У хворого напад стенокардiї. Який найпростiший фізiотерапевтичний метод можна використати?
На I етапi сестринського обстеження медсестра виявила чинники, якi зумовили розвиток хронiчного колiту у пацiєнта. Який з них належить до ендогенних?
Лiкар призначив пацiєнту 53-х рокiв, у якого спостерiгаються набряки та закрепи, гiпертонiчну клiзму. Для її проведення медсестра використає:
Палатна медична сестра при доглядi за пацiєнтом 24-х рокiв на третюдобу пiсля операцiї на травному каналi виявила здуття живота, гикавку, невiдходження газiв. Визначити найбiльш iмовiрну потенцiйну проблему пацiєнта:
При медсестринському обстеженнi хворого на лусочковий лишай медична сестра використала методику, притаманну данiй патологiї. Вкажiть методику, яку застосувала медична сестра:
До сiмейної медичної сестри звернувся пацiєнт 70-ти рокiв з неоперабельною формою раку легень, який запитав чи можна йому провести евтаназiю, оскiльки знає, що вiн безнадiйно хворий. Медична сестра вiдповiла, що в Українi евтаназiя:
В мiську лiкарнюпоступила жiнка 45- ти рокiв з приводу гiпертонiчної хвороби. Медична сестра збирає медсестринський анамнез i проводить об’єктивне обстеження пацiєнта. Який це етап медсестринського процесу?
Пiд час переливання кровi на кожнi 500 мл кровi донора медсестра вводила по 10 мл 10% розчину хлористого кальцiю. Яка потенцiйна проблема попереджалася?
Жiнка 35-ти рокiв, яка проживає у гiрському районi, звернулась до сiмейного лiкаря зi скаргами на потовщення i тиск в дiлянцi шиї, утруднене ковтання, захриплiсть голосу, загальну слабкiсть. Яке захворювання можна запiдозрити?
Пацiєнт 46-ти рокiв скаржиться на бiль у колiнних, лiктьових суглобах ”летючого характеру”, який посилюється при рухах, температуру - 37,5oC ввечерi. В анамнезi - частi ангiни. При оглядi суглобiв спостерiгаються припухлiсть, почервонiння. Для якого захворювання характернi данi проблеми?
Пацiєнтка 23-х рокiв, за рекомендацiєюлiкаря вимiрювала базальну температуру протягом трьох менструальних циклiв. Огляд результатiв виявив двофазну криву. Про що це свiдчить?
До приймального вiддiлення машиною швидкої допомоги доставлено пацiєнта з шлунково-кишковою кровотечею. Три години тому було блювання у виглядi ”кавової гущi”. Суб’єктивно: почуває себе задовiльно, може рухатись самостiйно. Як транспортувати пацiєнта до вiддiлення стацiонару?
Пацiєнту 45-ти рокiв кiлькаразово вводили внутрiшньовенно 10 мл 2,4% розчину еуфiлiну. Пiсля iн’єкцiї у хворого виникла гiперемiя, набряк в мiсцi iн’єкцiї, вiдчуття болюпри пальпацiї по ходу вени. Яке ускладнення розвинулося у пацiєнта?
У хлопчика 6-ти рокiв з природженою вадоюсерця (тетрада Фалло) розвинувся задухо-цiанотичний напад. Яке положення слiд надати дитинi для покращення її стану?
Дитина 10-ти рокiв знаходиться на стацiонарному лiкуваннi з дiагнозом ”Кiр”. На фонi проведеного догляду i терапiї на 8 день вiд початку захворювання, на обличчi з’явилась свiтло-коричнева пiгментацiя з незначним свербiнням. Стан дитини задовiльний, t o - 36,5oC, дихання везикулярне, ЧД- 20/хв. Чи є пiгментацiя проявом неадекватного догляду за дитиною
У неврологiчному вiддiленнi при обстеженнi пацiєнта 55-ти рокiв медична сестра оцiнювала властивостi пульсу i виявила, що вiн є нерегулярним (неритмiчним). Як оцiнити такi змiни пульсу?
Хвора 25-ти рокiв скаржиться на нудоту, вiдрижку повiтрям, вiдчуття тяжкостi в епiгастрiї, проноси. Пiд час огляду: язик обкладений бiлим нальотом, живiт болючий в епiгастральнiй дiлянцi. Яке дослiдження є найбiльш iнформативним?
У хворої, яка страждає на гiпертиреоз, пiсля психоемоцiйної травми з’явилися рiзке збудження, профузна пiтливiсть, висока температура тiла (41oC), тахiкардiя, АТ- 160/70 мм рт.ст. Яке ускладнення розвинулось у пацiєнтки?
До медичної сестри звернувся пацiєнт iз забоєм м’яких тканин. Який препарат з групи мiсцевих анестетикiв необхiдно використати для знеболення шляхом охолодження дiлянки цiєї травми?
У пацiєнтки з цукровим дiабетом пiсля введення iнсулiну з’явилися рiзка загальна слабiсть, виражена пiтливiсть, вiдчуття голоду, тремтiння, запаморочення. Об’єктивно: пацiєнтка збуджена, шкiра волога, тургор збережений. Дихання не змiнене. t o - 36,5oC, Ps- 96/хв., АТ- 110/70 мм рт.ст. Що повинна зробити медсестра в першу чергу
До лiкаря звернувся хворий з рiзаною раноюпередньої поверхнi передплiччя, з якої витiкає темно-червона кров. Що повинна виконати медична сестра за призначенням лiкаря для тимчасової зупинки кровотечi?
У пацiєнта на гiпертонiчну хворобу пiсля стресу ввечерi з’явилась рiзка слабiсть, бiль в дiлянцi серця з iррадiацiєюв лiве плече i руку впродовж 30 хвилин, не знiмається нiтроглiцерином. Об’єктивно: блiдий, АТ- 90/60 мм рт.ст., Ps- 90/хв., аритмiчний. Що запiдозрить медична сестра?
При проведеннi ранкового туалету в лiкарнянiй палатi медична сестра проводила пiдмивання 2-х рiчної дiвчинки в напрямку вiд лона до анального отвору. Якою анатомiчною особливiстю сечовивiдних шляхiв можна пояснити дiї медсестри?
У хворого гостра масивна крововтрата. Об’єктивно: свiдомiсть збережена, хворий блiдий, шкiра вкрита потом, пульс ниткоподiбний, АТ- 100/60 мм рт.ст., дихання поверхневе, з частотою24/хв. Вкажiть ускладнення, яке виникло внаслiдок кровотечi:
Пацiєнтка 20-ти рокiв звернулася в жiночу консультацiюзi скаргами на затримку менструацiї протягом 2-х мiсяцiв, змiни апетиту, нудоту. Лiкарем установлена вагiтнiсть 7-8 тижнiв. Назвати документ, який оформляється при взяттi на облiк по вагiтностi:
Пацiєнт 53-х рокiв поступив в кардiологiчне вiддiлення зi скаргами на iнтенсивний пекучий бiль за грудниною, який iррадiює в лiве плече i руку, триває 6-8 годин. Який метод дiагностики застосовують для пiдтвердження дiагнозу?
Ви проводите догляд за хворим, якому проводиться лiкувальна iммобiлiзацiя нижньої кiнцiвки циркулярною гiпсовою пов’язкою. Вранцi хворий висловлює скарги на сильнi болi у нозi. Пiд час огляду: пальцi загiпсованої кiнцiвки синюшнi, набряклi, їх чутливiсть знижена. Якими мають бути дiї медсестри?
Хворий 29-ти рокiв перебуває на диспансерному облiку з приводу ревматичної хвороби. Призначено профiлактичне лiкування. Який з перерахованих препаратiв приготує медсестра?
Хворий 59-ти рокiв перебуває на диспансерному облiку з приводу ревматоїдного артриту. Якi проблеми виявить медсестра пiд час обстеження?
Першородiлля 20-ти рокiв на третiй день пiсля термiнових пологiв скаржиться на пiдвищення температури до 39oC, озноб, бiль внизу живота, гнiйнокров’янистi видiлення зi статевих органiв. Яке ускладнення виникло у породiллi?
У пологовий будинок поступила родiлля. Пологи II, термiновi. Розмiри тазу 23-26-28-17 см. Пологова дiяльнiсть почалась 8 годин тому. Родiлля неспокiйна. Перейми частi, болючi. Матка у виглядi ”пiщаного годинника”. Ознака Вастена позитивна. Яке ускладнення виникло у родiллi?
Медична сестра гiнекологiчного вiддiлення прийшла проводити вечiрнiй туалет зовнiшнiх статевих органiв хворiй на рак шийки матки 70-ти рокiв. Жiнка поскаржилась на кровотечу зi статевих органiв, яка щойно почалася. Хвора схвильована. Черговий лiкар на операцiї. Що повинна зробити медична сестра до приходу лiкаря?
Дитина 2-х рокiв хворiє на гострий стенозуючий ларинготрахеїт. Визначена IV ступiнь захворювання. Який метод невiдкладної допомоги доцiльний в цьому випадку?
При проведеннi проби на сумiснiсть на пластинцi змiшали краплюкровi донора та краплюсироватки хворого у спiввiдношеннi 1:10, через 5 хвилин на пластинцi з’явилася аглютинацiя. Про що свiдчить наявнiсть аглютинацiї?
На першому етапi диспансеризацiї проводиться групування диспансерного контингенту. До якої диспансерної групи належать хворi з хронiчними захворюваннями в стадiї компенсацiї?
Пацiєнтка скаржиться на поширену висипку на шкiрi, яка супроводжується нестерпним свербiжем. Висипка з’явилась на другий день пiсля щеплення протигрипозною вакциною. Об’єктивно: стан задовiльний. На шкiрi обличчя, тулуба, верхнiх та нижнiх кiнцiвок - поширене уртикарне висипання, мiсцями зливного характеру, слiди вiд розчухiв. Мiхури рожево-червоного кольору, пiдвищуються над рiвнем шкiри. Для якого захворювання характернi данi проблеми?
У пацiєнта 28-ми рокiв неприємнi вiдчуття в надчеревнiй дiлянцi, блювання, яке приносить тимчасове полегшення. Вiн пов’язує свiй стан iз споживанням недоброякiсної їжi. Яке залежне медсестринське втручання необхiдно здiйснити медичнiй сестрi в першу чергу?
Медична сестра повинна вiдключити систему пiсля введення iнфузiйних розчинiв пацiєнту. Для цього необхiдно в першу чергу
Медична сестра встановила наявнi та потенцiйнi проблеми у пацiєнта, що перебуває на стацiонарному лiкуваннi в кардiологiчному вiддiленнi з приводу iнфаркту мiокарда. Який етап медсестринського процесу вона здiйснила?
Пiд час проведення передстерилiзацiйної обробки iнструментiв медична сестра ЦСВ приготувала реактив бензидину та нанесла 3 краплi на пiдготовленi iнструменти. Що визначає медична сестра за допомогою даної проби?
Пiд час пiдмивання пацiєнтки з надмiрноювагою, медична сестра виявила гiперемiюу дiлянцi пахових складок. Подальша тактика медичної сестри пiд час догляду за пацiєнткою передбачає:
До травмпункту звернувся пацiєнт 25- ти рокiв, який отримав травму правої гомiлки. Якi абсолютнi клiнiчнi ознаки при об’єктивному обстеженнi будуть вказувати на перелом гомiлки?
До медичної сестри хiрургiчного кабiнету звернулась сусiдка зi скаргами на локальний бiль в дiлянцi шлунка. З часом бiль став iнтенсивним. Медична сестра, при проведеннi сестринського обстеження хворої, виявила додатковi скарги на нудоту, зниження апетиту та схуднення. Що порекомендує медична сестра пацiєнтцi?
Вагiтна пацiєнтка 22-х рокiв, мешканка Прикарпаття, звернулась у полiклiнiку з метоюперевiрки стану здоров’я. Скарг немає. Старша сестра пацiєнтки була прооперована з приводу вузлового зобу. Пiд час об’єктивного обстеження вiдхилень вiд норми не виявлено. Якi поради слiд надати пацiєнтцi?
У пацiєнта 67-ми рокiв, хронiчна серцева недостатнiсть. Яке положення треба надати пацiєнту для полегшення задишки?
У пацiєнта виражена задишка. При обстеженнi дiагностували наявнiсть рiдини в плевральнiй порожнинi. До якого втручання повинна пiдготувати пацiєнта медична сестра?
У дитини вiком 6-ти рокiв при оглядi шкiри медична сестра виявила папули та однокамернi везикули по всьому тiлi, включаючи волосисту частину голови. Вкажiть який медичний препарат для обробки елементiв висипки з метою попередження їх iнфiкування повинна застосувати медична сестра:
В iнфекцiйному вiддiленнi на лiкуваннi перебуває дитина першого року життя, хвора на кашлюк. Яку проблему, як основну, видiлить медсестра?
Дитина 6-ти рокiв захворiла на грип. Яка скарга при медсестринському обстеженнi буде першочерговою?
Ви оглядаєте потерпiлого з вогнепальною раною правого стегна. Локально: в ранi видно осколки стегнової кiстки, рана кровоточить пульсуючим струменем. Вашi першочерговi дiї:
У 5-рiчної дитини через 3-5 хвилин пiсля укусу бджоли посилився рiзкий бiль в мiсцi укусу, погiршився загальний стан, вiдчуття жару та недостатку повiтря, головокружiння, шум у вухах. Виражена блiдiсть шкiри акроцiаноз, холодний липкий пiт на тiлi, рiзко знижений АТ. Який стан розвинувся у дитини?
Дитинi вiком 1 мiсяць з метою профiлактики рахiту призначають:
Потерпiлий скаржиться на болi внизу живота i неможливiсть рухати ногами. При пальпацiї визначається болючiсть в проекцiї лобкового зрощення, осьове навантаження посилює бiль. Визначається позитивний симптом прилиплої п’яти. Як необхiдно виконати транспортну iммобiлiзацiю?
У хворої 48-ми рокiв скарги на болi у дiлянцi лiвої сiдницi, пiдвищена t o до 38,5oC. Протягом 10-ти днiв проводились в/м iн’єкцiї. Об’єктивно: загальний стан задовiльний, у дiлянцi лiвої сiдницi визначається утворення розмiром 5х5 см, шкiра над ним гiперемiйована, болюча на дотик, в центрi визначається розм’якшення. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Чоловiк звернувся до лiкувального закладу зi скаргами на болючу припухлiсть верхньої повiки лiвого ока. Об’єктивно: на обмеженiй дiлянцi краю верхньої повiки, припухлiсть, яка має жовтуватий колiр, на верхiвцi пустула, по периферiї гiперемiя, набряк. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Хворому iз паронiхiєю лiвого вказiвного пальця призначене оперативне лiкування пiд анестезiєюза методом Оберста-Лукашевича. Який анестетик та в якiй кiлькостi повинна пiдготувати медсестра?
У дитини 3-х рокiв на другий день хвороби загальний стан погiршився. Дитина стала неспокiйною, дихання шумне, допомiжнi м’язи грудної клiтки беруть участь у актi дихання. ”Гавкаючий” кашель, голос сиплий. Яке незалежне втручання слiд провести для надання допомоги?
Медична сестра готує набiр iнструментiв. Вкажiть за допомогою якого iнструмента проводять iнструментальну ревiзiю порожнини матки:
Дитина вiд доношеної вагiтностi народилась з оцiнкою за шкалою Апгар 2 бали. Що потрiбно негайно провести в пологовому залi, враховуючи стан дитини?
Студент, що вперше переступив порiг операцiйної, раптом вiдчув слабкiсть, запаморочення, ”дзвiн” у вухах. Знепритомнiв. Об’єктивно: шкiрнi покриви блiдi, вкритi холодним липким потом. Пульс - 60/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Зiницi розширенi, жваво реагують на свiтло. Назвiть стан, який розвинувся:
В школi виник спалах захворювання на вiрусний гепатит А. На який шлях передачi iнфекцiя повинна звернути увагу медична сестра школи
Пацiєнтка 58-ти рокiв, поступила у ендокринологiчне вiддiлення у тяжкому станi. При медсестринському обстеженнi виявлено: свiдомiсть вiдсутня, шкiра суха, очi запалi, цiаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент найбiльш доцiльно пiдготувати медсестрi для надання невiдкладної допомоги?
Пацiєнтка при вiдвiдуваннi її вдома сiмейною медсестрою, повiдомила, що пiсля переохолодження у неї з’явилися головний бiль, озноб, температура пiдвищилась до t o - 37,8oC. Якi незалежнi медсестринськi втручання необхiдно виконати сiмейнiй медсестрi?
Швидка допомога приїхала на мiсце ДТП. Чоловiк 30-ти рокiв скаржиться на бiль, вiдсутнiсть рухiв в правiй нозi. При оглядi: у середнiй третинi гомiлки набряк, деформацiя, патологiчна рухомiсть. Що застосувати для транспортної iммобiлiзацiї?
У хiрургiчному вiддiленнi пацiєнту 50- ти рокiв з виразковою хворобою шлунку, ускладненою кровотечею, проведено гемотрансфузiю. Яке лабораторне обстеження необхiдно планувати на наступний день?
При обстеженнi пацiєнта сестрою медичною були виявленi наступнi симптоми: полiурiя, спрага, полiдипсiя, полiфагiя, свербiж шкiри. Про яке захворювання слiд думати?
При ушкодженнi порожнистих органiв черевної порожнини вiдсутня печiнкова тупiсть, а при рентгенологiчному дослiдженнi визначається ознака:
Медична сестра з лiкарем визначають групу кровi хворому за допомогою цолiклонiв анти-А i анти-В. Оцiнювання результатiв: реакцiя аглютинацiї вiдбулася з цолiклоном анти-А, а з цолiклоном анти-В не вiдбулася. Яка у хворого група кровi?
Жiнка 30-ти рокiв, яка хворiє бронхiальною астмою, дiзналась про можливiсть самоконтролю прохiдностi бронхiв за допомогою приладу iндивiдуального користування, який можна використовувати в домашнiх умовах, але не знає як ним користуватися. Якому методу дiагностики навчить жiнку медична сестра?
. Пацiєнту 33-х рокiв, який знаходиться на стацiонарному лiкуваннi з дiагнозом ”гострий бронхiт”, медсестра для покращення дихальної функцiї кровообiгу запланувала постановку гiрчичникiв на задню поверхню грудної клiтки. Якi речовини можуть спричинювати подразнюючу дiю гiрчичникiв?
У родiллi 25-ти рокiв при пiхвовому обстеженнi шийка матки згладжена, розкриття 4 см, плодовий мiхур вiдсутнiй, передлегла частина сiдницi. Вкажiть перiод пологiв:
Хворому 70-ти рокiв в станi гiпоксiї призначено оксигенотерапiю. Що планує медсестра здiйснити перед подачею кисню?
В хiрургiчному вiддiленнi хворого 45- ти рокiв пiсля операцiї з приводу звуження стравоходу годують через фiстулу - гастростому. Для запобiгання подразненню навколо гастростоми медсестра шкiру обробляє:
Хворий скаржиться на наростаючу м’язову слабкiсть, пiдвищену втомлюванiсть, зниження працездатностi, безсоння, перiодичний бiль в животi, нудоту. Об’єктивно: шкiрнi покриви бронзового вiдтiнку, вiдмiчається пiгментацiя слизової оболонки порожнини рота. Пульс - 80 уд/хв., ритмiчний, слабкого наповнення i напруження. АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця ослабленi, дiяльнiсть ритмiчна. Про яке захворювання можна подумати?
. Дитинi 1 мiсяць. На 2-му тижнi життя з’явилось блювання. Останнiй тиждень блювання виникає пiсля кожного годування у виглядi ”фонтану”. Об’єм блювотних мас перевищує об’єм висмоктаного молока. Дефiцит маси тiла - 8%. Про яке захворювання можна подумати?
Дитинi 5-ть мiсяцiв. Була в контактi з хворим на кашлюк. Хворiє 2 тижнi, за останнiй тиждень стан дитини погiршився. Напади кашлюзросли до 15 разiв на добу, супроводжуються репризами, часто закiнчуються блюванням. Назвiть потенцiйну проблему
Вихователь дитячого садочка звернулась до медичної сестри iз хлопчиком 3-х рокiв. Скарги: пiдвищення температури до 37,5oC та висипання на шкiрi. Попередньо виставлений дiагноз: вiтряна вiспа. Визначте тривалiсть карантину в дитячому садочку з контактними дiтьми:
Пацiєнт 54-х рокiв, скаржиться на тяжкiсть та бiль в потилицi, ”миготiння мушок перед очима”, шум у вухах, кровотечi з носа. Вночi у пацiєнта виник рiзкий бiль голови, нудота, блювання, бiль в дiлянцi серця. Яке ускладнення у пацiєнта?
У пацiєнта 56-ти рокiв спостерiгається задишка, яка супроводжується затрудненим видихом, зумовлена спазмом дрiбних бронхiв i скупченням в їхньому просвiтi в’язкого секрету. Як називається така задишка?
Який з перелiчених методiв обстеження є найважливiшим в дiагностицi раку шлунка?
Для трахеостомiї використовують спецiальний iнструмент
У родiллi через 20 хвилин пiсля народження дитини з’явилися iнтенсивнi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Ознак вiдокремлення плаценти немає. Що слiд зробити в першу чергу в даному випадку?
Хворий скаржиться на висипання на верхнiй губi та незначне печiння, якi з’являються пiсля переохолодження. Об’єктивно: на червонiй облямiвцi верхньої губи на еритематозному фонi мають мiсце дрiбнi мiхурцi з прозорим вмiстом, якi зливаються мiж собою. Про яке захворювання слiд подумати?
Виберiть iнструмент, який вiдноситься до загального iнструментарiю:
Патронажнiй медсестрi необхiдно навчити матiр дитини 1-го року життя визначати зрiст дитини. За якою формулою визначається зрiст дитини пiсля 1-го року життя?
Мати дитини двох рокiв поскаржилась, що у дитини приступи кашлю. При оглядi дитини спостерiгається спазматичний кашель з репризами. Що можна запiдозрити?
Медична сестра проводить у школi бесiду з дiвчатками-пiдлiтками про функцiонування репродуктивної системи у жiнок. Що вона має вiдповiсти на запитання однiєї з дiвчаток про тривалiсть нормального менструального циклу?
Хворий 43-х рокiв, працiвник м’ясокомбiнату, захворiв раптово. Скаржиться на бiль голови, високу температуру, рiзь в очах, бiль у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтушний колiр шкiри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичнi висипання, збiльшенi печiнка та селезiнка, олiгурiя. Температура тiла - 37,8oC, АТ- 90/50 мм рт.ст. Данi ознаки характернi для:
Пацiєнт 40-ка рокiв лiкується з приводу сухого плевриту. Турбують iнтенсивнi болi в правiй половинi грудної клiтки. Яке положення в лiжку слiд порадити пацiєнту для зменшення болю?
У хворого на виразкову хворобу шлунка пiсля фiзичного напруження раптово з’явився ”кинджальний” бiль у верхнiх вiддiлах живота, напруження м’язiв передньої черевної стiнки, швидке погiршення загального стану, позитивний симптом Щоткiна-Блюмберга. Яке ускладнення виразкової хвороби шлунка найбiльш iмовiрне?
Пацiєнту з вiдкритим переломом стегна, ускладненим артерiальноюкровотечою, наклали джгут, ввели знеболюючi препарати. Що буде наступним етапом у веденнi пацiєнта?
У 2-х рiчної дитини на 2-й день захворювання ГРВI раптово вночi розвинулася шумна iнспiраторна задишка, виражене втяжiння мiжреберних промiжкiв, роздування крил носа i гавкаючий кашель. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
У 5-ти рiчної дитини пiд час їжi раптово виник кашель, стридорозне дихання, позиви на блювання, цiаноз. Про що слiд думати у першу чергу?
У терапевтичному вiддiленнi знаходиться пацiєнт 45-ти рокiв з хронiчною недостатнiстю кровообiгу. Визначивши кiлькiсть видiленої сечi за добу (добовий дiурез) та порiвнявши її iз кiлькiстювипитої рiдини та введеної парентерально, медична сестра визначила, що пацiєнт видiлив бiльше сечi, нiж отримав рiдини. Як називається цей дiурез?
. В приймальне вiддiлення доставлено пацiєнта з вираженоюзадишкою, цiанозом, набряками на гомiлках. У який спосiб медсестра повинна транспортувати його до вiддiлення?
Утопленого чоловiка 48-ми рокiв доставили на берег через 6 хвилин пiсля утоплення. Непритомний, пульс не визначається. Почали серцево-легеневу реанiмацiю: ШВЛ методом ”з роту в рот” i масаж серця. Яка з перерахованих ознак вказує на ефективнiсть реанiмацiйних заходiв?
При органiзацiї харчування в санаторiї ”Роща” дiєтичною сестроюбуло встановлено, що вiдпочиваючi забезпеченi 4-х разовим харчуванням. Яку частину добової енергетичної цiнностi повинен складати їх снiданок?
Чергова медсестра визначила t o у палатi недоношених новонароджених i вона дорiвнює 21oC. Який показник t o є оптимальним?
Пацiєнта в дiлянцi лопаток, хребта, лiктiв, п’яток поверхневе (неглибоке) порушення цiлiсностi шкiри з поширенням на пiдшкiрну основу. Стiйка гiперемiя, вiдшарування епiдермiсу. Як характеризувати стан пацiєнта?
Вагiтна 31-32 тижнi вагiтностi, надiйшла зi скаргами на появу безболiсної кровотечi зi статевих шляхiв. Об’єктивно: блiдiсть шкiри та видимих слизових оболонок, матка в нормотонусi. АТ100/60 мм рт.ст., Ps- 86/хв. Кровотеча зi статевих шляхiв. При УЗД - край плаценти перекриває внутрiшнє вiчко. Клiнiчна картина характерна для:
Медсестру викликали в палату до пацiєнтки, у якої почалася кровотеча з варикозної виразки у дiлянцi нижньої третини лiвої гомiлки. Пацiєнтка налякана, скаржиться на слабкiсть. Вкажiть незалежнi втручання медичної сестри:
До жiночої консультацiї звернулася жiнка зi скаргами на нагрубання молочних залоз, блювання вранцi, затримку мiсячних на 2 мiсяцi. Який метод обстеження необхiдно застосувати для пiдтвердження вагiтностi?
Дiвчинка 14-ти рокiв скаржиться на неспокiй, плаксивiсть, пiтливiсть, пiдвищений апетит, схуднення. Об’єктивно: температура тiла - 37,5oC, вологi долонi, тремтiння повiк i язика, тахiкардiя, екзофтальм, блиск очей. Про яке захворювання йдеться?
У пацiєнта 40-ка рокiв, що хворiє на виразкову хворобу шлунка, стан рiзко погiршився: з’явились нудота, блювання ”кавовою гущею”, наростаюча слабкiсть. За призначенням лiкаря медсестра введе:
У хворого перелом ключицi без змiщення вiдламкiв. Якою пов’язкою краще виконати iммобiлiзацiю перед вiдправкою до травмпункту?
Медична сестра амбулаторiї сiмейної медицини проводить патронаж вагiтної у термiнi 32 тижнi. Вагiтна поскаржилась на головний бiль, миготiння перед очима. Медична сестра визначила: артерiальний тиск - 180/110 мм рт.ст., набряки на нижнiх кiнцiвках, переднiй черевнiй стiнцi, обличчi. Для якої патологiї характерна дана симптоматика?
Медична сестра пульмонологiчного вiддiлення здiйснює медсестринський процес у хворого з гарячкою. III етап медсестринського процесу вона документує у:
Пацiєнтка 39-ти рокiв скаржиться на гострий ”кинжальний бiль” в животi, який посилюється пiд час руху, сухiсть у ротi, нудоту, слабкiсть. В анамнезi - виразкова хвороба шлунка. Об’єктивно: шкiра блiда, вкрита холодним потом, язик сухий обкладений. Живiт дошкоподiбний, болючий в епiгастральнiй дiлянцi. Симптом Щоткiна-Блюмберга позитивний. Яка проблема є прiоритетноюу даному випадку?
В терапевтичному вiддiленнi лiкується пацiєнт 39-ти рокiв з хронiчним колiтом. Вiд яких чинникiв буде залежати стан пацiєнта при проведеннi медсестринського процесу?
У пацiєнта пiсля переохолодження пiдвищилась температура до 38oC, озноб, пiтливiсть, бiль у поперековiй дiлянцi, часте та болюче сечовипускання. Для якого захворювання це характерно?
Пiд час медичного огляду новонародженої дiвчинки 6-ти днiв життя медсестра виявила нагрубання грудних залоз. При якому станi зустрiчається така проблема?
До приймального вiддiлення швидка допомога привезла непритомного постраждалого. Об’єктивно: кровотеча з вух та носа, на потиличнiй дiлянцi голови - забiйна рана 4х3 см. До якого вiддiлення слiд направити пацiєнта?
Мати звернулась до дiльничної медсестри iз скаргами на те, що в її дитини вiком 5-ти рокiв пiдвищилась температура тiла до 38oC, з’явився сухий кашель, переважно вночi, пiсля кашлюблювання. Щодня кашель частiшає. Пiд час кашлюобличчя дитини набрякле, цiанотичне, набрякають шийнi вени, очi наливаються кров’ю. Напади спостерiгаються 10-15 разiв на добу. На скiльки днiв iзолюють хворого при цьому захворюваннi?
При проведеннi непрямого масажу серця i ШВЛ у новонародженого в пологовiй залi спiввiдношення компресiй грудної клiтки до частоти ШВЛ складає:
Пацiєнтка 36-ти рокiв звернулася до медичної сестри з приводу появи впродовж останнiх декiлькох мiсяцiв швидкої втомлюваностi, постiйного серцебиття, дратiвливостi, пiтливостi, схуднення. Зi слiв пацiєнтки, вказанi змiни з’явились пiсля стресу. Об’єктивно: стовщення шиї в нижнiй третинi, екзофтальм, тремор пальцiв рук. Про яке захворювання може подумати медсестра?
Пацiєнту 32-х рокiв медсестра вводила за призначенням лiкаря внутрiшньовенно 10% р-н кальцiю хлориду, пацiєнт вiдмiтив пекучий бiль в мiсцi iн’єкцiї. Яке ускладнення повинна запiдозрити медсестра в мiсцi iн’єкцiї?
Пацiєнтка 25-ти рокiв скаржиться на бiль, свербiння, печiння, серозно-гнiйнi видiлення. Об’єктивно: набряк зовнiшнiх статевих органiв, гiперемiя слизової оболонки вульви. Як оцiнити цi проблеми?
У дiвчинки 5-мiсячного вiку протягом останнiх 2-х тижнiв пiсля переходу на змiшане вигодовування з пiдгодовуванням коров’ячим молоком з’явилися частi розрiдженi випорожнення. Стан задовiльний, iнших скарг немає. Результати посiву випорожнень на патогенну мiкрофлору негативнi. Що порадите для нормалiзацiї стану?
В приймальне вiддiлення районної лiкарнi поступив хворий зi скаргами на тупий постiйний бiль оперiзувального характеру, нудоту, блювання. Якi залежнi дiї медичної сестри для уточнення дiагнозу?
В хiрургiчне вiддiлення поступив пацiєнт 56-ти рокiв з масивною крововтратою. Стан важкий. Група кровi ще невiдома. Назвiть препарат, з якого слiд почати поповнювати крововтрату:
Ви працюєте медичною сестрою здоровпункту. До Вас звернулась пацiєнтка 53-х рокiв з скаргами на нудоту, блювання з домiшками жовчi, гiркоту в ротi. Пiд час обстеження: позитивнi симптоми Грекова-Ортнера, Мерфi. Виявленi симптоми дозволяють запiдозрити у пацiєнта:
До медсестри звернулась пацiєнтка 43-х рокiв, з скаргами на неприємнi вiдчуття в дiлянцi вiдхiдника, свербiж, пiдвищену вологiсть. Пiд час дефекацiї при натужуваннi вiдмiчає появу ”шишок” iз прямої кишки. Данi скарги дозволяють запiдозрити:
При наданнi невiдкладної допомоги у разi травматичного шоку пацiєнту необхiдно ввести наркотичний анальгетик. Який з препаратiв не рекомендується для введення внаслiдок пригнiчення дихання?
У хiрургiчному вiддiленнi лiкується пацiєнт з приводу виразкової хвороби 12- палої кишки. Ввечерi вiн поскаржився на слабкiсть, нудоту. При оглядi блiдий, вкритий холодним потом. Пульс частий, слабкого наповнення i напруження, АТ80/60 мм рт.ст. Вкажiть дiї медичної сестри:
До сiмейної медичної сестри звернулась мати з дитиноювiком 1 мiсяць зi скаргами на постiйнi закисання правого ока з народження. При натисканнi на область слiзного мiшка iз нижньої слiзної точки видiляється гнiй. Яке захворювання запiдозрить медична сестра?
У хворого 32-х рокiв, що перебував на протязi, виник бiль за вухами, пiдвищилася температура тiла. Через 2 днi хворий не змiг закрити праве око, надути праву щоку, з’явилася асиметрiя обличчя. Який попереднiй дiагноз?
Прибувши на мiсце аварiї, у потерпiлого дiагностували множинний перелом ребер. Потерпiлому надана перша медична допомога та вирiшено транспортувати його в лiкувальний заклад. В якому положеннi слiд здiйснювати транспортування пацiєнта?
Пацiєнт о 13:00 отримав травму при падiннi iз мотоцикла. Турбували головний бiль, нудота та блювання. О 18:00 втратив свiдомiсть. При оглядi хворий без свiдомостi. Ps- 54/хв. Вираженi симптоми Кернiга та ригiднiсть потиличних м’язiв. На основi яких даних медсестра зробить висновок про виникнення у пацiєнта стиснення головного мозку?
Жiнка 26-ти рокiв доставлена до приймального вiддiлення зi скаргами на раптовий бiль в нижнiй частинi живота, слабкiсть, втрату свiдомостi. Попередня менструацiя 2 тижнi тому. Об’єктивно: Ps- 120/хв., АТ- 80/50 мм рт.ст., болiснiсть та симптоми подразнення очеревини внизу з правого боку. У кровi: Hb- 106 г/л. Дана клiнiчна картина характерна для:
До гiнекологiчного вiддiлення поступила пацiєнтка зi скаргами на ряснi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв, сильний переймоподiбний бiль внизу живота. Об’єктивно: АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps90/хв. При пiхвовому дослiдженнi: зовнiшнє вiчко шийки матки пропускає палець. Матка збiльшена до 8-9 тижнiв вагiтностi. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
Дитина в термiнi гестацiї 42 тижнi. При народженнi в амнiотичнiй рiдинi вiдмiченi частки меконiю. Не виключена можливiсть аспiрацiї новонародженим меконiальних навколоплiдних вод. Самостiйне дихання вiдсутнє. Якою повинна бути тактика в даному випадку?
Медичну сестру навчального закладу викликали з приводу появи у викладача скарг на загрудинний бiль стискаючого характеру, що вiддає у лiву руку, шию, нижнющелепу, який виник при пiдйомi по сходах, а також вiдчуття страху смертi, нестачу повiтря. Який з лiкарських засобiв вона застосує для надання долiкарської медичної допомоги?
Хворого 40-ка рокiв турбує бiль у правiй здухвиннiй дiлянцi, нудота, блювання, t o - 37,8oC. Вiдзначаються позитивнi симптоми Ровзiнга, Ситковського, Воскресенського. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
. Пацiєнтка 45-ти рокiв скаржиться на спотворення смаку, появу болючих трiщин у куточках рота, ламкiсть нiгтiв. Шкiра блiда, Ps- 100/хв., АТ- 95/60 мм рт.ст. У кровi - зниження кiлькостi еритроцитiв, вмiсту гемоглобiну. Про яку патологiю слiд думати?
Дитина 4-х рокiв скаржиться на головний бiль, нездужання. При обстеженнi медична сестра вiдзначила пiдвищення температури тiла до 39,2oC, блiдiсть шкiрних покривiв, холоднi на дотик кiнцiвки та чоло дитини. Що слiд використати для зняття спазму судин?
В дитячому садку дитина захворiла гостро. Пiдвищилась температура тiла до 38oC. Медична сестра, оглядаючи дитину, помiтила припухлiсть в дiлянцi правої привушної слинної залози, при пальпацiї залоза тiстуватої консистенцiї, колiр шкiри над неюне змiнений. З яким захворюванням можна пов’язати цi проблеми?
При зовнiшньому акушерському обстеженнi вагiтної в термiнi 36 тижнiв встановлено: над входом в малий таз визначається округла, помiрної щiльностi балотуюча частина плода. Спинка плода злiва. Якому визначенню за акушерською термiнологiєю вiдповiдають отриманi данi акушерського дослiдження
Пацiєнт 48-ми рокiв скаржиться на постiйну задишку, перiодично бiль в груднiй клiтцi, кашель. Хворiє 15 рокiв. Тривалий час працював шахтарем. Грудна клiтка дiжкоподiбної форми. Над легенями коробковий звук, мiсцями притуплений. Яке захворювання слiд запiдозрити?
У дитини 5-ти рокiв раптово пiдвищилася температура тiла до 39,4oC, турбує головний бiль дифузного характеру, який посилюється при поворотi голови, свiтлових i звукових подразниках, блювання не пов’язане з прийомом їжi i без нудоти. Дитина сонлива, лежить на боцi з вiдкинутою назад головоюi приведеними до живота колiнами, визначається ригiднiсть потиличних м’язiв. Для якого захворювання характернi вказанi проблеми?
Дитина 7-ми рокiв захворiла раптово, пiдвищилася температура тiла до 38,3oC, з’явилися болi у животi, випорожнення частi, кал рiдкий з домiшками слизу та кровi. Об’єктивно: при пальпацiї живота спостерiгається бiль у лiвiй нижнiй частинi. Сигмоподiбна кишка пальпується у виглядi щiльного, болючого тяжу. Для якої хвороби характернi вказанi проблеми?
Медична сестра ревматологiчного вiддiлення, за призначенням лiкаря, накладає водний зiгрiвальний компрес на лiктьовий суглоб. Термiн накладання компресу становить:
Хворий 53-х рокiв звернувся до лiкаря зi скаргами на схуднення, рiдкi випорожнення (7-8 разiв на добу), бiль внизу живота. Був запiдозрений хронiчний колiт. Який ендоскопiчний метод дiагностики призначить лiкар
Медична сестра процедурного кабiнету здiйснює приготування дезiнфiкуючих розчинiв та проводить дезiнфекцiю iнструментiв. Яке професiйне захворювання може виникнути у медичної сестри, якщо вона не користується гумовими рукавичками?
У непритомного пацiєнта починається блювання. Медична сестра повернула голову пацiєнта на бiк, пiд кутик рота поставила ниркоподiбний лоток. Для запобiгання якого ускладнення виконала такi дiї медсестра?
У хворого 30-ти рокiв раптово виник гострий бiль у поперековiй дiлянцi з правого боку, який iррадiює у внутрiшню поверхню стегна, бiль при сечовипусканнi. Для якого стану характернi данi ознаки?
У тракториста пiсля обприскування сiльськогосподарських угiдь фосфорорганiчними пестицидами з’явилися слинотеча, блювання. Об’єктивно: мiоз, блiдiсть шкiри, АТ- 80/50 мм рт.ст. Який препарат слiд застосувати при наданнi медичної допомоги?
Родiлля в I перiодi пологiв. Пологи тривають 4 години, останню годину перейми посилились, стали болючими, з’явилась позитивна ознака Вастена. Серцебиття плода становить 125/хв. Яке ускладнення пологiв розвинулось у родiллi?
Пацiєнтка доставлена в приймальне вiддiлення зi скаргами на слинотечу, нудоту, блювання, бiль у животi, сльозоточивiсть, порушення зору. Цi явища виникли пiсля знищування мух i комарiв. Яке отруєння запiдозрить медична сестра у пацiєнта?
Хлопчик 12-ти рокiв знаходиться на стацiонарному лiкуваннi з приводу гострого гломерулонефриту. З анамнезу вiдомо, що 2 тижнi тому вiн перенiс скарлатину. Яка з проблем дитини буде свiдчити про перенесену iнфекцiю?
У пацiєнта 60-ти рокiв, що хворiє на гiпертонiчну хворобу, виник напад ядухи, кашель з видiленням пiнистого харкотиння рожевого кольору. Яке ускладнення розвинулось у пацiєнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома