До медсестри звернулася мати з дитиною хворою на гострий пієлонефрит. Які зміни характерні для даного захворювання?
До Вас звернулася мати дворічної дитини, у якої гостро розвинувся набряк по всьому тулубу. Артеріальний тиск - 120/80 мм рт.ст. Діурез знижений. Кількість білка в сечі - 4,5 г/л, мікрогематурія. Для якого захворювання характерні такі проблеми?
Дитина, 7 років, захворіла гостро. З’явився біль у животі, попереку, підвищилась температура тіла до 39оС. Під час огляду: позитивний симптом Пастернацького з обох боків. В аналізі сечі: лейкоцити вкривають все поле зору. Яке захворювання є найбільш імовірним?
Як довго триває диспансерний нагляд за дитиною, що виписана зі стаціонару з діагнозом гострий гломерулонефрит:
Для якого захворювання характерні наступні зміни в загальному аналізі сечі: каламутна сеча, нейтрофільна лейкоцитурія, бактеріурія?
Хвора дівчинка 7 років. Скарги на часте болісне сечовипускання. Біль в животі у поперековій ділянці, підвищення Т° тіла до 37,7°С. При огляді: шкіра і слизові оболонки бліді. Сеча каламутна. При мікроскопії осаду сечі: лейкоцити 40-50 в полі зору; протеїнурія. На етапі реалізації медсестринських втручань забезпе-чення якого дієтичного харчування потребує дитина?
Для визначення добового діурезу у дітей старше одного року використовують формулу:
Ви працюєте медсестрою. Через 2 тижні після перенесеної скарлатини до Вас звернувся хлопчик 12 років, який скаржиться на підвищення температури тіла до 37,5оС, набряки під очима, зменшену кількість сечі, яка набула червоного кольору. З якого дослідження треба розпочати обстеження дитини?
Лікар діагностував у дитини пієлонефрит і призначив введення антибіотика внутрішньом’язово. Яку маніпуляцію зобов’язана зробити медична сестра перед введенням препарату?
Медсестра прибула на виклик до дитини 3 – х років. Мати відмічає загальну слабкість, млявість, зниження апетиту. Захворіла раптово. При огляді: шкіра та видимі оболонки сухі, бліді, язик сухий, обкладений білуватим нальотом. Сечовипускання часте, сечі мало, вона каламутна. Яке захворювання можна запідозрити вразі такої симптоматики?
У дворічної дитини гостро розвився набряк по всьому тулубу. Артеріальний тиск - 120/80 мм рт.ст. Діурез знижений. Кількість білка в сечі 4,5%, мікрогематурія. Для якого захворювання характерні такі проблеми?
Ви медсестра сільської дільниці.Вас викликали до дівчинки 7 років з t 39.5 С , ознобом , пітливістю , болями у животі і при сечовипусканні , сеча мутна.Про що впершу чергу ви подумаєте ?
Після переохолодження у дитини 12 років з’явилися часті болісні сечовипускання, біль у попереку, блювання, t -38,5oС. Що входить до реалізації плану лікування даного стану?
При проведенні екскреторної урографії контрастна речовина вводиться:
У дитини спостерігаються набряки, стійке підвищення артеріального тиску. Який режим відмітить медична сестра при складанні плану догляду за цим хворим?
У дівчинки 7-ми років скарги на періодичний ниючий біль у поперековій ділянці, часте болісне сечовипускання. В сечі: лейкоцити - 16 в полі зору. Яку патологію можна запідозрити в даному випадку?
Медсестра прийшла на виклик до дитини 5 днів. Мати стурбована появою на пелюшці червонуватого забарвлення від сечі. Загальний стан дитини не порушений. Чим це пояснюється?
При проведенні ранкового туалету в лікарняній палаті медична сестра проводила підмивання 2-х річної дівчинки в напрямку від лобка до анального отвору. Якою анатомічною особливістю сечовивідних шляхів можна пояснити дії медсестри?
У дівчинки 12-ти років спостерігаються: порушення сну, головний біль, біль у попереку, болісні часті сечовиділення малими порціями. Симптом Пастернацького – позитивний справа, відсутні набряки. При складанні плану сестринського догляду медична сестра приділяє увагу дієті. Вкажіть дієту, рекомендовану даній дитині.
У флаконі 1, 0 г. цефтріаксону, його розвели 5 мл ізотонічного розчину. Скільки потрібно набрати в шприц розчину, якщо дитині призначено 300 мг препарату:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома