У чому полягала особливість відбудови народного господарства Української РСР після Другої світової війни?
Укажіть один із заходів розв'язання владою проблем відбудови важкої промисловості України в другій половині 1940-х – на початку 1950-х рр.
Процес повернення на батьківщину військовополонених і цивільних осіб, які опинилися за межами своєї країни в результаті війни, – це
Який із цитованих документів потрібно використовувати, характеризуючи суспільно-політичне життя в Україні в період післявоєнної відбудови (1945 – початок 1950-х рр.)?
Що було характерним для процесу післявоєнної відбудови народного господарства УРСР (1945 – початок 1950-х рр.)?
Задекларовану на радянському плакаті мету досягали
Проаналізуйте фрагмент історичного документа та виконайте завдання
"Поява шкідливого нарису історії української літератури об'єктивно допомагає найлютішим ворогам українського народу - українсько-німецьким націоналістам. Президія Спілки та її голова М. Рильський не вжили заходів щоби вчасно перешкодити проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій... Журнал "Вітчизна" (ред. Яновський) надає місце статтям і творам, які пройняті буржуазною ідеологією, міщанськими поглядами на життя, аполітичністю..."
"Перешкоджання проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій₴ здійснено для:
Кореспондент газети Saturday Evening Post відвідавши в 1945 р. Україну написав: "Те, що дехто намагається зобразити як російську славу, було, насамперед, українською війною. Жодна країна Європи не постраждала більше від глибоких ран, нанесених своїм містам, своїй промисловості, сільському господарству, людській силі"
Описаний у документі стан України став офіційною підставою для
Проаналізуйте урвиок з історичного документа.
"...[регіон] на підставі Договору від 10 вересня 1919 р., укладеного в Сен-Жермен ан Ле [увійшов] як автономна одиниця в межі Чехословацької республіки, возз'єднується зі своєю споконвічною Батьківщиною - Україною"
Про який історико-географічний регіон України йдеться у документі
Що буо характерним для розвитку сільського господарства УРСР в період перших повоєнних років
«..це один з керівників уніатської Церкви на Західній Україні.., що він має ненависть до радянської влади, і що уніатське духовенство заявляло про необхідність відірвати Україну від Москви.., що український народ є давніший від російського, що історія українського народу не має нічого спільного з історією російського народу...» — такі «злочини» інкримінувала радянська влада
Яке твердження щодо депортації українців із Польщі у 1944-1946 роках не відповідає дійсності?
Що передбачала “Угода між СРСР та Польською республікою про обмін ділянками державних територій” від 15 лютого 1951 року?
Установіть послідовність суспільно-політичних подій 1940 — першої половини 1950-х рр.
1. Проведення урядом Польщі депортації українців із Закерзоння до західних і північних областей Польщі (операція «Вісла»)
2.Участь делегації УРСР у роботі Установчої конференції Організації Об’єднаних Націй у Сан-Франциско
3.Ухвалення I з’їздом Народних комітетів Закарпатської України Маніфесту про возз’єднання Закарпаття з УРСР
Депортації українців01.10.2024 6/6 vseosvita.uaОперація «Захід» 1947 року передбачала
Прочитайте фрагмент історичного документа та виконайте завдання
«…До Центрального табору праці в Явожно, розташованого на території філіалу колишнього концентраційного табору в Освенцимі, …потрапляли особи, «підозрювані у зв’язках з УПА». …основну частину в’язнів становили українські селяни, які потрапили до табору через так звану «колективну відповідальність».
За цей період через концентраційний табір пройшло 3 936 українських в’язнів, з них 823 жінки та кілька дітей. Більш ніж 160 в’язнів унаслідок тортур і самогубств загинули».
У якому році відбувалися події, описані в уривку з історичного джерела?
Що було основною метою операцій «Вісла» і «Захід»?
Згідно післявоєнних домовленостей уряд СРСР до складу Польщі передав:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома