Попередня та виконавча команди

Додано: 5 листопада
Предмет: Захист України, 10 клас
6 запитань
Запитання 1

Стройова підготовка є одним із найважливіших розділів навчання і включає в себе ?

варіанти відповідей

Учень діє в складі свого відділення, тому він повинен добре знати своє місце в строю.

Знає обов’язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю, порядок виконання стройових прийомів визначені Стройовим статутом Збройних сил України.

Вміє виконувати різні стройові прийоми без зброї і зі зброєю. 

Все перераховане.

Запитання 2

Що таке шеренга?

варіанти відповідей

Шеренга — стрій, у якому військовослужбовці розміщені один біля одного на одній лінії згідно з визначеними інтервалами.

Шеренга — розташування військовослужбовці для спільних дій в обороні.

Шеренга — це колона, у якому військовослужбовці розміщені один біля одного на одній лінії згідно з визначеними інтервалами.

Запитання 3

Що військовослужбовець зобов’язаний знати?

варіанти відповідей

Перевіряти справність своєї зброї, закріплених за ним озброєння, боєприпасів, особистих засобів захисту, шанцевого інструменту, обмундирування і спорядження; мати акуратну зачіску, охайно заправляти обмундирування, правильно надівати і припасовувати спорядження, допомагати товаришеві усунути помічені недоліки;

Знати своє місце в строю, вміти шикуватися швидко, без метушні; під час руху зберігати рівняння, інтервали і дистанцію, не виходити зі строю (з машини) без дозволу;


У строю без дозволу не розмовляти, дотримуватися цілковитої тиші, пильнувати за наказами (розпорядженнями) і командами (сигналами) свого командира, виконувати їх швидко і точно; передавати накази, команди (сигнали) без перекручень, гучно й чітко.


Все перераховане.

Запитання 4

Стройові команди поділяються?

варіанти відповідей

Команди поділяються на підготовчі та виконавчі. Підготовчу команду подають чітко, виразно, гучно, протяжно, щоб військовослужбовці у строю зрозуміли, яких дій вимагає від них командир. Виконавча команда (або команда до виконання) подається після паузи, гучно, уривчасто, чітко.


"Рівняйсь, струнко, відставити".

«Право-РУЧ», «Ліво-РУЧ».

Запитання 5

Що таке стройовий крок?

варіанти відповідей

Стройовий крок застосовується при підході військовослужбовця до начальника та відході від нього; при виході із строю та поверненні на місце.

 Стройовий крок застосовується під час проходження підрозділів урочистим маршем при виконанні ними військового вітання під час руху; при підході військовослужбовця до начальника та відході від нього; при виході із строю та поверненні на місце, а також під час занять із стройової підготовки 

Стройовий крок застосовується під час проходження підрозділів урочистим маршем при виконанні ними військового вітання під час руху; при підході військовослужбовця до начальника та відході від нього; при виході із строю та поверненні на місце,похід до їдальні.

Запитання 6

Послідовність виконання організаційних команд

варіанти відповідей

«Струнко», «Ставай», «Рівняйсь», «Вільно»;

«Вільно», «Струнко», «Рівняйсь», «Ставай»;

«Ставай», «Рівняйсь», «Струнко», «Вільно»;


«Рівняйсь», «Ставай», «Вільно», «Струнко»;

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест