідратація 

Гіперосмотична гіпогідратація 

Ізоосмолярна гіпогідратація

Гіпоосмотична гіпергідратація  

Запитання 131

A 3-year –old child has been brought by ambulance to the intensive care unit of the infectious diseases hospital. On examination the child is in severe condition, skin and mucosa are dry, tissue turgor is reduced. The patient`s history states that profuse diarrheaand reccurent vomiting were observed throughout the previous day after the child had eaten food products of poor quality. What type of sait and water imbalance is likely to have developed in the patient?


варіанти відповідей

Hyperosmolar hyperhydration

Isoosmolar hyperhydration

Hyperosmolar dehydration

Isoosmolar dehydration

Hypoosmolar dehydration

Запитання 132

A 40-year-old man with impared venous patency in the lover limbs developed edemas. What mechanism plays main role in the development of this disturbance?

варіанти відповідей

Decreased gradient of osmotic pressure between blood and tissue

Positive fluid balance

Hypoproteinemia

Elevaated filtration pressure

Disturbed humoral regulation of water- mineral balance

Запитання 133

A woman with enteritis accompanied by severe diarrhea presens with loss water in the extracellular space, high water content in the cells and decreasing blood osmolarity. Name this type of waterelectrolyte imbalans? 


варіанти відповідей

Hyperosmolar hyperhydration

Hypoosmolar hyperhydration

Hypoosmolar hypohydration

Osmolar hypohydration

Hyperosmolar hypohydration

Запитання 134

A woman with hypophyseal diabetes insipsdus developed a water-mineral imbalans. What type is of water-mineral imbalans develops in such case?

варіанти відповідей

Hyperosmolar hypohydration

Osmolar hypohydration

Hypoosmolar hyperhydration

Hypoosmolar hypohydration

Hyperosmolar hyperhydration

Запитання 135

A concentrated solution of sodium chloride was intravenously injected to an animal. This caused decreased reabsorption of sodium ions in the renal tubules. It is the result of the following changes of hormonal secretion:

варіанти відповідей

Aldosterone increase

Aldosterone reduction

Vasopressin reduction

Vasopressin increase

Reduction of atrial natriuretic factor

Запитання 136

A patient is 44 years old. Laboratory examination of his blood revealed that content of proteins in plasma was 40 g/l. What influence will be exerted on the transcapillary water metabolism?

варіанти відповідей

Metabolism will stay unchanged

Filtration will be decreased, reabsorption- increased

Both filtration and reabsorption will be decreased

Filtration will be increased, reabsorption- decreased

Both filtration and reabsorption will be increased

Запитання 137

A patient with enteritis accompanied by massive diarrhea has low water rate in the extracellular space, high water rate inside the cells and low blood osmolarity. What is such disturbance of waterelectrolytic metabolism called?


варіанти відповідей

Hyperosmolar hypohydration

Osmolar hypohydration

Hypo-osmolar hyperhydration

Hypo-osmolar hypohydration

Hyperosmolar hyperhydration

Запитання 138

A 20 year old patient complains of morbid thirst and huperdiuresis (up to 10 l daily). Glucose concentration in blood is normal but it is absent in urine. The patient has been diagnosed with diabetes insipidus. What hormonal drug is the most appropriate for management of this disorder?

варіанти відповідей

Insulin

Oxytocin

Thyroxin

Vasopressin

Cortisol

Запитання 139

Atria of an experimental animal were superdistended by blood that resulted in decreased reabsorption of Na+ and water in renal tubules. This can be explained by the influence of the following factor upon kidneys:


варіанти відповідей

Vasopressin

Angiotensin

Renin

Natriuretic hormone

Aldosterone

Запитання 140

A 56 year old patient suffering from cardiac insufficiency has edema of feet and shins, edematous skin is pale and cold. What is the leding mechanism of edema pathogenesis?


варіанти відповідей

Drop of oncotic pessure in capillaries

Disorder of lymph outflow

Increase of capillary permeability

Rise of hydrostatic pressure in venules

Positive water balance

Запитання 141

A 49 year old woman spent a lot of time standing. As a result of it she got leg edema. What is the most likely cause of the edema?

варіанти відповідей

Decrease in hydrostatic pressure of blood in veins

Decrease in hydrostatic pressure of blood in arteries

Increase in oncotic pressure of blood plasma

Increase in hydrostatic pressure of blood in veins

Increase in systemic arterial pressure

Запитання 142

A patient who had been continuously taking drugs blocking the production of angiotensin II developed bradycardia and arrhythmia. A likely cause of these disorders is:


варіанти відповідей

Hypokalemia

Hypernatremia

Hypocalcemia

Hypercalcemia

Hyperkalemia

Запитання 143

A patient with a pathology of the cardiovascular system developed edemata of the lower extremities. What is the mechanism of cardiac edema development?


варіанти відповідей

Increased oncotic pressure

Increased hydrostatic pressure at the arterial end of the capillary

Increased hydrostatic pressure at the venous end of the capillary

Lymph efflux disorder

Reduced osmotic pressure

Запитання 144

Atria og an experimental animal were superdistended with blood, which resulted in decreased reabsorption of Na+ and water in renal tubules. This can be explained by the influence og the following factor on kidneys:

варіанти відповідей

Natriuretic hormone

Vasopressin

Renin

Angiotensin

Aldosterone

Запитання 145

Upon toxic damage of hepatic cells resulting in disruption of liver function the patient developed edemas. What changes of blood plasma are the main cause of edema development?


варіанти відповідей

Decrease of globulin content

Increase of globulin content

Decrease of fibrinogen content

Decrease of albumin content

Increase of albumin content

Запитання 146

30 minutes after drinking mango juice a child suddenly developed a local swelling in the area of the soft palate, which impeted swallowing and, eventually, respiration. Mucosa of the swollen area was hyperemic and painless. Blood test revealed moderate eosinophilia. Body temperature was normal. Anamnesis states that the elder sister of the child has been suffering from bronchial asthma attacks. What kind of edema has developed in the child?

варіанти відповідей

Hepatic

Allergic

Alimentary

Inflammatory

Cardiac 

Запитання 147

A patient has severe blood loss caused by an injury. What kind of dehydration will be observed in this particular case?


варіанти відповідей

Hyposmolar

Hyperosmolar

Normosmolar

Iso-osmolar

-

Запитання 148

Atria of an experimental animal were superdistended with blood, which resulted in decreased reabsorption of N a+ and water in renal tubules. This can be explained by the influence of the following factor on kidneys:


варіанти відповідей

Vasopressin

Angiotensin

Natriuretic hormone

Renin

Aldosterone

Запитання 149

A 50-year-old man, who has been suffering from chronic hepatic failure for several years, has developed ascites. What is the main mechanism of this disorder development?

варіанти відповідей

Decrease of albumin and globulin synthesis in liver

Neurotoxins appearing in blood

Increase of blood oncotic pressure

Increased pressure in portal vein system

Increased content of low-density and very low-density lipoproteins in blood

Запитання 150

Upon toxic damage of hepatic cells resulting in disruption of liver function the patient developed edemas. What changes of blood plasma are the main cause of edema development?

варіанти відповідей

Decrease of fibrinogen conten

Increase of albumin conten

Decrease of globulin conten

Decrease of albumin content

Increase of globulin conten

Запитання 151

Atria of an experimental animal were superdistended with blood, which resulted in decreased reabsorption of Na+ and water in renal tubules. This can be explained by the influence of the following factor on kidneys:

варіанти відповідей

Vasopressin

Aldosterone

Natriuretic hormone

Renin

Angiotensin

Запитання 152

A 30-year-old man complains of suffocation, heaviness in the chest on the right, general weakness. Body temperature is 38,9°C. Objectively the right side of the chest lags behind the left side during respiration. Pleurocentesis yielded exudate. What is the leading factor of exudation in the patient?

варіанти відповідей

Hypoproteinemia

Erythrocyte aggregation

Increased blood pressure

Increased permeability of the vessel wall

Decreased resorption of pleural fluid

Запитання 153

У дитини, якій діагностовано пілоростеноз, об’єктивно спостерігається часте блювання та ознаки зневоднення організму. Яка форма порушення кислотно-основного стану може розвинутись у цьому разі?

варіанти відповідей

Метаболічний ацидоз

Газовий алкалоз

Негазовий алкалоз

Негазовий ацидоз

Газовий ацидоз

Запитання 154

В альпініста, який піднявся на висоту 5200 м, розвинувся газовий алкалоз. Що є причиною розвитку цього патологічного стану?

варіанти відповідей

Гіпоксемія

Зниження температури навколишнього середовища

Гіперкапнія

Гіпервентиляція легенів

Гіповентиляція легенів

Запитання 155

При підйомі в гори у альпініста розвинулась ейфорія, яка замінилася головним болем, запамороченням, серцебиттям, задишкою, що перейшла в апное. Яке порушення кислотно-лужної рівноваги розвинулось в даному випадку?


варіанти відповідей

Видільний алкалоз

Негазовий ацидоз

Негазовий алкалоз

Газовий ацидоз

Газовий алкалоз

Запитання 156

При цукровому діабеті внаслідок активації процесів окислення жирних кислот виникає кетоз. До яких порушень кислотно-лужної рівноваги може призвести надмірне накопичення кетонових тіл в крові?

варіанти відповідей

Зміни не відбуваються

Газовий ацидоз.

Метаболічний алкалоз.

Метаболічний ацидоз.

Газовий алкалоз.

Запитання 157

У хворого виявлено порушення прохідності дихальних шляхів на рівні дрібних і середніх бронхів. Які зміни кислотно-основної рівноваги можуть розвинутись у пацієнта?  

варіанти відповідей

Респіраторний алкалоз  

Метаболічний ацидоз  

Метаболічний алкалоз  

Респіраторний ацидоз 

КОР не зміниться  

Запитання 158

1. У хворого струс головного мозку, що супроводжується повторним блюванням і задишкою. При обстеженні відзначено: рН – 7,62; р СО2 – 40 мм.рт.ст. Яке порушення кислотно – основного стану є у хворого?

варіанти відповідей

Газовий алкалоз.

Негазовий ацидоз.

Негазовий алкалоз.

Газовий ацидоз.

-

Запитання 159

У чоловiка 32-х рокiв, хворого на пневмонiю, спостерiгається закупорка харкотинням дихальних шляхiв.В органiзмi хворого при цьому буде розвиватися така змiна кислотно-лужної рiвноваги:

варіанти відповідей

Змiн не буде

Метаболiчний алкалоз

Респiраторний алкалоз

Респiраторний ацидоз

Метаболiчний ацидоз

Запитання 160

У хворого 40-ка років ознаки гірської хвороби: запаморочення, задишка, тахікардія, рН крові 7,50, р СО2 – 30 мм.рт.ст, зсув буферних основ +4ммоль/л. Яке порушення кислотно - основної рівноваги має місце?

варіанти відповідей

Алкалоз негазовий

Алкалоз газовий

Ацидоз метаболічний

Ацидоз газовий

Ацидоз негазовий

Запитання 161

1. У альпініста, що піднявся на висоту 5200м, розвинувся газовий алкалоз. Що є причиною її розвитку?

варіанти відповідей

Гіпероксемія.

Гіпоксемія

Гіпервентиляція легень.

Зниження температури навколишнього середовища.

Гіповентиляція легень

Запитання 162

1.     У хворого внаслідок хронічного захворювання органів дихання , що супроводжується задишкою, тахікардією і ціанозом, при дослідженні газового складу крові, виявлений розвиток гіпоксемії і гіперкапнії. Внаслідок якого з порушень зовнішнього дихання виникли ці зміни?

варіанти відповідей

Гіпердифузія

Гіперперфузія

Гіпервентиляція

 Гіповентиляція

Гіпоперфузія

Запитання 163

3. У дитини, що страждає на пілоростеноз, який супроводжується частим блюванням, розвинулися ознаки зневоднення організму. Яка форма порушення кислотно- основного стану може розвинутися в даному випадку?


варіанти відповідей

Негазовий ацидоз

Газовий ацидоз

Газовий алкалоз

Негазовий алкалоз

Метаболічний ацидоз

Запитання 164

У альпініста, що піднявся на висоту 5200м, розвинувся газовий алкалоз. Що є причиною її розвитку?

варіанти відповідей

Гіпероксемія

Гіпоксемія

Зниження температури навколишнього середовища.

Гіпервентиляція легень.

Гіповентиляція легень

Запитання 165

У пацiєнта у результатi тривалого блювання вiдбувається значна втрата шлункового соку, що є причиною порушеннякислотно-лужного стану в органiзмi. Яка з перерахованих форм порушення кислотно-лужного стану маємiсце?


варіанти відповідей

Газовий ацидоз

Негазовий ацидоз

Газовий алкалоз

Негазовий алкалоз

Метаболiчний ацидоз

Запитання 166

У хворого 40-ка років ознаки гірської хвороби: запаморочення, задишка, тахікардія, рН крові 7,50, р СО2 – 30 мм.рт.ст, зсув буферних основ +4ммоль/л. Яке порушення кислотно - основної рівноваги має місце?

варіанти відповідей

Ацидоз метаболічний 

Ацидоз негазовий

Ацидоз газовий 

Алкалоз газовий 

Алкалоз негазовий 

Запитання 167

У чоловiка 32-х рокiв, хворого на пневмонiю, спостерiгається закупорка харкотинням дихальних шляхiв.В органiзмi хворого при цьому буде розвиватися така змiна кислотно-лужної рiвноваги:

варіанти відповідей

Метаболiчний ацидоз

Респiраторний алкалоз

Респiраторний ацидоз

Метаболiчний алкалоз

Змiн не буде

Запитання 168

У хворого з дихальною недостатністю рН крові 7,35. Визначення рСО2 показало наявність гіперкапнії. При дослідженні рН сечі відзначається підвищення її кислотності. Яка форма порушення кислотно -основного стану в даному випадку?


варіанти відповідей

Ацидоз метаболічний компенсований

Ацидоз метаболічний некомпенсований

Алкалоз газовий некомпенсований

Ацидоз газовий компенсований

Алкалоз газовий компенсований

Запитання 169

У хворого 40-ка років ознаки гірської хвороби: запаморочення, задишка, тахікардія, рН крові 7,50, р СО2 – 30 мм.рт.ст, зсув буферних основ +4ммоль/л. Яке порушення кислотно - основної рівноваги має місце?


варіанти відповідей

Ацидоз негазовий

Ацидоз метаболічний 

Ацидоз газовий 

Алкалоз газовий 

Алкалоз негазовий 

Запитання 170

У немовля с пiлороспазмом внаслiдок блювання, що часто повторювалося, з’явилися слабкiсть, гiподинамiя, iнодi судоми. Яка форма порушення кислотно-основного стану в нього спостерiгається? 


варіанти відповідей

Газовий алкалоз

Метаболiчний ацидоз

Видiльний алкалоз 

Екзогенний негазовий ацидоз 

Видiльний ацидоз 

Запитання 171

У хворого пiсля вживання недоброякiсної їжi розвинулася дiарея. На наступний день у нього знизився артерiальний тиск, з’явились тахiкардiя, екстрасистолiя. pH кровi складає 7,18. Цi порушення є наслiдком розвитку: 

варіанти відповідей

Газового ацидозу 

Негазового алкалозу 

Негазового ацидозу 

Газового алкалозу 

Метаболiчного алкалозу

Запитання 172

У пацiєнта у результатi тривалого блювання вiдбувається значна втрата шлункового соку, що є причиною порушення кислотно-лужного стану в органiзмi. Яка з перерахованих форм порушення кислотно-лужного стану має мiсце?

варіанти відповідей

Газовий ацидоз

Негазовий ацидоз

Негазовий алкалоз 

Газовий алкалоз

Метаболiчний ацидоз

Запитання 173

У хворого виявлено порушення прохідності дихальних шляхів на рівні дрібних і середніх бронхів. Які зміни кислотно-основної рівноваги можуть розвинутись у пацієнта?  

варіанти відповідей

Метаболічний алкалоз  

Метаболічний ацидоз  

Респіраторний алкалоз  

Респіраторний ацидоз  

КОР не зміниться  

Запитання 174

При підйомі в гори у альпініста розвинулась ейфорія, головний біль, запаморочення, серцебиття, задишка, яка чергувалася з апное. Яке порушення кислотно-основного стану розвинулося у альпініста?  


варіанти відповідей

Газовий алкалоз  

Метаболічний алкалоз

Негазовий алкалоз  

Газовий ацидоз 

Негазовий ацидоз  

Запитання 175

У вагітної жінки розвинувся токсикоз з важкими повторними блюваннями протягом доби. До кінця доби почали проявлятися тетанічні судоми і зневоднення організму. Який зсув КОС викликали описані зміни ?

варіанти відповідей

Газовий алкалоз

Газовий ацидоз

Негазовий метаболічний ацидоз

Негазовий видільний алкалоз

Негазовий видільний ацидоз

Запитання 176

Хворий на цукровий діабет поступив в клініку зі скаргами на погіршення стану: загальна слабкість, поліурія, спрага, загальмованість і сонливість. Відзначається дихання Куссмауля, аритмія серця, запах ацетону у видихуваному повітрі. Який зсув КОР забезпечив описану симптоматику?

варіанти відповідей

Негазовий видільний ацидоз

Негазовий алкалоз

Газовий ацидоз

Негазовий метаболічний ацидоз

Газовий алкалоз

Запитання 177

При підйомі в гори у альпініста розвинулася ейфорія, головний біль, запаморочення, серцебиття, задишка, яка чергувалася з апное. Яке порушення кислотно - основного стану розвинулося у альпініста ?


варіанти відповідей

Метаболічний алкалоз

Газовий алкалоз

Негазовий алкалоз

Газовий ацидоз

Негазовий ацидоз

Запитання 178

У хворого на цукровий діабет відзначається високий рівень гіперглікемії, кетонурія, глюкозурія, гіперстенурія і поліурія. Яка форма порушення кислотно- основної рівноваги має місце в даній ситуації?

варіанти відповідей

Газовий ацидоз

метаболічні алкалоз

Метаболічний ацидоз

Газовий алкалоз

видільний алкалоз

Запитання 179

В хворого з дихальною недостатністю рН крові 7,35. Визначення рСО2 показало наявність гіперкапнії. При дослідженні рН сечі відзначається підвищення її кислотності. Яка форма порушення кислотно -основного стану в даному випадку?

варіанти відповідей

Алкалоз газовий некомпенсований

Алкалоз газовий компенсований

Ацидоз газовий компенсований

Ацидоз метаболічний некомпенсований

Ацидоз метаболічний компенсований

Запитання 180

У дитини пилоростеноз, який супроводжується частими блювотами, розвинулися ознаки зневоднення організму. Яка форма порушення кислотно- основного стану може розвинутися в даному випадку?


варіанти відповідей

Негазовий ацидоз

Газовий ацидоз

Негазовий алкалоз

Газовий алкалоз

Метаболічний ацидоз

Запитання 181

У клініку доставлений чоловік 30 років, з профузним проносом тривалістю 12 годин. Блювоти не було. Які зміни водно- електролітного балансу і кислотно- основної рівноваги спостерігаються у чоловіка

варіанти відповідей

газовий ацидоз з дегідратацією

газовий алкалоз з дегідратацією

без змін pH крові

негазовий ацидоз з дегідратацією

негазовий алкалоз з дегідратацією

Запитання 182

У людини з хронічним гломерулонефритом наростає загальна слабкість, різка тахікардія з періодичною аритмією, загальмованість і сонливість. Який зсув КОС супроводжує наближення уремічної коми?

варіанти відповідей

Негазовий метаболічний ацидоз

Газовий ацидоз

Негазовий видільний ацидоз

Газовий алкалоз

Негазовий алкалоз

Запитання 183

При обстеженні хворого визначається наявність гіперглікемії , кетонурії, поліурії, гіперстенурії та глюкозурії. Яка форма порушення кислотно- основної рівноваги має місце в даній ситуації?


варіанти відповідей

Метаболічний ацидоз

Метаболічний алкалоз

Газовий ацидоз

Газовий алкалоз

Негазовий алкалоз

Запитання 184

Хворий Л., 48 років, з цукровим діабетом поступив в лікарню у важкому прекоматозном стані. При дослідженні КОС виявлений метаболічний ацидоз. Який первинний механізм зумовив виявлені зміни КОС?  

варіанти відповідей

Зниження виведення СО2 

Виведення лужних компонентів з сечею  

Порушення буферних систем крові  

Порушення використання О2 в клітинах 

Утворення недоокислених продуктів  

Запитання 185

У вагітної жінки розвинувся токсикоз з важкою повторною блювотою протягом доби. До кінця доби почали виявлятися тетанічні судоми і обезводнення організму. Яке порушення КОС викликало описані зміни?


варіанти відповідей

Газовий алкалоз

Газовий ацидоз

Видільний алкалоз

Метаболічний ацидоз

Видільний ацидоз

Запитання 186

У новонародженої дитини, з пілоростенозом, спостерігається багаторазове блювання, що супроводжується апатією, слабкістю, підвищенням тонусу м'язів, іноді судомами. Яка форма порушення кислотно-основного стану розвинулася у хворого ?  

варіанти відповідей

Видільний ацидоз  

Метаболічний ацидоз  

Негазовий алкалоз

Газовий ацидоз 

Газовий алкалоз 

Запитання 187

У хворого струс головного мозку, що супроводжується повторним блюванням і задишкою. При обстеженні відзначено: рН = 7,62; РСО2 = 40 мм рт. ст. Яке порушення кислотно-основного стану хворого?  

варіанти відповідей

Газовий ацидоз  

Негазовий ацидоз

Газовий алкалоз  

Негазовий алкалоз

-

Запитання 188

У хворого на харчову токсикоінфекцію, що супроводжується профузними проносами, розвинувся тяжкий стан, що супроводжувався порушенням свідомості й диханням типу Куссмауля. Дослідження рН крові показало величину 7,30. У крові визначається дефіцит основ. Реакція сечі кисла, у ній багато фосфатів й аміачних солей. Яка форма порушення кислотно-основного стану має місце в цьому випадку?


варіанти відповідей

Негазовий алкалоз

Видільний алкалоз

Негазовий ацидоз

Газовий ацидоз

Газовий алкалоз

Запитання 189

При виникненні у людини гірської хвороби спостерігається компенсаторна гіпервентиляція легенів. Який вид порушення кислотно-основного стану при цьому може розвинутися?

варіанти відповідей

Газовий ацидоз

Видільний алкалоз

Газовий алкалоз

Негазовий ацидоз

Негазовий алкалоз

Запитання 190

У групи альпіністів на висоті 3000м було зроблено аналіз крові. Виявлене зниження НСО3 до 15 ммоль/л(норма 22-26 ммоль/л). Який механізм зниження НСО3 крові?


варіанти відповідей

Гіпервентиляція

Зниження реабсорбції бікарбонатів у нирках

Гіповентиляція

Посилення ацидогенезу

Зниження амоніогенезу

Запитання 191

У хворого з дихальною недостатністю рН крові 7,35. Визначення рСО2 показала наявність гіперкапнії. При дослідженні рН сечі - підвищення її кислотності. Яка форма порушення кислотно-основного стану в даному випадку?

варіанти відповідей

Алкалоз газовий некомпенсований 

Алкалоз газовий компенсований  

Ацидоз метаболічний декомпенсованый 

Ацидоз газовий компенсований  

Ацидоз метаболічний компенсований 

Запитання 192

У хворого після вживання недоброякісної їжі розвинувся багаторазовий пронос. На наступний день у нього знизився артеріальний тиск, з’явилися тахікардія, екстрасистолія. рН крові складає 7,18. Ці порушення є наслідком розвитку:


варіанти відповідей

Газового алколозу

Метаболічного алкалозу

Газового ацидозу

Негазового ацидозу

Негазового алкалозу

Запитання 193

У немовля з пілороспазмом внаслідок частого блювання, що повторюється, з'явилася слабкість, гіподинамія, іноді судоми. Яка форма порушення КОС спостерігається у нього?  


варіанти відповідей

Видільний ацидоз 

Метаболічний ацидоз 

Екзогений негазовий ацидоз  

Видільний алкалоз  

Газовий алкалоз

Запитання 194

Ketosis develops in the patients with diabetes mellitus as the result of activation of fatty acids oxidation processes . What acid-base imbalance can result from accumulation of excessive ketone bodies in the blood?

варіанти відповідей

No imbalance occurs

Metabolic acidosis

Gaseous alkalosis

Respiratory acidosis

Metabolic alkalosis

Запитання 195

A patient suffers from disrupted patency of the airways at the level of small and medium-sized bronchial tubes.What changes of acid-base balance can occur in the patient?


варіанти відповідей

Metabolic acidosis

Respiratory alkalosis

Respiratory acidosis

Acid-base balance remains unchanged

Metabolic alkalosis

Запитання 196

A newborn child with pylorostenosis has often repeating vomiting accompanied by apathy, weakness, hypertonicity, sometimes convulsions. What disorder form of acid-base balance is it?

варіанти відповідей

Gaseous alkalosis

Gaseous acidosis

Nongaseous alkalosis

Metabolic acidosis

Excretory acidosis

Запитання 197

An infant has pylorospasm, weakness, hypodynamia, convulsions as a result of frequent vomiting. What kind of acid-base disbalance is it?


варіанти відповідей

Gaseous alkalosis

Exogenous nongaseous acidosis

Excretory alkalosis

Metabolic acidosis

Excretory acidosis

Запитання 198

An infant has pylorospasm, weakness, hypodynamia, convulsions as a result of frequent vomiting. What kind of acid-base disbalance is it?


варіанти відповідей

Exogenous nongaseous acidosis

Gaseous alkalosis

Excretory alkalosis

Metabolic acidosis

Excretory acidosis

Запитання 199

After taking poor-quality food a patient developed repeated episodes of diarrhea. On the next day he presented with decreased arterial pressure, tachycardia, extrasystole. Blood pH is 7,18. These abnormalities were caused by the development of:

варіанти відповідей

Gaseous acidosis

Nongaseous acidosis

Nongaseous alkalosis

Metabolic alkalosis

Gaseous alkalosis

Запитання 200

A patient with diabetes developed a diabetic coma due to the acid-base imbalance. Specify the kind of this imbalance:


варіанти відповідей

Non-gaseous alkalosis

Gaseous alkalosis

Respiratory acidosis

Metabolic acidosis

Metabolic alkalosis

Запитання 201

A patient with respiratory failure has blood pH of 7,35. pCO2 test revealed hypercapnia. Urine pH test revealed an increase in the urine acidity. What form of acid-base imbalance is the case?


варіанти відповідей

Compensated metabolic acidosis

Decompensated metabolic acidosis

Compensated respiratory acidosis

Compensated respiratory alkalosis

Decompensated respiratory alkalosis

Запитання 202

An infant has pylorospasm, weakness, hypodynamia, convulsions as a result of frequent vomiting. What kind of acid-base disbalance is it?


варіанти відповідей

Gaseous alkalosis

Exogenous nongaseous acidosis

Excretory alkalosis

Metabolic acidosis

Excretory acidosis

Запитання 203

A 30-year-old man with diabetes mellitus type I was hospitalised. The patient is comatose. Laboratory tests revealed hyperglycemia and ketonemia. What metabolic disorder can be detected in this patient?



варіанти відповідей

Respiratory acidosis

Metabolic alkalosis

Metabolic acidosis

Respiratory alkalosis

Normal acid-base balance

Запитання 204

A patient suffers from disrupted patency of the airways at the level of small and medium-sized bronchial tubes. What changes of acid-base balance can occur in the patient?


варіанти відповідей

Respiratory alkalosis

Respiratory acidosis

Metabolic acidosis

Metabolic alkalosis

Acid-base balance remains unchanged

Запитання 205

A 30-year-old man with diabetes mellitus type I was hospitalized. The patient is comatose. Laboratory tests revealed hyperglycemia and ketonemia. What metabolic disorder can be detected in this patient?


варіанти відповідей

Respiratory acidosis

Metabolic alkalosis

Metabolic acidosis

Respiratory alkalosis

Acid-base balance is normal

Запитання 206

A patient developed increased blood content of HCO3 against the background of repeated and uncontrollable vomiting. What will be the leading mechanism in compensation of developed acid-base imbalance?


варіанти відповідей

Decreased pulmonary ventilation

Increased pulmonary ventilation

– 

Increased renal reabsorption of ammonia

Increased renal reabsorption of bicarbonate

Запитання 207

A 50-year-old man presents to the office with the complaint of pain in his left great toe. The pain started 2 days ago and has been progressively getting worse to the point that it is difficult to walk even a few steps. He adds that his left big toe is swollen and hot to the touch. He normally drinks 2-3 glasses of red wine each day. Physical examination is notable for an overweight gentleman (BMI of 35) in moderate pain, with an erythematous, swollen, and exquisitely tender left great toe. A complete blood count shows: hemoglobin — 120 g/L, hematocrit — 0.45, platelets — 160 • 109/L, leukocytes — 8.0 • 109/L, segmented neutrophils — 65%, lymphocytes — 25%, eosinophils — 3%, and monocytes — 7%. Synovial fluid analysis shows cell count of 15,000 cells/mm3 (80% neutrophils), negatively birefringent crystals present. Elevated concentration of which of the following compounds is the most common laboratory finding in these patients?


варіанти відповідей

Urea 

Bilirubin

Uric acid

Cystine

Cholesterol

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест