Хворий С. 19 років, скаржиться на висипання на шкірі колінних та ліктьових суглобів. Об'єктивно: симетрично на шкірі розгинальної поверхні вказаних суглобів лентикулярні рожево-червоні папули округлої форми з чіткими межами, вкриті сріблястими лусочками. При пошкрябуванні папули простежується симптом стеаринової плями, термінальної плівки, кров’яної роси. Ізоморфна реакція Кебнера позитивна. Ваш діагноз.
У жінки О. 45років,на волосистій частині голови є інфільтровані бляшки, що вкриті брудно-сірими лусочками. На розгинальній поверхні ліктьових суглобів розташовані одиничні рожево-червоні лентикулярні вузлики покриті сріблясто-білими лусочками, при цьому периферія елементів яскраво-рожевого кольору, лущення немає. На тулубі визначаються одиничні міліарні вузлики, аналогічні вищеописаним. Суб'єктивно – свербіння. Ваш діагноз.
Хворий 53 р. звернувся до лікаря зі скаргами на висипку. Хворіє понад 9 років, рецидиви в зимовий період. Об’єктивно: в ділянці розгинальних поверхонь кінцівок, шкіри тулуба, волосистої частини голови множинні, різних розмірів папули, вкриті білими лусочками. Які діагностичні тести необхідно виконати для встановлення діагнозу?
При червоному лишаї первинний елемент висипу:
При червоному плоскому лишаї ураження нігтів:
Класичні ознаки червоного плоского лишаю включають:
Псоріатична триада це:
Псоріатичний висип локалізується на:
Феномен Кебнера є характерним для:
При артропатичному псоріазі болі:
У хворої після перенесеного простудного захворювання з’явились висипання на шкірі тулуба та кінцівок, які супроводжуються вираженим свербежем. Об’єктивно: на шкірі тулуба, згинальних поверхнях передпліч та гомілок візуалізуються лентикулярні папульозні елементи синюшного кольору з воскованою поверхнею та пупкоподібним вдавленням в центрі.
Ваш попередній діагноз?
На прийом до дерматолога звернувся хворий зі скаргами на свербіж та висипку на шкірі, яка виникла 2 тижні тому. При огляді: на слизовій щік та губ спостерігаються бляшки сірувато-білого кольору, які мають вигляд мережива, а на шкірі передпліч - численні полігональні лентикулярні папули з блискучою поверхнею, цятковим вдавленням у центрі.
Поставте хворому діагноз :
У хворого псоріатичні бляшки на ліктях. Яка лікарська форма препаратів показана для місцевої терапії?
Типові елементи для червоного плоского лишаю, мають наступні особливості, окрім:
Для ураження нігтів при псоріазі характерно все перераховане, окрім:
Негативно впливають на прогноз при псоріазі всі перераховані чинники, окрім наявності:
Феномен Кебнера при псоріазі це:
Симптом “олійної плями” на нігтях є патогномонічним у встановленні діагнозу:
Яка з названих ознак не характерна для клінічного перебігу псоріазу:
Висипка при рожевому лишаї Жибера переважно локалізується:
Для якого захворювання характерний представлений на малюнку симптом?
Для якого захворювання характерна поява "материнської бляшки"?
Типовими місцями локалізації проявів ЧПЛ є:
Типовими місцями локалізації проявів псоріазу є:
Є доцільним призначення УФО при псоріазі:
Для локальної терапії проявів псоріазу доцільно призначати все окрім:
Пацієнт С. 35 р., поступив в стаціонарне відділення шкірвендиспансера з приводу чергового прогресування псоріазу. Які вторинні елементи висипки може виявити медсестра при проведенні медсестринського обстеження даного пацієнта?
До медсестри інфекційного відділення звернувся хворий зі скаргами на висипи на шкірі без суб’єктивних проявів. Об’єктивно: на ділянці бічних поверхонь тулуба велика кількість овальних жовто-рожевого кольору плям невеликих розмірів. У ділянці правої лопатки помітна велика рожева пляма з вираженим лущенням. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
В клініку поступив чоловік 36 років з численними висипаннями на шкірі передніх поверхонь кінцівок у вигляді синюшно-червоних вузликів неоднакової величини і форми, з воскоподібним блиском, без наявних ознак лущення, але з відчуттям значного свербежу. Ваш діагноз?
У хворого віком 24 років на розгинальних поверхнях кінцівок, спини, волосистої частини голови спостерігається розсіяна папульозна висипка яскраво-червоного кольору розміром від просяного зерна до сочевиці, поверхня яких у центрі вкрита білуватими лусочками. Застосовуючи метод зішкрябування, можна виявити симптоми «стеаринової плями», «термінальної плівки» та «кров’яної роси». Про яке захворювання слід думати?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома