Про кого йдеться в уривку: "Народився у Ставропольському краї. Закінчивши юридичний факультет Московського університету, повернувся на батьківщину, працював на комсомольській і партійній роботі. У 35 років дослужився до першого секретаря Ставропольського міськкому КПРС. З березня 1985 р. – генеральний секретар ЦК КПРС".
Визначте хронологічні рамки періоду "Перебудови"?
Протягом яких років в СРСР відбувався "парад генсеків"?
Який був політичний курс Ю.Андропова?
Визначте початок розробки концепції перебудови, прийняття програми прискорення?
Яку позицію займало партійне керівництво УРСР на чолі з В. Щербицьким щодо реформаторського курсу М. Горбачова впродовж 1985–1987 рр.?
«Перебудова» - це?..
Гласність - це?..
Політика гласності у роки перебудови сприяла:
Що стало одним з основних здобутків гласності на початку перебудови?
Коли відбулася подія, про яку йдеться в доповідній записці КДБ УРСР, поданій ЦК КПУ?
«У приміщенні 4-го енергоблоку... при підготовці його до планового ремонту відбувся вибух з наступною пожежею, що був незабаром ліквідований. Від вибуху обвалився купол перекриття реакторного й покрівля машинного залів, загорівся також дах 3-го енергоблоку, у зв'язку з чим останній був аварійно зупинений... Населення міста практично все евакуйоване (44,5 тис. чоловік)... Проводяться роботи з локалізації вогнища з використанням вертольотів. З цією ж метою задіяні війська радіаційного й хімічного захисту... Здійснюються заходи щодо недопущення поширення панічних слухів і тенденційної інформації».
У якому рядку перелічено терміни, які слід уписати на місці пропуску?
«Згортання ВПК (на підтримку якого вже не вистачало валюти) тягнуло за собою масове безробіття, бо для перепрофілювання численних оборонних підприємств (конверсії) потрібні були великі капіталовкладення. М. Горбачов зробив спробу попередити катастрофу, ініціювавши низку політичних, економічних та адміністративних реформ, які, на його думку, могли врятувати ситуацію. Усі радянські ЗМІ ввели в широкий ужиток нові пропагандистські штампи: ____».
В економічній сфері у період «перебудови» партійно-державне керівництво УРСР здійснило
«У зараженому радіацією Чорнобилі влаштовували «показушні» весілля, фальшиві гулянки, паради. У дні всенародної жалоби було влаштовано першотравневу демонстрацію на Хрещатику в Києві, де оголені діти, нічого не підозрюючи, танцювали перед трибунами, потішаючи тих, котрі знали — зобов’язані були знати! — весь трагізм ситуації, що склалася...»
Зазначені вище заходи проводилися партійно-радянським керівництвом з метою
Укажіть три характерні риси суспільно- політичного життя доби горбачовської "перебудови":.
Наслідки аварії на Чорнобильській АЕС (5 відп.)
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома