Під час критичного зниження температури тіла пацієнт відчув різку слабкість, запаморочення. Об‘єктивно: шкіра і видимі слизові оболонки бліді, риси обличчя загострені, пульс ниткоподібний. Назвіть ускладнення, яке виникло у пацієнта.
Вкажіть заходи, які необхідно надати пацієнту у перший період гарячки:
Фельдшер швидкої допомоги під час дослідження пульсу пацієнта виявив, що його частота складає 42 уд/хв. Назвіть стан пацієнта:
Фельдшера ФАП викликали до хворого зі скаргами на переймоподібний біль у животі, підвищення температури тіла до 38,5; водянисті випорожнення зеленуватого кольору з домішками слизу. Такі симптоми свідчать про:
Ви фельдшер ШМД, оглядаєте хворого, який кілька тижнів тому повернувся з відрядження до Африки. Хвороба розпочалася з підвищення температури тіла до 37,6*С і сильного ознобу, який переріс у жар; температура тіла підвищилася до 40*С. Турбував сильний головний біль, болі в підребер‘ях, спрага. Через деякий час температура різко знизилася до нормальної. Хворий сильно спітніла і заснув. При огляді: пал псуються збільшені печінка і селезінка. Яку хворобу можна запідозрити?
Пацієнт 35 років звернувся до фельдшера ФАПу із скаргами на зниження зору, «туман @ перед очима, двоїння предметів, які вир коли напередодні. Голос гугнявий. Пр об’єктивному обстеженні виявлено: мідріаз, анізокорію, по з, сухість слизових оболонок. За 3 дні до захворювання вживав консервовану свинину. Яке захворювання може запідозрити фельдшер ?
Хворий 43 років, працівник м‘ясокомбінату, захворів гостро. Скаржиться на головний біль, високу температуру, відчуття печіння в очах, біль у м‘язах, особливо литкових, попереку, жовтяничний колір обличчя, темну сечу. Об‘єктивно:на губах- герпетичні висипання, пальпуються збільшені печінка і селезінка. Олігурія. Температура тіла-37,8*С, пульс-100 уд/хв, АТ-90/50 мм рт.ст.Для якого захворювання характерні дані клінічні симптоми?
Вас, фельдшера ШМД, викликали до пацієнта, який знаходиться у вкрай важкому стані. Риси обличчя загострені, очі запалі, темні кола навколо них. Шкіра легко збирається у складки. Скарги на пронос, блювання протягом 2 днів. Випорожнення по типу « рисового відвару». Температура 37,0*С. Пульс ниткоподібний. Яке захворювання можна запідозрити?
Хворий 25 років скаржиться на біль, почервоніння в ділянці правої нижньої кінцівки, підвищення температури тіла до 39,5*С. В ділянці правої ступні та гомілки відзначається незначний набряк і гіперемія шкіри з чіткими контурами у вигляді язиків полум‘я, місцеве підвищення температури. Вкажіть, для якого захворювання характерні ці скарги:
До фельдшера ФАПу звернулася мати. Скарги: температура до 49*С, дитина млява, малорухлива, на шкірі з‘явилася висипка геморагічного характеру, зірчастої форми, підвищується на поверхні шкіри, не зникає при натисканні. Який діагноз найбільш імовірний?
Ви фельдшер ФАПу. Проводите взяття мазка з носоглотки для обстеження на наявність менінгокока. Вкажіть максимальний термін доставки матеріалу в баклабораторію:
У маніпуляційному кабінеті після внутрішньом’язового введення антибіотика ( 500 000 ОД бензилпеніциліну натрієвої солі) пацієнт раптово відчув загальну слабкість, напад кашлю, ядуху, серцебиття. Артеріальний тиск 75/40 ми рт.ст. Назвіть ускладнення, що виникло.
Пацієнтові призначено збирання сечі з метою визначення функціональної здатності нирок. До якого дослідження сечі підготує медична сестра пацієнта?
Назвіть дослідження калу, при підготовці до якого за 3-5 днів пацієнтові забороняється вживання препаратів заліза, йоду та призначається безгемоглобінова дієта:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома