Хто був засновником української організації, згаданої в уривку документа: «…поляки боялися хлопської організації… та ще в таких формах.., які вони вважали на свій виключний привілей.., а найбільше їх дражнила назва «Січ» та назви січової старшини… у цьому вбачалася їм гайдамаччина»?
Про яку операцію російських військ Південно-Західного фронту часів Першої світової війни йдеться в цитованому документі: «Упорівнянні з надіями, що покладалися на цей фронт навесні 1916 р., його наступ перевершив усі очікування. Він виконав поставлене завдання - врятувати Італію від розгрому... полегшив становище англійців і французів на фронті, змусив Румунію стати на наш бік і зіпсував усі плани й наміри австроугорців і німців на цей рік» ?
Головна українська рада в серпні 1914 р. закликала українців Галичини
«Галицько-Буковинське генерал-губернаторство» - це адміністративно-територіальна одиниця, створена
Політична організація емігрантів із Наддніпрянської України, створена у Львові на початку Першої світової війни, що проголосила метою своєї діяльності побудову самостійної соборної Української держави, - це
Які українські землі під час Першої світової війни було окуповано російськими військами в 1914 р.?
Яка організація в роки Першої світової війни виступила з такою відозвою:«...Перемога Австро-Угорської монархії буде нашою перемогою. І чим більша буде поразка Росії, тим швидше проб’є година визволення України... Нехай на руїнах царської імперії зійде сонце вільної України!..»?
Результат якої події Першої світової війни дав змогу правлячим колам Росії реалізувати стратегію «…злиття землі Ярослава Осмомисла, князів Данила і Романа з Імперією в політичному та національному відношеннях…»?
Створення добровольчого легіону Українських січових стрільців у складі австро-угорської армії ініціювала
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома