Євразії та Північна Америка розміщені майже в однакових широтах, тому мають багато подібних природних зон. Проте, в Євразії широтна зональність ландшафтів проявляється більш чітко, ніж у Північній Америці. Чим це можна пояснити?
Знайдіть послідовність, що правильно відображує зміну з півночі на південь природних зон в Євразії.
Визначте повністю правильний варіант ланцюга: природна зона – кліматичний пояс – ґрунти – рослина – тварина:
Північні частини Євразії, переважно за Північним колом, займають природні зони тундри та лісотундри. В Азійській частині материка вони простягаються далеко на південь. В Європі в тих самих широтах знаходиться тайга, а тундра далеко відступає на крайній північ. Що спричиняє таке поширення даної природної зони в межах Євразії?
Зона широколистих лісів не утворює суцільної смуги в Євразії. Вона охоплює лише західну частину материка, а з просуванням вглиб суходолу поступово звужується й змінюється на зону степів. Яке пояснення цьому явищу?
Що є причиною значної подібності природних ландшафтів зон арктичних пустель, тундри та тайги Євразії та Північної Америки?
Відшукайте пару, яка показує правильну відповідність між країною Євразії та тваринами, які могли бути її візитівкою.
Оскільки в Євразії сформувалися майже всі відомі на планеті типи клімату, на її території існують практично всі природні зони світу. Відшукайте правильну пару, яка показує подібні природні зони в Євразії та на інших материках.
Упізнайте природну зону Євразії за її описом. Рослини тут часто мають блискуче або вузьке листя, що допомагає їм витримувати тривалу літню спеку, яка приходить після прохолодної й вологої зими. Переважають невисокі колючі дерева й чагарники. В траві ховаються численні ящірки, змії, черепахи. Через родючі коричневі ґрунти природна рослинність зберіглася мало. Тепер тут вирощують оливки, цитрусові, виноград. З тварин уже рідко зустрінеш лань, шакала, дикобраза. Живе тут і єдина мавпа Європи – безхвостий макак.
З-поміж інших материків Євразія вирізняється найбільшими площами природних зон...
Схили Гімалаїв називають зменшеною моделлю природних зон світу, через те, що в них від підніжжя до вершин на порівняно невеликій території можна знайти майже всі природні умови планети: від вологих тропічних лісів до льодових пустель. З чим пов’язане таке розмаїття ландшафтів в цій гірській системі?
Виберіть три відповіді з семи. В Євразії природна зона пустель сформувалася в різних кліматичних поясах: тропічному (Руб-ель-Халі), субтропічному та помірному (Гобі, Такла-Макан, Каракуми). Чим відрізняються пустелі помірного поясу від тропічних пустель?
В якому з природних поясів Євразії сформувалася найбільша кількість природних зон?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома