Суть політики радянізації західних областей України в період післявоєнної відбудови (1945 – початок 1950-х років) полягала в
Позначте прізвище діяча, який очолював делегації УРСР на Сан-Францискській (1945), Паризькій (1946–1947) та Дунайській (1948) міжнародних конференціях:
Операція «Вісла» - це
У якому році відбулася подія, відображена в уривку з історичного джерела:
«У теперішній ситуації, коли завдяки героїчним подвигам і славній перемозі Радянського Союзу всі українські землі з’єдналися разом…собор постановляє скасувати постанови Берестейського Собору 1596 р., ліквідувати унію… і повернутися до нашої батьківської святої православної віри і Руської Православної Церкви…»?
Хронологічні рамки якого явища історії України є зайвими в цьому логічному ланцюжку: 1921-1923 pp., 1932-1933 pp., 1941-1945 pp., 1946-1947 pp.?
Що стримувало «радянізацію» Західної України в другій половині 1940-х – на початку 1950-х рр.?
Практика «політичної реабілітації» вперше увійшла в життя радянського суспільства в період.
Вкажіть, подію, яка ознаменувала собою, за висловом історика Н. Верта, “ліквідацію радянського кріпосного права”:
Вкажіть характерні риси, які були притаманні суспільно-політичному життю УРСР у 1956–1964 роках (5 відповідей)
На чию адресу були висунуті такі звинувачення?
«Ця «праця» має явний антирадянський характер…. В ній зводиться наклеп на національну політику КПРС, робиться спроба ….розпалити ворожнечу між українськими і російськими народами. З цією метою автор вдається до спотворення положень ленінської національної політики, змісту творів класиків марксизму-ленінізму з національного питання».
Унаслідок упровадження в 1957р. територіального принципу управління народним господарством
Одне із завдань Української Гельсінської групи – це
«…Ліквідувати Українську Раду народного господарства. Визнати за необхідне ліквідувати Ради народного господарства економічних районів УРСР» - це рішення засвідчило
Яка з цитованих статей Конституції УРСР 1978 р. мала декларативний характер, а механізм її реалізації був відсутній?
До якого періоду історії України слід віднести такий висновок науковців:
«Свідченням прогресивних явищ в українському мистецтві стало утвердження і розвиток українського романтичного (поетичного) кіно. Творчість таких видатних діячів українського кіно, як С. Параджанов, І.Миколайчук стала відомою далеко за межами України»?
Вкажіть, котрого року було прийнято документ, який закріплював за КПРС роль “керівної і спрямовуючої сили радянського суспільства, ядра його політичної системи”
У листі до Президії Верховної Ради СРСР В. Стус писав: «....Репресії 1972 р. показали, що в дискусії з українськими «дисидентами» влада не знайшла переконливих аргументів, ніж застосування сили, а умови в таборах переконали мене у тім, що простір застосування цієї сили не знає кінця».
Вкажіть, які наслідки для господарства України мало впровадження 1957 року територіального принципу управління народним господарством СРСР:
«Кожний, хто живе на Радянській Україні, любить її, з гордістю говорить: “моя Україна”, “наша Україна”. І це цілком природно і закономірно. Тут ми народилися, виросли як громадяни, будівники комунізму…» – це уривок із книги
Управління галузями народного господарства УРСР через систему раднаргоспів здійснювалося впродовж
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома