Які країни претендували на українські землі напередодні та під час Першої світової війни
У ході Першої світової війни Товариство українських поступовців закликало українців
Прочитайте уривок з історичного джерела та дайте відповідь на запитання. «Справжнє бойове хрещення Українські січові стрільці пройшли у квітні – на початку травня 1915 р. у боях за гору поблизу Славська. Кілька разів цей важливий пункт переходив із рук в руки. Лише ціною великих втрат російським солдатам вдалося закріпитися на горі, але в цей час розпочався загальний відступ росіян із Галичини». Де відбулися описані події?
Які умови були проголошені III Універсалом (три відповіді)
. Установіть відповідність між Універсалами та наслідками їх оприлюднення.
1) І Універсал
2) ІІ Універсал
3) ІІІ Універсал
4) ІV Універсал
А. Проголошення автономії України в складі Росії
Б. Створення Генерального Секретаріату, загострення відносин із Тимчасовим урядом Росії
В. Проголошення незалежності УЦР, монополія держави на зовнішню торгівлю
Г. Поширення влади Центральної Ради на дев’ять українських губерній (без Криму), початок соціальноекономічних перетворень
Установіть послідовність подій.А Брестський (Берестейський) мирний договір між УНР і країнами Четверного союзуБ Ультиматум Раднаркому РСФРР Українській Центральній РадіВ Повстання в Києві робітників заводу «Арсенал», інспіроване більшовиками, і придушення його українськими військами під командуванням С. ПетлюриГ Перший Всеукраїнський з’їзд рад у Харкові. Проголошення радянської влади в Україні
Вкажіть, звідки подано цитату: "Однині Українська Народня Республіка стає самостійною, ні від нікого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу.Зо всіма сусідніми державами, як то: Россія, Польща, Австрія, Румунія, Туреччина та инші, ми хочемо жити в згоді й приязні, але ні одна з них не може втручатися в життя Самостійної Української Республіки".
Що з переліченого стосується внутрішньої політики гетьмана Павла Скоропадського (4 правильні відповіді)?
Яка подія увійшла в історію під назвою «Листопадовий зрив»?
Урочисте проголошення Директорією Універсалу про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу відбулося?
Розшифруйте абрівіатуру УСРР
керівник найбільшого за масштабами селянсько-повстанського руху в Україні у 1918-1920 рр. Очолював боротьбу селян проти німецьких підрозділів та Гетьманату, проти Директорії УНР, деніківців, більшовиків.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома