Зазначте, що становить собою вид організмів:
Бурі та червоні водорості мешкають на більших глибинах, ніж зелені. Цьому сприяє наявність у їх клітинах:
Як називається спеціалізована нестатева клітина у спорових рослин, яка забезпечує при проростанні утворення гаметофіту:
З чого складається гаметофіт у моху:
Ця рослина росте на полях. На зиму її надземна частина відмирає, а перезимовує тільки темне, тверде кореневище. На весняних пагонах розвиваються спори. Коли спори висипаються, розвивається літній пагін із дуже дрібними лускоподібними листочками. Називається ця рослина:
Голонасінні отримали свою назву завдяки тому, що:
У покритонасінних є орган, якого нема у голонасінних. Цей орган називається:
У якій із цих груп перераховані овочеві рослини:
Симбіоз, хижацтво, поїдання рослин тваринами відносять до чинників:
Стебла та гілки рослин, які разом зростають в одному угрупованні утворюють:
У цих природних угрупованнях переважають багаторічні трав’янисті рослини, які розвиваються з весни до осені. Називаються ці угруповання:
Які із цих вимерлих рослин брали участь в утворенні покладів кам’яного вугілля:
У мохів, на відміну від папоротей нема:
У водоростей гаметофіт переважає (домінує) над спорофітом. У якої ще групи ми спостерігаємо таку ж закономірність і життєвому циклі:
У сосни, ялини та інших хвойних рослин насінні зачатки розташовуються:
У якій із цих груп названі вологолюбні та посухостійкі рослини у відповідному порядку:
Прикладом паразитизму серед рослин може бути життя:
Що із перерахованого утворюється рослинами і є кормом для тварин:
Серед перерахованих ознак виберіть ті, що характерні для дводольних рослин. Встановіть, в якій групі вірно перераховані ці ознаки: а) в зародку дві сім’ядолі; б) коренева система мичкувата; в) листки мають паралельне жилкування; г) коренева система стрижнева; д) в зародку одна сім’ядоля; е) листки мають сітчасте (пірчасте) жилкування.
Встановіть відповідність між назвами рослин та їх описом: А) хвощ польовий; Б) сфагнум; В) модрина – 1) невисока трав’яниста рослина, її листки мають мертві клітини, що можуть наповнюватися під час дощу вологою; 2) невисока трав’яниста рослина, яка має пірчасте (сітчасте) жилкування листків, але належить до однодольних рослин; 3) дерево, яке належить до голонасінних, але скидає свою хвою на зиму; 4) багаторічна рослина, росте на полях, має весняні пагони, на яких формуються спороносні колоски та літні розгалужені пагони, клітини яких у своїх оболонках містять багато силіцію.
Серед перерахованих рослин виберіть ті, що належать до відділу голонасінні: а) плаун булавовидний; б) сосна звичайна; в) зозулин льон; г) туя західна; д) модрина; е) папороть.
Серед перерахованих рослин виберіть ті, в яких спорофіт переважає (домінує) над гаметофітом: а) сфагнум; б) хвощ польовий; в) щитник чоловічий; г) зозулин льон; д) плаун булавовидний; е) орляк.
Розгляньте малюнок та встановіть назву зображеної рослини та в якій групі відповідними цифрами позначені такі частини рослини, як ризоїди, стебло, коробочка із спорами та спора що проростає:
Розгляньте малюнок та встановіть які частини рослини позначені на ньому цифрами 1, 2, 6, 7 відповідно:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома