У пацієнта, який півтора місяці тому переніс інфаркт міокарда, діагностовано синдром Дреслера з характерною тріадою: перикардит, плеврит, пневмонія. Який головний механізм цього ускладнення:
Електрокардіографічне дослідження пацієнта з гіпертонічною хворобою показало такі результати: ритм синусовий, правильний, частота серцевих скорочень 92 / хв, тривалість РQ - 0,2 с, QRS не змінений. У хворого є порушення
У пацієнтки, яка перехворіла на грип, шляхом електрокардіографічного дослідження виявлено наступне: частота серцевих скорочень 140 / хв, ритм синусовий, коливання величини RR не перевищують 0,15 с, тривалість PQ - 0,2 c, QRS не змінений. Ці показники свідчать про розвиток:
У хворого на ішемічну хворобу серця на фоні атеросклерозу коронарних артерій після коронарографії розвинувся тромбоз передньої міжшлуночкової коронарної артерії. Який механізм розвитку цього ускладнення є найбільш значущим?
У хворого на ішемічну хворобу серця раптово з'явився важкий напад стенокардії. У нього: обличчя бліде, шкіра волога, холодна, АТ 70/50 мм рт. ст. екстрасистолія. Діагностовано інфаркт міокарда і кардіогенний шок. Назвіть первинну ланку патогенезу:
У дитини 5 років на ЕКГ спостерігалося порушення ритму серцевої діяльності. При затримці дихання ритм серцевої діяльності нормалізувався. Вид порушення, який був виявлений у дитини на ЕКГ?
У чоловіка 50 років, раптово виникло сильне серцебиття, болі в серці, різка слабкість, підвищення АТ, пульс неправильний з дефіцитом. На ЕКГ виявлено відсутність зубця Р і різні інтервали R-R. Яке порушення серцевого ритму у хворого?
Зміни на ЕКГ проявлялися спочатку подовженням інтервалу PQ, потім випаданням окремих комплексів QRS, пізніше - збільшенням кількості випадаючих шлуночкових комплексів, і, нарешті, передсердя скорочувалися з частотою 70 уд. / хв., а шлуночки – 35 уд. / хв. Описані зміни характерні для:
Хворий А, 59 років, директор приватного підприємства. Після перевірки податковою інспекцією ввечері з'явилися інтенсивні пекучі болі, локалізовані за грудиною, іррадіюючі в ліву руку. Через 15 хв стан хворого нормалізувався. Який з механізмів розвитку ішемії серцевого м'яза є провідним у даного хворого?
У хворого 45-ти років при електрокардіографічному обстеженні на ЕКГ виявлені наступні зміни: інтервал Р-Q подовжений, при цьому випадає кожен другий або третій комплекс QRST. Яке саме порушення провідності серця спостерігається в даному випадку?
При синдромі реперфузії активуються процеси вільнорадикального окислення, що призводить до пошкодження клітинних мембран і порушення специфічних функцій клітин. Ці зміни пов'язані з надмірним накопиченням у цитоплазмі іонів:
Хворий помер від інфаркту міокарда. Проведене патогістологічне дослідження міокарда виявило значні контрактурні зміни в кардіоміоцитах. Це обумовлено накопиченням в кардіоміоцитах іонів:
Підліток 15 років, скаржиться на нестачу повітря, загальну слабкість, серцебиття. ЧСС 130 уд / хв, АТ-100/60 мм рт. ст. На ЕКГ: комплекс QRS нормальної форми і тривалості. Число зубців Р і шлуночкових комплексів однакове, зубець Т зливається з зубцем Р. Яка аритмія серця спостерігається у підлітка?
У чоловіка 45-ти років після значного психоемоційного навантаження раптово з'явився стискаючий біль в ділянці серця з іррадіацією в ліву руку, шию, під ліву лопатку. Обличчя стало блідим, покрилося холодним потом. Нітрогліцерин зняв напад болю. Який процес розвинувся у хворого?
У хворого М., 45 років, при аналізі ЕКГ встановлено: ритм синусовий, число передсердних комплексів більше числа шлуночкових комплексів; прогресуюче збільшення інтервалу PQ від комплексу до комплексу; випадіння окремих шлуночкових комплексів; зубці Р і комплекси QRST без змін. Назвіть тип порушення серцевого ритму:
Після перенесеного важкого інфекційного процесу у хворого розвинувся міокардит з ураженням провідної системи серця, що супроводжувалось періодичною втратою свідомості внаслідок розвитку синдрому Морганьї-Адамса-Стокса, який виникає при:
Хворий 59 років госпіталізований в кардіологічне відділення у важкому стані з діагнозом: гострий інфаркт міокарда в області задньої стінки лівого шлуночка і перегородки, початковий набряк легенів. Який первинний механізм, що викликає розвиток набряку легень у пацієнта?
Тромбоз коронарної артерії призвів до розвитку інфаркту міокарда. Які механізми пошкодження клітин є домінуючими при цьому захворюванні?
На ЕКГ пацієнта мають місце наступні зміни: зубець Р - нормальний, інтервал Р-Q - укорочений, шлуночковий комплекс QRST – розширений, зубець R - двогорбий або двофазний. Яка з форм аритмії має місце у даного пацієнта?
При гепатиті, інфаркті міокарда у плазмі крові хворих різко зростає активність аланін - і аспартатамінотрасфераз. Які причини підвищення активності цих ферментів у крові?
Хворий 21 року поступив в стаціонар з загостренням хронічного тонзиліту. Скаржиться на слабкість, задуху при помірному фізичному навантаженні. Температура 37,5 оС. ЧСС 110 хв. ЕКГ: ритм синусовий, інтервал PQ подовжений. Яка аритмія у хворого?
У хворого має місце передсердно-шлуночкова блокада I ступеня, що супроводжується подовженням інтервалу PQ до 0,25 с. Порушення якої функції серця має місце в цих умовах?
У хворого, який скаржився на болі в області лівої лопатки, було діагностовано інфаркт міокарда. Назвіть вид болю у хворого.
При аналізі ЕКГ встановлено: ритм синусовий, правильний, інтервал RR 0,58 сек, розташування і тривалість інших інтервалів, зубців і сегментів не змінено. Назвіть вид аритмії.
У хворого на ЕКГ виявлено зміщення сегмента ST вище ізоелектричної лінії на 1 мм і збільшення тривалості зубця T до 0,25 с. З порушенням якого процесу пов'язані зазначені зміни на ЕКГ?
Одним з найнебезпечніших моментів у патогенезі некрозу міокарда є подальше наростання зон некрозу, дистрофії та ішемії. Важлива роль у цьому належить підвищенню споживання міокардом кисню. Які речовини сприяють даному процесу?
У чоловіка 63 років зі слів родичів тричі відзначалася втрата свідомості. ЧД 18 / хв, ЧСС 45 / хв, АТ 100/70 мм рт. ст. На ЕКГ: частота Р 80 / хв, частота R 42 / хв, ритм правильний. Яка найбільш вірогідна аритмія спостерігається у хворого?
При гострому інфаркті в міокарді виникає кілька зон інфаркту: зона некрозу, зона ішемічного ушкодження і зона ішемії. Зоні пошкодження на ЕКГ відповідає:
У хворого 45-ти років при аналізі ЕКГ встановлено: ритм синусовий, число передсердних комплексів більше числа шлуночкових комплексів; прогресуюче подовження інтервалу P −Q від комплексу до комплексу; випадіння окремих шлуночкових комплексів; зубці P і комплекси QRST без змін. Назвіть тип порушення серцевого ритму:
При аналізі ЕКГ виявлено випадіння деяких серцевих циклів PQRST. Наявні зубці і комплекси не змінені. Назвіть вид аритмії:
У хворого на ЕКГ виявлено збільшення тривалості комплексу QRS. Наслідком цього може бути:
Аналіз ЕКГ хворого виявив відсутність зубця Р. Тривалість і амплітуда комплексу QRS і зубця Т відповідають нормі. Що є водієм ритму серця даного пацієнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома