Узагальнення теоретичних знань із всесвітньої історії та історії України.
Назвіть ім’я спадкоємця австро-угорського престолу, убитого в Сараєво 28 червня 1914 р.
Які битви відбулися у 1916 році?
Про яке поняття йдеться у визначенні?
Цілковите або часткове фізичне знищення окремих груп населення за расовими, національними, етнічними чи релігійними ознаками. Один з найтяжчих міжнародних злочинів.
Про яке поняття йдеться у визначенні?
Страх і вороже, нетолерантне ставлення до незнайомих людей, іноземців, представників іншої раси, національності, мовної групи, віри, соц.групи.
Про яке поняття йдеться у визначенні?
Пропагування національної винятковості, протиставлення інтересів однієї нації інтересам іншої, поширення ідей національної переваги, розпалювання національної ворожнечі й ненависті
Яка з наведених битв відбулася в один рік із битвою на річці Соммі?
Брусиловський прорив - це...
Уривок зі спогадів солдата Канадського експедиційного корпусу
«…Зліва від нас були розташовані французькі колоніальні частини. Цим нещасним, мабуть, канадці зобов’язані своєю поразкою цього дня. Вдалині ми побачили хмару, що зростає, неначе з-під землі. Вона була червоно-зелена і збільшувалася у міру просування. Вона нагадувала туман, що притискався до землі, заввишки не вище за два метри, що заповнював кожну щілину і ямку на землі.
Ми не знали, що це таке. Раптово в тумані ми, ті що перебували в резерві, помітили якісь рухи. Наближаючись до нас, зі швидкістю, наче саме пекло переслідувало їх, бігли чорні війська з Північної Африки. Бідолахи, я не звинувачую їх. Це могло примусити бігти будь-яку людину… Газ наблизився, і вони побігли. Їх офіцери безуспішно намагалися навести лад у цьому потоці. Здавалося, що їх черевики ледве торкалися землі. На бігу вони закривали свої обличчя, носи й очі руками, і крізь почорнілі губи, що у декого потріскалися й кровоточили, вони хрипіли: «Аllemands! Allemands!»
Про яку військову подію йдеться у спогадах ?
« … — найпотужніший опорний пункт французького фронту від бельгійських кордонів до Швейцарії. Він оточений системою найсучасніших укріплень і, на думку всіх французів, неприступний, тому перетворився на національний символ і жоден французький воєначальник не посміє добровільно здати його ворогові.
Якщо ... опиниться в наших руках — а ми, зрозуміло, докладемо зусиль, щоб так воно і сталося, — це відкриє нам дорогу до серця Франції, в такому разі уже заздалегідь приреченої на поразку. Але навіть якщо ми не досягнемо такої стратегічної мети, наші зусилля принесуть перемогу вже тим, що ми перетворимо ... на згубний смерч, який поступово всмокче у себе весь французький військовий потенціал, виснажуючи його з останніх ділянок фронту, з тилу, зі всієї Франції. Дивізію за дивізією поставлятиме ворог на ... м’ясорубку, а ми будемо їх там молотити одну за одною» "Четверта година ранку 21 лютого 1916 р., запис у щоденнику солдата"
Яку назву має місто та військова битва про яку йдеться в документі?
Хто зображений на фото?
В якому бою 29 квітня - 2 травня 1915 р. брали участь сотні Українських січових стрільців? На боці якої армії вони воювали?
Де вперше під час Першої світової війни було використало отруйні гази?
Як називають насильницьке приєднання, захоплення, утримання однією державою території іншої?
Про кого йдеться у біографічній довідці?
"...онук австрійського імператора Франца-Йосифа, австрійськи архікнязь, ерцгерцог. З квітня 1918 р. - командир УСС, у 1919-1920 рр. співпрацював з С.Петлюрою. У 1947 р. заарештований радянськими спецслужбами. Загинув у таборі.
Оле́на Іванівна Степа́нів (відома як Олена Степанíвна) (7 грудня 1892, с. Вишнівчик, Перемишлянський повіт, нині Перемишлянський район, Львівська область — 11 липня 1963, Львів) — український історик, географ, громадська та військова діячка; перша в світі жінка, офіційно зарахована на військову службу у званні офіцера; четар Української Галицької Армії.
Співставте біографію з відповідним фото однієї з представниць чоти Українських січових стрільців.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома