1. Підвищення температури тіла понад 38 О С , як активна захисна та пристосувальна реакція організму у відповідь на патогенні подразники - це:
2. При графічному запису показників температури тіла 1 поділка (вічко) температурного листка відповідає:
3. В пахвинній складці температуру тіла найчастіше вимірюють:
4. У пацієнта В. 45 років двосторонній гідраденіт ( запалення підпахвових лімфатичних вузлів). Яку ділянку використає медсестра для визначеня температури тіла?
5. Виберіть місця для вимірювання температури тіла:
6. Пацієнтці Л.39 років, яка лікується в гінекологічному відділення з приводу порушення функції яєчників, необхідно визначити гормональне зеркало. Яку ділянку потрібно використати для визначення температури тіла?
7. Необхідно проаналізувати температуру тіла пацієнта Я. 35 років, який лікується в терапевтичному відділенні, в динаміці протягом двох тижнів. Для цього показники температури тіла слід записати графічно в:
9. Палатна медсестра терапевтичного відділення виміряла температуру тіла пацієнту М.34 років в пахвовій ямці протягом :
10. Температура тіла, виміряна в прямій кишці дорівнює 37,2°С. Як оцінити таку температуру?
11. Температура тіла, виміряна в пахвовій ямці становить 40°С. Яка це гарячка?
13. За ступінем підвищення розрізняють таку температурутіла. Яка ступінь підвищення температури тіла називається субфебрильною:
14. У пацієнта А. 39 років, який лікується в інфекційному відділенні, гарячка триває 55 днів. Яка це гарячка за тривалістю:
15. Вимірюючи температуру тіла, медична сестра знає, що деякі стани можуть призвести до фізіологічного підвищення температури тіла. Виберіть ці стани:
16. При підвищенні температури тіла на 1° С частота пульсу прискорюється на:
17. Добові коливання температури тіла у хворого становлять 4-5° С. Назвіть тип гарячки:
18. Добові коливання температури тіла у хворого становлять 1° С. Назвіть тип гарячки:
19. У пацієнта Ю. 45 років, який лікується в інфекційному відділенні, протягом 2 тижнів ранкова температура тримається в проміжку 39-41,5°С, а вечірня 36,5-37,5оС. Назвіть тип гарячки:
20. В стадії підвищення температури тіла гарячки тепловіддача зменшується внаслідок:
21. Патогенез стадії підвищення температури тіла характеризується тим, що:
22. Виберіть заходи догляду за хворими, які необхідно здійснювати в стадії підвищення температури тіла:
23. Патогенез стадії збереження температури тіла на певному рівні характеризується тим, що:
24. Виберіть заходи догляду за хворим, які необхідно здійснювати в стадії збереження температури на певному рівні:
25. Назвіть основні проблеми пацієнта, які виникають у стадії підвищеня температури тіла :
26. У стадії зниження температури тіла патогенез характеризується тим, що:
27. Як змінюються процеси терморегуляції в стадії зниження температури тіла:
28. Яке зниження температури тіла називається критичним:
29. Яка система страждає при критичному зниженні температури тіла:
30. Яке зниження температури тіла називається літичним:
31. Фізичні методи боротьби з гіпертермією включає:
32. Надвисоке підвищення температури тіла - це:
33. У пацієнта Р. 59 років, який лікується в гнійному хірургічному відділенні протягом тижня висока температура тіла з коливаннями протягом доби від 1оС до 2 о С. Назвіть тип гарячки:
34. Пацієнт Б. 36 років, який повернувся з відрядження до країн Африки, спостерігається протягом 12 днів короткочасне раптове підвищення температури до 39-40 О С та її зниження до нормального рівня.Повторюється через 1-2-3 дні. Назвіть тип гарячки:
35. Під час зниження температури тіла пацієнт М. 29 років відчув різку слабкість, запаморочення. Об'єктивно: шкіри - волога, шкіра і видимі слизові оболонки бліді. риси обличчя загострені, АТ- 90/60 мм.рт.ст., пульс ниткоподібний.Яке ускладнення виникло ?
36. У разі різкого зниження температури тіла у пацієнта С. 34 років виник колапс.Терміново надайте необхідне правильне положенн пацієнту:
37. У пацієнта Т.18 років, який лікується в інфекційному відділенні. температура тіла 40 0 С. Він збуджений, марить. Яка пріоритетна проблема у пацієнта?
38. Пацієнт В.45 років, який лікується в терапевтичному відділенні, відчув слабкість, ломоту в усьому тілі, головний біль, остуду.
Температура тіла 38,1 0 С. Зазначте період гарячки:
39. Пацієнт Ф.25 років, який лікується в інфекційному відділенні, відмічає відчуття жару, розбитість, загальну слабкість, сильний головний біль .
Температура тіла 39,6 0 С. Зазначте період гарячки:
40. Пацієнт С. 22 років, який лікується в хірургічному відділенні, скаржиться на слабкість, підвищене потовиділення.Температура тіла раптово знизилась від 39,1 0 С до 36,0 С. Зазначте період гарячки:
42. Пацієнт О. 53 років відчув слабкість , остуду, ломоту в усьому тілі, головний біль. Температура тіла 38,2 0 С. Пацієнта необхідно:
44. Палатна медична сестра інфекційного відділення, виконуючи свої професійні обов'язки знає, що температура тіла в стаціонарі вимірюється медичним термометром 2 рази на добу:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома