Який документ В. Винниченко назвав «...не чим іншим, як цинічним і провокаційним порушенням угоди 16 липня й одвертим бажанням видерти з рук українства всі його революційні здобутки...»?
Назва плану утворення союзної держави, за яким усі радянські республіки мали увійти до складу РСФРР, а також його ініціатор(и):
Підсумки розвитку промисловості України в роки перших п’ятирічок:
Прочитайте уривок з праці історика Ореста Субтельного й укажіть партію, про яку йдеться в тексті.
«Ліберальна партія, партія західноукраїнського «істеблішменту», виступала за конституційну демократію та незалежність України. Підтримувала політику «органічного розвитку» й аграрних реформ. Відносно гнучка за своєю тактикою. Друкований орган — газета «Діло».
Документ про автокефалію української церкви, вручений 6.01.2019 р. митрополиту Епіфанію
10. Яка подія передувала отриманню Томосу про автокефалію Православної церкви України?
12. Що характерне для політичної ситуації в Україні після перемоги Революції Гідності? Обери три правильні відповіді.
«Осадництво» — це
Укажіть фото президента Карпатської України.
Яка політична партія, що діяла на Західній Україні в 1930-х рр., використовувала терористичні методи боротьби?
Незалежність Карпатської України проголошено
Назву якого договору пропущено в цитованому документі:
«У 1923 р. Рада послів Антанти в Парижі надала Польщі всі юридичні права на володіння Східною Галичиною. Рада визнала східні кордони Польської держави, встановлені ___»?
Укажіть подію, що викликала такий коментар сучасника:
«Відділи озброєної жандармерії та кавалерійські полки з артилерією за наказом польської влади пішли хрестовим походом проти беззбройного українського населення Східної Галичини. Шляхи цих каральних експедицій позначені ганебним насильством над українським населенням, руйнуванням і нищенням бібліотек, будинків просвітніх і економічних організацій та різного приватного майна...»
У якій країні в 1920-1930-ті рр. діяли Український вільний університет і Українська аграрна академія?
Історик Я. Грицак у праці «Нариси історії України» зазначив:
«...Політика стосовно національних меншин стала пробним каменем для демократичного устрою тих держав, які виникли в Центральній та Східній Європі після Першої світової війни».
Яка країна, на думку автора та більшості істориків, у період 1920-х - 1930-х рр. стала «єдиною, яка більш-менш задовільно склала цей іспит на демократію...» стосовно українців?
Територія Північної Буковини в листопаді 1918 року була окупована військами
Заклик «Громадяни, пам'ятайте! Неділя, 22 жовтня, - день виборів до Українських Народних Зборів! Усі як один візьмемо участь у виборах депутатів до Українських Народних Зборів!» з'явився на перших шпальтах львівських газет у
На фото зображено
Проаналізуйте листівку, зображену на фото, та виконайте завдання.
Напис на листівці:
«Громадяне!
Українці–Українки!
Пам’ятайте, що 12 лютого
Ви обираєте свій перший сойм!
На чолі кандидатів:
Батько Прем’єр о. Августин Волошин
та міністр Юліян Ревай.
Чи Ви вірите цим людям?
ТАК!»
Листівку присвячено події, що була передумовою для
«Іменем Української Національної Ради Східної Галичини як легального представництва українського населення Східної Галичини висловлюю проти того рішення Конференції Амбасадорів з 14 березня рішучий протест та заявляю, що українське населення ніколи не погодиться з пануванням Польщі, домагається незалежної Галицької Держави вільних народів та боротиметься за неї далі».
Хто є автором цитованого документа?
Факти біографії якого історичного діяча наведено в уривку джерела: «Одночасно з роботою в Таємному університеті... стає членом Головної управи товариства "Просвіта", ...із середини 1920-х років виступає одним із фундаторів Українського національно-демократичного об'єднання (УНДО) – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії 1920-х – 1930-х рр. ...»?
Яка українська партія в 1920 – 1930-ті рр. мала найбільше представництво в польському Сеймі?
Що характеризує уривок з документа? «Тов. Сталіне!.. Більшість районів степу виконали план хлібозаготівель тільки на 40– 50 %… Почати зараз значно зменшувати план — це значить підривати власне план… Крім того, необхідно поправити план по колгоспах Одеської, Дніпропетровської, Донецької та Харківської областях мільйонів на 25, звичайно, по індивідуальному сектору ніякого зменшення плану зараз робити не можна…»
Що стало наслідком розгортання в СРСР стахановського руху?
Прочитайте фрагмент історичного документа. «Результати оперативних заходів, проведених органами ОГПУ з метою припинення масових виїздів з України… за цей же період часу виставленими заслонами затримано 5694 ос., з яких 5400 ос. повернені назад за місцем проживання. Заарештовано за активну контрреволюційну діяльність і відмову повернутися до місця проживання 778 ос. …у Сталінграді на будівництві СТЗ розкрито і ліквідовано контрреволюційну групу з 13 ос. куркулів, які втекли з території УРСР». Описані в документі події стали наслідком…:
Результатом здійснення якої політики є подані нижче дані? «Індекс фізичного обсягу промислової продукції в СРСР у 1937 р., порівняно з рівнем 1913 р., становив 820, у США — 154, Німеччині — 119, Великій Британії — 110, Франції — 101. За обсягами виробництва СРСР із п’ятого місця в світі у 1928 р. перейшов на третє у 1932 р., у 1937 р. — на друге…»
Яка була основна мета здійснення політики коренізаціі («українізації») в УСРР?
Позначте події з історії українській культурі, що відбулися в роки другої п'ятирічки.
1 в УСРР запроваджувалася єдина структура загальноосвітньої школи: початкова І-IV класи), неповна середня (І—VII класи), середня (І-Х класи);
2 відновлення університетів в Україні;
3 арешт і розстріл 300 кобзарів і лірників;
4 відкрито Український фізико-технічний інститут;
5 вихід на екрани фільму О. Довженка «Аероград»;
6 початок хвилі переслідування українських письменників (були репресовані О. Досвітній, О.Вишня, Г. Косинка, Д. Фальківський та ін.);
7 президентом Академії наук УСРР Став О. Богомолець.
Він розробив теорію електрозварювання, яка сприяла вдосконаленню машинобудування. Під його керівництвом було винайдено спосіб автоматичного швидкісного зварювання, який відіграв значну роль в технічному розвитку людства. Позначте прізвище вченого, якому належать ці досягнення.
Як називали в народі Закон «Про охорону соціалістичної власності» від 7 серпня 1932 р.?
: Позначте період у здійснені колективізації в УСРР, якому були притаманні такі характерні риси:
«Час прискореної колективізації, яка перетворилася по суті в комунізацію. Село поринуло у вир самознищення: селянство почало продавати або забивати худобу, ховати або псувати реманент».
Якому визначенню відповідає термін «колективізація»?
Які заводи було побудовано (а не реконструйовано) в Україні в 1930-в pp. (у роки індустріалізації)?
1 Дніпропетровський металургійний завод;
2 Запоріжсталь»;
3 Дніпродзержинський металургійний завод;
4 «Криворіжсталь»;
5 «Азовсталь»;
6 Луганський паровозобудівний завод;
7 Харківський тракторний завод.
Які положення характеризують джерела індустріалізації в Україні й у СРСР у цілому?
Постанова РНК УСРР про занесення на «чорну дошку» колгоспів за «злісне саботування хлібозаготівель» призвела до…:
Що було характерним для культурного життя України в 1930‑ті рр.?
Вкажіть роки другої п'ятирічки.
Вкажіть дату коли було проголошено курс на індустріалізацію СРСР?
Радянська модернізація включала
Форма трудового ентузіазму робітництва, намагання перевершити когось у чому небудь, домагаючись кращих, ніж у інших результатів (показників) ?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома