Які положення характеризують джерела індустріалізації в Україні й у СРСР у цілому?
Які заводи було побудовано (а не реконструйовано) в Україні в 1930-в pp. (у роки індустріалізації)?
1 Дніпропетровський металургійний завод;
2 Запоріжсталь»;
3 Дніпродзержинський металургійний завод;
4 «Криворіжсталь»;
5 «Азовсталь»;
6 Луганський паровозобудівний завод;
7 Харківський тракторний завод.
Якому визначенню відповідає термін «колективізація»?
: Позначте період у здійснені колективізації в УСРР, якому були притаманні такі характерні риси:
«Час прискореної колективізації, яка перетворилася по суті в комунізацію. Село поринуло у вир самознищення: селянство почало продавати або забивати худобу, ховати або псувати реманент».
Прочитайте уривок із тексту і позначте, про яку справу в ньому йдеться. У липні 1929р. почалися арешти провідних українських науковців та інших представників інтелігенції, звинувачених у приналежності до цієї таємної організації; у березні-квітні 1930 р. Харкові відбувався судовий процес над 45 членами цієї організації; на лаві підсудних опинилися академіки С. Єфремов і М. Слабченко, історик О. Гермайзе, педагог В. Дурдуківський, філолог Г.Голоскевич та ін... Цю справу сфабрикували каральні органи; підсудні були опозиційно налаштовані до радянської влади, але вони не створювали жодних підпільних організацій; метою процесу було обґрунтувати переслідування української інтелігенції та скомпрометувати політику українізації; звинувачених засудили до різних термінів ув’язнення, а згодом майже всі вони загинули в таборах».
Як називали в народі Закон «Про охорону соціалістичної власності» від 7 серпня 1932 р.?
Він розробив теорію електрозварювання, яка сприяла вдосконаленню машинобудування. Під його керівництвом було винайдено спосіб автоматичного швидкісного зварювання, який відіграв значну роль в технічному розвитку людства. Позначте прізвище вченого, якому належать ці досягнення.
Позначте події з історії українській культурі, що відбулися в роки другої п'ятирічки.
1 в УСРР запроваджувалася єдина структура загальноосвітньої школи: початкова І-IV класи), неповна середня (І—VII класи), середня (І-Х класи);
2 відновлення університетів в Україні;
3 арешт і розстріл 300 кобзарів і лірників;
4 відкрито Український фізико-технічний інститут;
5 вихід на екрани фільму О. Довженка «Аероград»;
6 початок хвилі переслідування українських письменників (були репресовані О. Досвітній, О.Вишня, Г. Косинка, Д. Фальківський та ін.);
7 президентом Академії наук УСРР Став О. Богомолець.
Яка була основна мета здійснення політики коренізаціі («українізації») в УСРР?
Результатом здійснення якої політики є подані нижче дані? «Індекс фізичного обсягу промислової продукції в СРСР у 1937 р., порівняно з рівнем 1913 р., становив 820, у США — 154, Німеччині — 119, Великій Британії — 110, Франції — 101. За обсягами виробництва СРСР із п’ятого місця в світі у 1928 р. перейшов на третє у 1932 р., у 1937 р. — на друге…»
Що стало наслідком розгортання в СРСР стахановського руху?
Що характеризує уривок з документа? «Тов. Сталіне!.. Більшість районів степу виконали план хлібозаготівель тільки на 40– 50 %… Почати зараз значно зменшувати план — це значить підривати власне план… Крім того, необхідно поправити план по колгоспах Одеської, Дніпропетровської, Донецької та Харківської областях мільйонів на 25, звичайно, по індивідуальному сектору ніякого зменшення плану зараз робити не можна…»
Прочитайте фрагмент історичного документа. «Результати оперативних заходів, проведених органами ОГПУ з метою припинення масових виїздів з України… за цей же період часу виставленими заслонами затримано 5694 ос., з яких 5400 ос. повернені назад за місцем проживання. Заарештовано за активну контрреволюційну діяльність і відмову повернутися до місця проживання 778 ос. …у Сталінграді на будівництві СТЗ розкрито і ліквідовано контрреволюційну групу з 13 ос. куркулів, які втекли з території УРСР». Описані в документі події стали наслідком…:
Постанова РНК УСРР про занесення на «чорну дошку» колгоспів за «злісне саботування хлібозаготівель» призвела до…:
Що було характерним для культурного життя України в 1930‑ті рр.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома