1. Укажіть рядок у якому цифри відповідають назву застрахованих на карту схемі українських губерній у складі російської імперії на початку 20-го століття.
2. У якому рядку правильно перелічено назви промислових центрів пропущених утвердженні:
На рубежі 19-20 століття в українських землях сформувалися великі промислові центри: 1)_вугільна металургійна, 2)_залізорудний, 3)_марганцевий басейни та Південно-західний цукру буряковий район
3. Про Наслідки якої події або явища процесу свідчать наведені факти ?Створення нових можливостей для капіталізації сільського господарства;
переселення частини українських селян у малоосвоєнні райони азіатської частини імперії; зростання продуктивності сільського господарства; формування потужної верстви середнього та заможного селянства; прискорення обезземелення селянства; посилення майнового розшарування селян; зростання соціальної напруги в суспільстві
4. Який із зображених документів стосується подій УНР у листопаді 1917р.
5. Територію якого державного утворення заштрихована на картосхемі
6. До яких заходів у давалися уряд УНР та гетьманату культурно-освітній сфері
Прочитайте фрагмент історичного джерела та виконайте завдання 7 — 10.
7. "Пригадую перше засідання Трудового конгресу, яке відбулося в будинку Київської опери, де не раз уже відбувалися селянські з'їзди. Вразила мене театральність цього першого засідання. Велика сцена була прибрана українськими килимами й великим жовто-блакитним прапором. Посередині проти трибуни був поставлений великий золотий тризуб. У глибині сцени п'ять укритих червоним оксамитом великих крісел для членів Директорії... Коли члени Директорії з'явилися на сцені, члени Конгресу встали, вітаючи іх покликами... національний гімн грала оркестра"
Що спричинило події про які йдеться у джерелі?
8. Коли відбулися події про які йдеться у фрагменті джерела?
9. Хто із зображених історичних діячів брав беспосередню участь в описаних у джерелі подіях?
10. Яке рішення, з-поміж інших, було ухвалено під час заходу, що його описано в джерелі?
11. Коли було створено зображений на ілюстрації плакат
12. Коли було ухвалено документ уривок якого наведено:
"Розкладка скасовується, і замість неї водиться податок на продукти сільського господарства. Цей податок має бути меншим, ніж хлібна розкладка. Він повинен призначатися ще до весняного посіву, щоб кожен селянин міг заздалегідь врахувати, яку долю врожаю він повинен віддати державі та скільки залишиться в його повне розпорядження... Після сплати податку надлишки, що залишилися в селянина, поступають у його повне розпорядження. Він має право обміняти їх на продукти і інвентар, які доставлятиме в село держава з-за кордону та зі своїх фабрик і заводів; він може використовувати їх для обміну на потрібні йому продукти через кооперативи їй на місцевих ринках і базарах".
13. Укажіть наслідки суцільної колективізації в УСРР на кінець першої п'ятирічки
14. Про який "судовий" процес ідеться в джерелі:
"Підсудних привозили з тюрми не в "чорних воронах", а в звичайних автобусах, ніби на прогулянку. На сцені в перервах підсудним підносили чай з "пирожними". Організатори явно перегравали, пересаджували свою роль гуманних учнів Дзержинського. Особливо ці масні і демонстративно великі солодощі, кондитерські вершини тодішнього щасливого життя, були тут не до речі. Проте, думаю, що відкинути, відсунути їх підсудний академік Сергій Єфремов, людина великої гідності, не міг. Не могли і інші. Так само не могли відкликати своїх попередніх свідчень, даних у Києві, вимучені довгими днями і ночами без сну. І признання, і театральні солодощі - все належало до заздалегідь розробленого ритуалу, й підсудні мали коритися йому".
15. Укажіть особливості становища Підкарпатської Русі у складі Чехословаччини в міжвоєнний період
16. Укажіть коли відбулося звільнення від нациських окупантів територій України, заштрихованих на картосхемі
17. Що було характерним для відбудови промисловості в перші повоєнні роки
18. Що визначало соціальну політику в УРСР за доби "відлиги"
19. За якого періоду другої половини 20-го століття зародився громадсько-культурний рух, про який ідеться в уривку з джерела:
"Іван Світличний виводив соцреалізм на загальнолюдський простір і демонстрував теорію партійної літератури. Іван Драч приніс перші вірші - незвичайні й незрозумілі так, наче його не вчили, про що і як треба писати... Василь Симоненко заговорив з Україною в тоні надзвичайної щирості й відвертості... Ліна Костенко зрідка виступала з віршами, але то були вірші такого звучання, наче вся радянська поезія для неї неістотна... Євген Гуцало естетично животворив образи поза межами "соціалістичної дійсності", а Володимир Дрозд викривав дійсність з недозволеного боку. Зовсім не те і зовсім не так, як навчали в інституті, малювали Віктор Зарецький, Алла Горська, Любов Семикіна, Галина Севрук, Панас Заливаха, Веніамін Кушнір".
20. У яких твердженнях ідеться про Петра Шелеста:
21. Яка з фотографій засвідчує громадсько-політичну активність в Україні за доби "перебудови"?
22. Який рік слід у писати на місці пропуску в джерелі?
"Не передати словами, з яким хвилюванням зустрів я Акт проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою 24 серпня ________ і підтверджений на всеукраїнському референдумі 1 грудня. Чи сподівався, страждаючи в польських і радянських концтаборах, що доживу до такого часу, що здійсняться мої найзаповітніші мрії?! Богові було угодно, щоб сталося саме так. І щоб я впевнився: моя причетність до боротьби з поневолювачами України не була марним поривом душі..."
23. Укажіть поняття, яке розкриває особливості президентської виборчої компанії 1999р.
24. Установіть відповідність між плакатами та історичними періодами їх створення.
А Українська СРР в умовах нової економічної політики (1921-1928);
Б Радянська модернізація України (1929-1938);
В Україна під час Другої світової війни (1939-1945);
Г Повоєнна відбудова та розвиток України в 1946-на початку 1950-х років;
Д Україна в умовах десталінізації (1953-1964);
25. Установіть відповідність
26. Установіть відповідність між іменами діячів і напрямом науки, і який вони розвивали.
27. Установіть послідовність подій:
А Початок будівництва Дніпровської ГЕС
Б Створення УАПЦ на чолі з митрополитом В.Липківським
В Проголошення курсу на індустріалізацію ХІV з'їздом ВКП(б)
Г Затвердження союзного договору І з'їздом рад СРСР
28. Установіть послідовність звільнення українських міст від нациської окупації
А Ужгород
Б Миколаїв
В Запоріжжя
Г Харків
29. У яких твердженнях ідеться про Михайла Грушевського
30. Що було характерним для періоду середини 1960-х - на початку 1980-х років в історії України:
31. Стоянки якої доби за археологічної періодизацію давньої історії людства позначено на карті
32. Куму з названих авторів належать найдавніші
(1-2 століття) писемні свідчення про слов'ян
33. Коли відбулися події про які йдеться в уривку джерела?
"Помер Рюрик. Княжіння своє він передав Олегові, щоб був його роду, віддавши йому на руки сина свого Ігоря, бо той був дуже малий... І сів Олег, князюючи в Києві. І мовив Олег: "Хай буде все мати городам руським".
34. Проти кого здійснив похід князь оспіваний у наведеному уривку:
"Ігор сей, славен князь, міцю розум оперезав, мужністю сердечною нагострив, ратного духу виповнився та й повів полки свої хоробрі на землю _______, за землю Руську!"
35. До якого періоду з історії Київської Русі відносять явище, згаданий у джерелі:
"Перестали князі невірних воювати, стали один одному казати: се моє, а з теж моє, брате! Стали вони діла дрібні вважати за великі, на себе самих підіймати чвари, - а невірні з усіх сторін находили, землю Руську долали".
36. У яких твердженнях ідеться про князя Данила Романовича:
37. Яка з подій спричинила боротьбу Литовської знаті на чолі з князем Вітовтом за збереження великого князівства Литовського як окремої незалежної держави?
38. Які нові воєводства з'явилися у складі Польщі внаслідок Люблінської унії (1569 р.)?
39. До створення реєстрового козацтва польський уряд спонукало прагнення
40. У 1581-у році було видано
41.На якому з портретів зображено історичного діяча якому належить висловлювання:
"За кордон на війну не піду, на турків і татар шаблі не підніму, досить маю на Україні, на Поділлі й Волині, досить вигоди, достатку й пожитку в землі та князівстві своєму, по Львів, Холм і Галич. А ставши над Віслою, скажу дальшим ляхам: сидіть, мовчіть, ляхи! А будуть і за Віслою кричати, знайду я їх там напевно. Не залишиться нога жодного князя і шляхетки тут, на Україні; а схоче котрий з нами хліб їсти, хай буде послушний Запорозькому Війську".
42. Коли відбулися події, про який йдеться в уривку з джерела:
"Договорилися ми й постановили, що всієї Малої Росії цієї сторони Дніпра ... міста і землі, і місця ... з усіма своїми повітами, селами і поселеннями... залишатися мають на стороні їхньої царської Величності... на вічні часи;... а за Дніпром-рікою Київ має лишитися також на стороні їхньої царської Величності ... Вниз ріки Дніпра, що називаються Запороги, козаки, що живуть на січі, і в Кодаку... мають бути... у володінні і в державі... їхньою царською Величності
43. Яке з козацьких полкових міст розташувалося у Слобідській Україні?
44. У яких твердженнях ідеться про Івана Мазепу
45. Яку з ікон - яскравий зразок українського бароко в його західноукраїнському варіанті - створено для іконостаса церкви Воздвиження Чесного Христа Скит Манявський?
46. Після остаточного скасування гетьманства згідно з розпорядженням російської імператриці влада в Гетьманщині перейшла до
47. Яке місто зажило слави першої столиці національного відродження Наддніпрянщини в ХІХ столітті?
48. Яку подію оцінюють як складову процесу українського національного відродження в Наддніпрянщині в першій половині ХІХ століття?
49. Коли відбулися події, наведені в доповідній ректора Львівської духовної семінарії Венедикта Левицького?
"Минулого місяця управління цензур надіслало мені як
цензорові руських книги для офіційного цензурування складену руською мовою книжечку під назвою "Русалка Дністрова", видану в Угорщині. Цензурування названої збірки народних пісень цими днями закінчене і прийняте рішення про її заборону... Крім того, вважаю за потрібне додати, що згаданим особам у зв'язку з виданням ними в Угорщині названої книжечки без дозволу тутешньої цензури ректорат виніс сувору догану й під загрозою найсуворішого покарання заборонив їм усяке листування в літературних справах".
50. Якими були результати "новоерівської політики" народовців у другій половині 19-го століття?
51. Що характеризує промисловий розвиток західноукраїнських земель у другій половині ХІХ століття?
52. Укажіть назву політичної партії кінця 19-го століття про яку йдеться в твердженні.
Найбільша політична партія на західноукраїнських землях. Кінцеву мету своєї діяльності вбачала в досягненні державної незалежності українців.
53. Ім'я якого історичного діяча пропущене в уривку з історичного джерела:
"Коли й залишилися хвилини для відпочинку, то треба було їх віддавати якій-небудь громадський справі ...Треба дивуватися, звідки він відкривав якісь миті для творчості. А вона не припинялась. За цей час ___________________
закінчив "Тараса Бульбу" і майже зовсім оркестрував його, написав для дітей три опери".
54. Установіть відповідність між малюнками-реконструкціями одягу верств і станових груп населення та твердженнями, що характеризують їхню роль у суспільному житті Русі.
А Найосвіченіша верства тогочасного суспільства, її становище було зумовлене цією роллю, яку відігравала за тих часів церква.
Б Була найбільш закритою верствою, до якої можна було належати тільки за народженням. Ця верства мала найбільшу владу в державі.
В Найчисленніша група тогочасного населення, представники якої були особисто вільними, мали власне господарство, землю, мешкали в князівських селах і платили князеві данину
Г Належачи до панівних верств, вони не лише брали участь у воєнних походах, а й обіймали пивні урядові посади. За вірну службу князеві отримували грошову винагороду, а також землю, що ставала їхнім умовним володінням.
Д Прошарок вільних вояків-землеробів, які займалися охороною службою в прикордонних місцевостях або степовими промислами
55. Установіть відповідність
1) Спасо-Преображенський собор у Чернігові закладений братом Ярослава мудрого Мстиславом Володимировичем.
2) П'ятницька церква у Чернігові.
3) Церква святого Пантелеймона у Галичі.
4) Софія Київська.
5) Успенський собор Києво-Печерської лаври.
56. Установіть відповідність між стислими характеристиками діячів науки та культури та їхніми іменами.
57. Установіть послідовність подій
А Створення "Слова о полку Ігоревім"
Б Любецький з'їзд ( снем) князів
В Створення Остромирового Євангелія
Г Укладання "Повісті минулих літ"
58. Установіть послідовність виходу друком книжок.
А Перші 2 збірки народних пісень Михайла Максимовича
Б перше видання "Кобзаря" Тараса Шевченка
В Альманах "Русалка Дністровая"
Г Перші три частини "Енеїди" Івана Котляревського
59. Які із заходів стосуються князювання Володимира великого?
60. Які з події відбулися за доби Руїни:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома