Виникнення дитячої екземи пов'язане з:
Лікування екземи у дітей насамперед починається з:
Вкажіть чинники, що призводять до контактного дерматиту:
У хворого М. 28років, обмежена мокнуча поверхня (екзема). Яка лікарська форма показана для місцевої терапії?
До можливих ускладнень з боку шкіри при атопічному дерматиті належать:
Хворий 33 р. скаржиться на висипку на кистях, яка супроводжується сверблячкою, існує 1 рік, періодично загострюється. На шкірі кистей симетрична висипка: на тлі еритеми мікровезикули, ерозії, мокнення, по периферії міліарні запальні папули, кірочки. Попередній діагноз?
У хворого 12 р. у немовлятковому періоді на щоках була свербляча висипка, яка через певний час зникла. З трьохрічного віку з’явилася висипка у ліктьових і підколінних згинах, яка існує дотепер. У ліктьових і підколінних ямках симетрично ліхеніфікація, сухість, лущення, екскоріації, суб’єктивно – виражений свербіж. Попередній діагноз?
При огляді дитини 2 років шкіра обличчя, особливо щік, еритематозна, набрякла спостерігаються ексудативні папули, дрібні везикули, що в деяких місцях покриті масивними буроватими кірочками. При знятті кірочок виникають мокнуті ерозивні ділянки. Про яку хворобу можна подумати?
До дерматолога звернулася жінка 34 років з приводу ураження шкіри кистей і нижньої третини передпліч у вигляді значного набряку, гіперемії, везикуляції, мокнуття. Захворювання виникло після застосування упродовж 4 місяців для прання білизни порошку „Лотос”. В минулому шкірних захворювань у хворої не було. Який найбільш імовірний діагноз у хворої?
Хворий 52-х років скаржиться на гострозапальне ураження шкіри, мокнуття та свербіж. Все це з’явилося в ділянці правої гомілки на місці подряпини. Об’єктивно: в ділянці нижньої третини правої гомілки шкіра еритематозно змінена, поверхня вкрита пустулами, дрібними везикулами та папулами. Місцями є острівці мокнуття. Вогнище ураження чітко обмежене. Який найбільш імовірний діагноз?
До лікаря звернувся чоловік зі скаргами на висипку на руках, свербіж. Відомо, що хворіє вдруге і має контакт з подразнюючими речовинами в умовах виробництва. Об’єктивно: патологічний процес локалізується на шкірі тильної поверхні кистей, передпліч, де на фоні гіперемії, набряку відмічаються везикули, серозні колодязі; відмічається точкове мокнення. Ваш діагноз?
Дівчина, 23 роки, скаржиться на висипку в ділянці обличчя і виражений свербіж висипки. Захворювання пов’язує із застосуванням косметичного крему. Хворіє 2 дні. Об'єктивно: виражене почервоніння та набряк шкіри в ділянці щік, підборіддя, лобу, дрібна папуло-везикульозна висипка. Ваш діагноз.
Хвора К., 32 років, фармацевт. Працювала з анестезіном. Через 5 діб на кистях з’явилась індурація шкіри та еритематоз. Встановіть діагноз.
Які харчові продукти не можна вживати хворому із загостренням екземи?
У пацієнтки, що на виробництві протягом 7 місяців контактувала з хімічно активними речовинами, з'явилися скарги на виникнення сверблячих висипань. Об'єктивно: на шкірі обличчя, тулуба, верхніх і нижніх кінцівок на еритематозному тлі має місце папульозно-везикульозний висип, відзначається мокнуття, деякі елементи вкриті лусочками, є велика кількість ерозій. Симптом Нікольського і йодна проба (Ядассона) негативні. В аналізі крові еозинофілія на тлі помірного лейкоцитозу. Подібний симптомокомплекс дає підставу поставити діагноз:
Токсидермія характеризується:
До лікаря дерматолога звернувся пацієнт з типовими явищами алергічного дерматиту на кистях (гіперемія, набряклість, везикуляція), що з’явився через 3 тижні після того, як він почав працювати на цементному заводі, яка повинна бути такика дерматолога стосовно цієї молодої людини?
До фізичних факторів, що можуть викликати простий дерматит, відносяться:
У пацієнтки 29р.,після вдихання аерозоля через декілька годинників з'явилися поширені висипання по всьому шкірному покриву, а так само на слизовій оболонці рота. Висипання представлені плямистою висипкою, на слизових оболонках - одиничні пухирі з серозним вмістом. спостерігалося підвищення температури до 38,8°С, одноразова блювота. Вкажіть попередній діагноз.
Хвора 35 років, продавець, скаржиться на свербіння шкіри кистей, обличчя та шиї, яке з’являється при контакті з холодною водою, а взимку – при виході на вулицю. Об’єктивно: на відкритих ділянках шкіри дрібно-папульозний висип, екскоріації. Вкажіть попередній діагноз?
Пацієнт В., 27 років. Раптово, після прийому криветок, розвинулось свербіння шкіри, на деяких ділянках тіла з’явились пухирі, гіперемія. Поставте діагноз.
У дівчинки скарги на папульозну сверблячу висипку, що зникає при натисканні на обличчі, грудях, жвоті, “географічний язик”. Температура нормальна. Напередодні вживала напій “Фанта”, шоколадні цукерки, рибні продукти. Збоку
внутрішніх органів патології не знайдено. В аналізі крові – еозинофілія.
Лікар-стоматолог кожного разу, коли працює з певною маркою пломбованого матеріалу, відчуває появу на шкірі пальців кистей свербіння почервоніння, набряк. Останніми роками такі прояви захворювання супроводжуються мокнуттям шкіри пальців рук, емоційною лабільністю порушенням сну. Розвиток якого захворювання можна припустити?
Для лікування нейродерміту (обмежений) місцево застосовують:
Яке захворювання зображене на малюнку?
Професійні дерматози зустрічаються у робітників таких виробництв:
Основним критерієм для встановлення діагнозу профдерматозів є:
Назвіть симптоми хронічного червоного вовчака:
Для обмеженої склеродермії є характерним:
У перебігу атопічного дерматиту виділяють
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома