1. Першу українську політичну партію в Галичині було створено у:
2. Вкажіть ім′я автора книги "Україна irredenta":
3. Одним із лідерів Української національно-демократичної партії був
4. Яку назву мала перша політична партія на західноукраїнських землях?
5. У якому році було утворено Українську соціал-демократичну партію?
6. Письменник, учений, громадський діяч. Навчався у Львівському, Віденському, Чернівецькому університетах. Очолював етнографічну комісію Наукового товариства ім. Т. Шевченка, стояв біля витоків Русько-української радикальної партії:
7. Для представників якої суспільно-політичної течії другої половини ХІХ ст. були характерні такі погляди? «Головним своїм завданням проголошували ознайомлення народних мас із насущними політичними питаннями з метою викликати в народі «інтерес до політичних, суспільних і національних ідей». При цьому вважали національне питання в Україні другорядним, яке розв’яжеться само по собі з перемогою соціалістичної революції. Захищаючи інтереси селянства, підтримували ідею ліквідації залишків кріпацтва, передачу селянам поміщицьких земель та угідь. Намагалися пропагували серед робітників ідеї соціалізму як ладу, що забезпечить соціальну рівність і справедливість».
"Україна - для себе! - от єї (її) клич. Вільна, велика, незалежна, політично самостійна Україна - одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!- от єї (її) стяг". Хто є автором цих слів:
9. Брошура "Україна irredenta" вийшла друком у:
10. Напрям, який передбачає рішучі дії, спрямовані на корінні зміни в суспільному житті, відкидаючи будь-які компроміси:
11. Що з переліченого НЕ належить до наслідків політики "нової ери"
Чому Івана Франка виключили з Львівського університету?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома