Визначте хронологічні рамки Першої світової війни.
Напередодні Першої світової війни українські землі були під владою...
Позначте назву держави, у плани якої напередодні Першої світової війни входило загарбання і приєднання до своєї території Поділля та Волині...
Позначте країни, що входили до блоку "Антанта".
Позначте країни, що входили до блоку Центральних держав.
Політична організація емігрантів із Наддніпрянської України, створена у Львові на початку Першої світової війни, що проголосила метою діяльності побудову самостійної соборної Української держави, мала назву:
Головна Українська Рада ставила собі за мету...
Легіон Українських січових стрільців було сформвано за ініціативи...
Яка організація в роки Першої світової війни виступила з такою відозвою:
«…Перемога Австро-Угорської монархії буде нашою перемогою. І чим більша буде поразка Росії, тим швидше проб’є година визволення України… Нехай на руїнах царської імперії зійде сонце вільної України!..»?
Про кого з історичних діячів йдеться:
«Співзасновник Української національно-демократичної партії (УНДП), згодом її голова. Обирався послом до австрійського парламенту та галицького крайового сейму. У роки Першої світової війни очолював Головну українську раду, а згодом Загальну українську раду. Після проголошення ЗУНР став головою її першого уряду»
Хто зображений на фото?
Кому з російських чиновників чи політичних діячів належали такі слова:
"Східна Галичина й Лемківщина - споконвіку корінна частина єдиної великої неподільної Росії. На цих землях корінне населення завжди було російським, тому і лад тут має бути російським. Я буду впроваджувати тут російську мову, закон та устрій"
Який підрозділ здійснював оборону гори Маківка в роки Першої світової війни, що про нього було сказано:
«...здавалося, гора рухається, дихає пеклом. Так минала година за годиною. Це був третій пам’ятний день московського наступу на Маківку. Змагалися дві сили. Одна сказала: візьму будь-якою ціною, а друга відповіла: ні за яку ціну не віддам...»?
Хто зображений на фото?
Перебіг яких подій Першої світової війни відображено на карті?
Чи правильні твердження?
1) перше бойове хрещення УСС прийняли під час битви на горі Маківка у червні 1915 року у Карпатах, коли проти них виступала дивізія кубанських козаків. Відразу після цієї битви відбулося переформатування куренів УСС у полк, а незабаром створено дивізію УСС;
2) Головна українська рада створила Центральну бойову управу, яка звернулася до австрійського уряду з проханням створити окрему українську військову частину; так було започатковано створення легіону УСС, або "усусів" і вже наприкінці серпня були створені перша (під командуванням Вітовського Д.) та друга (під командуванням Коника Є.) сотні УСС.
Яку назву мала воєнно-адміністративна одиниця, утворена росіянами на українських землях, що були захоплені під час Галицької битви 1914 р.?
Коли відбулися події, про які згадував Михайло Грушевський?
«...Коли українське життя в Росії штучно руйнувалося, спинялося, заморожувалося всіма способами, галицьке нищилося ще більше грубо, наси льно й варварськи. Через кілька тижнів потому, як узято Львів..., нова російська адміністрація тутешня з Бобринським на чолі стала розвивати свою програму ліквідації здобутків українського культурного життя в Галичині. Припинено українські часописи, позакривано книгарні, просвітні, а далі взагалі всякі українські това риства. Почалися арешти й висилка до Росії «небезпечних» і «підозрілих» українських діячів. Урядування українською мовою й освіта нею припинено. Почали робити заходи для зміни унії російським православієм».
Позначте назву спеціального табору в Австрії, де у роки Першої світової війни без суду і слідства утримувалися за підозрою у нелояльності до влади західні українці (представники інтелігенції), а також перебували українці-військовополонені. У цьому таборі, який народ називав "українською Голгофою", від тяжких умов ув'язнення й епідемій загинуло 1700 осіб.
Яким було головне завдання російської окупаційної адміністрації у Галичині і Буковині у 1914-1915 роках?
Хто зображений на фото?
Перебіг яких подій Першої світової війни відображено на карті?
Яку пісню вважають головним маршем українських січових стрільців?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома