Фобії зустрічаються при:
Назвіть найбільш характерну ознаку неврастенії:
Хворому 23 роки. Народився з допомогою акушерських щипців. З перших днів відставав в психомоторному розвитку. До 9 років мав енурез. Не зміг засвоїти програму допоміжної школи. Жив під опікою батьків, виконуючи просту роботу по дому. Місяць тому виник стан психомоторного збудження зі злобністю, агресією, сексуальним потягом до матері. При експериментально-психологічному дослідженні за методикою Векслера: ІQ=30. Вкаіть, яке захворювання розвинулось у хворого?
У хворої на фоні гострої психічної травми змінилась поведінка: поводить себе як дитина, розмовляє «по-дитячому», грається ляльками, просить лікаря взяти її на руки. Яке психічне захворювання розвинулось у хворої.
ХЇворий 30 років скаржиться на напади серцебиття з болем у лівій половині грудної клітки, виражений страх смерті під час нападу, через що боїться залишитися сама у квартирі. Напади бувають раз у 2-3 дні. Хворіє 2 роки. Обєктивно: органічних змін з боку ЦНС не виявлено. Консультація у кардіолога: патологічних змін не виявлено. Установіть діагноз:
48 років, робітниця, характер примхливий, норовливий, у важких життєвих ситуаціях проявляє сором'язливість, нерішучість, непрактичність. Після того, як єдиний син пішов в армію, залишилась одна. З тих пір постійно лікується у різних лікарів. Госпіталізована в психіатричну лікарню. Більшу частину часу лежить в ліжку. Вираз обличчя страждальницький, руки безсильно розкидані. Коли бачить лікаря, починає голосно охкати, стогнати, тримається руками за голову, починає плакати. Скаржиться на важкий загальний стан: «Все тіло болить... Голова розколюється... Не сплю ні хвилини...» і т. д., при хвилюванні з'являються розмашисті рухи руками. При огляді реакція зіниць на світло була збережена. Сухожильні рефлекси викликались і навіть були підвищеними. Після закінчення припадку, що тривав близько 30 хвилин, хвора зберігала про нього невиразні спогади. Який патологічний стан розвинувся у хворої?
Жінка, 41 рік, вернулась до терапевта зі скаргами на болі в серці, головний біль, порушення сну, підвищення апетиту, диспепсичні розлади, порушення менструального циклу, дратівливість, підвищену втомлюваність, тривожність, лабільність настрою, зниження пам'яті, підвищення чутливості до звукових і світлових подразників, пітливість, тремор кінцівок.
Відомо, що чоловік хворої зловживає алкоголем, що веде до частих конфліктів у сім'ї. Який патологічний стан розвинувся у хворої?
. Для лікування неврозів використовують:
Психогенія – захворювання, що виникає під впливом:
Які види розладів характерні для істерії?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома