Український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки ,завідувач кафедри історії Львівського університету, автор восьмитомноі праці "Історія Украіни-Руси"
Хто був першим головою Генерального Секретаріату Української Центральної Ради ?
Яка подія вплинула на рішення УЦР ухвалити Третій універсал ?
Одне з найголовніших досягнень керівництва ЗУНР:
Армія, створена Антантою з метою використання у Польщі та на її кордонах.
«Чортківська офензива» – це:
Хто очолював ЗУНР?
На карті суцільною жирною лінією позначено територію
Обраний президентом УНРади , обіймав цю посаду до 9 червня 1919 р , був ініціатором і безпосередньо реалізовував злуку УНР та ЗУНР
заснувши 31 жовтня 1918 р під австрійською державною владою ,виконуваною поляками , населення Львова прокинулося 1 листопада 1918 року під владою Української Національної ради , як символ цієї влади майорів на вежі ратуші український синьо-жовтий прапор , які події події описуються в джерелі ?
Хто з указаних діячів був причетний до створення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР)? (3 діяча)
На відміну від Української Народної Республіки (УНР) Західноукраїнській Народній Республіці (ЗУНР) вдалося
Який уряд звертався до президента США В. Вільсона з такою відозвою:
«Утворивши державу… у Львові, ми визначили границю цієї держави… стараючись оминути захоплення навіть найменшого клаптика землі, який не був заселений в більшості українцями,.. дотримуючись справедливих принципів ваших, Пане Президенте»?
Яку позицію займала Українська Центральна Рада у відносинах з Тимчасовим урядом росії?
Підписання якого договору зумовило вступ на територію України німецьких та австро-угорських військ?
З якими державами ЦР уклала договір, щоб отримати військову допомогу для боротьби з більшовиками
Яка інституція в січні 1919 р. легітимізувала владу Директорії УНР?
Урочисте проголошення Директорією Універсалу про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу відбулося
Що спричинило виголошення Ф. Швецем такої промови:
«Віднині зливаються в одно вікáми відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпровська Україна — в одну Велику Україну… Віднині Український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу…»?
Економічна політика гетьмана П. Скоропадського
На фото зображений:
За якого політичного режиму періоду національно-визвольних змагань початку XX ст. уведено в обіг грошову купюру, зображену на фото?
Прочитайте уривок з історичного джерела та дайте відповідь на запитання.
«Допомагаючи українському урядові в його боротьбі з насильниками та грабіжниками, ці війська [що вступили на територію України] не мають ніяких ворожих нам намірів, оскільки Німеччина та Австро-Угорщина також мають велику потребу, щоб на Україні настав добрий лад і спокійна праця трудящого люду...»
Яку «велику потребу» в Україні мали зазначені вище країни?
Про яке державне утворення йдеться в уривку з історичного джерела: "Характер державної системи... складно визначити.., найправдоподібніше це мала бути конституційна монархія, відмінна від традиційної самодержавної системи в Росії... її характер визначався... українською історичною традицією..."?
У листопаді 1918 р. В. Винниченко очолив
«Союзні місії ставили мені умови, які зводилися до вимог федерації з Росією. Я дуже добре розумів небезпеку, що виникала з подібного політичного домагання, але змагаючись, перш за все, за вищу мету – утримання ладу в державі, яку я збудував, я мусив усупереч власній волі схилитися перед вимогою союзників і проголосити федерацію з Росією».
Що стало наслідком подій, про які йдеться в уривку з історичного документа?
«Союзні місії ставили мені умови, які зводилися до вимог федерації з Росією. Я дуже добре розумів небезпеку, що виникала з подібного політичного домагання, але змагаючись, перш за все, за вищу мету – утримання ладу в державі, яку я збудував, я мусив усупереч власній волі схилитися перед вимогою союзників і проголосити федерацію з Росією».
Укажіть фото політичного діяча, який так пояснював своє рішення.
«Німці вважали моє становище поганим і запропонували мені полетіти на аероплані до Одеси (де ще зберігалася моя влада), тому що шляхи всі були відрізані остаточно... Я відхилив цю пропозицію, бо вважав, що повинен досидіти до кінця отут, де уряд і військо, незважаючи на їхнє ставлення до мене», - так оповідає про останні дні свого перебування в Києві
Із якою метою Директорія УНР ініціювала заходи, описані в уривку з історичного джерела: «Ми, уповноважена волею трудящих України... Директорія, поваливши ненависний гетьманський режим, найближчим часом скличемо Конгрес усього трудового люду України. Делегатів обиратимуть на чесних і соціально справедливих засадах: від селянської курії – 71,4 %, від робітничої – 22,2 %, від трудової інтелігенції – 6,4 %...»?
Внутрішня політика гетьмана П. Скоропадського в соціально-економічній сфері передбачала:
Коли була утворена Директорія?
Ворожі сили, з якими довелося воювати українському війську восени 1919 року "трикутник смерті":
Коли було проголошено Українську Соціалістичну Радянську Республіку (УСРР)?
Вищий законодавчий орган Української Народної Республіки доби Директорії - це
Поставте події в хронологічній послідовності
А. Проголошення ІІ Універсалу
Б. І Військовий з’їзд
В. Тимчасова інструкція для Генерального Секретаріату
Г. Український Національний Конгрес
Про якого діяча йдеться в уривку з історичного джерела?
«Він залишався романтиком, навіть очолюючи перший український уряд – Генеральний секретаріат, він жив більше емоціями та образами, ніж реаліями повсякденного життя. Риторикою, пафосом, його революційним ідеалізмом були просякнуті навіть акти державної ваги – Універсали Центральної Ради, до творення яких він мав безпосереднє відношення».
Вкажіть документ, звідки подано цитату: "Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від всієї росії, не розриваючи з державою російською, хай народ українській на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям. Хай порядок і лад на Вкраїні дають вибрані вселюдним, рівним, прямим і тайним голосуванням Всенародні Українські Збори (Сойм)".
Позначте назву держави гетьмана П. Скоропадського
Директорія - це
Згідно з Тимчасовою інструкцією для Генерального Секретаріату Тимчасового правительства в Україні» повноваження Генерального Секретаріату поширювалися на території (оберіть які):
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома