Українська Центральна Рада створена в
Що стало наслідком ухвали резолюції: " Другий Військовий з’їзд постановляє: Пропонувати своєму найвищому представницькому органові - Українській Центральній Раді - в цій справі до Російського уряду більше не звертатися й негайно приступити до твердої організації краю в згоді з національними інтересами..."
Що НЕ було передумовою ухвалення цитованого документа: "Не одділяючись від всієї Росії, не розриваючи з державою російською, хай народ український на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям"?
Що стало наслідком укладення документа, про який згадує Д.Дорошенко: "Угода між Центральною Радою і Тимчасовим урядом була актом, який обидві сторони по-різному розуміли і по-різному оцінювали. Для Тимчасового уряду вона була актом, вимушеним тяжкими обставинами, актом, на який він пішов з тяжким серцем..."
Прочитайте уривок з історичного документа та виконайте завдання.
«На час до вирішення справи про місцеве врядування Установчими Зборами по справах місцевого врядування Україною вищим органом Тимчасового уряду є Генеральний Секретаріат, який призначає Тимчасовий уряд за пропозицією Центральної Ради. Повноваження Генерального Секретаріату поширюються на губернії: Київську, Волинську, Подільську, Полтавську і Чернігівську...»
Поява цитованого документа призвела до
У який період Української революції схвалено цитовані документи?
«Хай буде Україна вільною. ...Так сказали виборні люди з усієї Землі Української. Сказавши так, вони вибрали з-поміж себе нас, Українську Центральну Раду, і наказали нам... творити новий лад вільної автономної України».
«...На час до вирішення справи про місцеве врядування Установчими Зборами по справах місцевого врядування Україною вищим органом Тимчасового уряду є Генеральний Секретаріат, котрого призначає Тимчасовий уряд...».
Положення Другого Універсалу та їх оприлюднення Українською Центральною Радою (УЦР) були
Який документ назвали "... не чим іншим, як цинічним і провокаційним порушенням угоди 16 липня й одвертим бажанням видерти з рук українства всі його революційні здобутки..."
Високі збори! Грізний момент кривавої боротьби в Росії… потребує від українських партій рішучих кроків. …Після довгих міркувань і сумнівів Генеральний секретаріат прийшов до тої думки, що для того, аби крайова влада стала справжньою фактичною владою, під нею має бути міцна підвалина, і такою підвалиною може бути тільки проголошення Української Народної Республіки, яка буде повноправним тілом у міцній спілці народів Росії…»
Який «момент кривавої боротьби в Росії» спонукав Генеральний секретаріат до прийняття такого рішення?
Добровільні військово-міліцейські формування в Україні в 1917–1918 рр., створені за територіальним принципом для охорони правопорядку та підтримки місцевої української влади, називали
"Бахчисарай був оздоблений численними червоними і блакитними прапорами. На ханському палаці був вівішений національний блакитний прапор. В Бахчисарай прибуло більше 10 тисяч татар і татарок з різних районів. По головній вулиці та при палаці охороняли порядок ескадрони, які влаштували парад депутатам Курултаю. Для привітання Курултаю прибули представники різних національностей та установ Криму, Чорноморського флоту та різних організацій. Також прибули представники Української Ради, латвійські організації та інші".
Події змальовані у джерелі відбулися у
"Бахчисарай був оздоблений численними червоними і блакитними прапорами. На ханському палаці був вівішений національний блакитний прапор. В Бахчисарай прибуло більше 10 тисяч татар і татарок з різних районів. По головній вулиці та при палаці охороняли порядок ескадрони, які влаштували парад депутатам Курултаю. Для привітання Курултаю прибули представники різних національностей та установ Криму, Чорноморського флоту та різних організацій. Також прибули представники Української Ради, латвійські організації та інші".
Що стало результатом скликання Курултаю?
Яке гасло українського національно-визвольного руху відповідає змісту Четвертого Універсалу Української Центральної Ради?
Установіть відповідність між Універсалами та наслідками їх оприлюднення.
1 Перший Універсал
2 Другий Універсал
3 Третій Універсал
4 Четвертий Універсал
А Підписання Брестського мирного договору, вступ німецьких і австрійських військ на територію УНР
Б Збройний виступ самостійників, поповнення складу Центральної Ради представниками національних меншин
В Створення Генерального Секретаріату, загострення відносин із Тимчасовим урядом Росії
Г Поширення влади Центральної Ради на дев’ять українських губерній (без Криму), початок соціальноекономічних перетворень
Д Утворення Української Центральної Ради, початок Української революції
Увідповідніть поняття з їх визначенням
1. Генеральний секретаріат
2. Народний секретаріат
3. Центральна Рада
4. Український національний конгрес
А перший український уряд, вищий розпорядчий орган державної влади в Україні з червня1917 р. до січня1918 р.
Б політична організація, утворена в серпні 1914 р. у Галичині, основною метою якої було проголошення самостійності й соборності України
В перший представницький форум українського руху, що відбувся у Києві у квітні 1917 р. та висунув вимогу надання Україні національно-територіальної автономії
Г представницький орган, створений у березні 1917 р. українськими політичними партіями та організаціями
Д перший радянський уряд України, утворений у грудні 1917 р. на з’їзді рад у Харкові
Художник Л. Перфецький намалював картину, присвячену
Територію якого державного утворення позначено на карті жирною лінією?
Яке прізвище українського військового діяча пропущене в наведеному уривку?
"У квітні1918 року уряд В Голубовича ...відрядив групу військ Запорізького корпусу Армії УНР на чолі з..........,який мав раніше за німців звільнити Крим...."
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома