НЕПРАВИЛЬНИМИ є твердження
У якому рядку розташовано в хронологічній послідовності події із твору?
Цитата-характеристика та ім'я персонажа співвіднесено НЕПРАВИЛЬНО
Оберіть правильні твердження
27-28 червня 1663 року у Ніжині відбулася "Чорна рада", названа так, тому що в ній брали участь
Укажіть прізвище персонажа роману П. Куліша «Чорна рада», якому належать слова: «Зложити докупи обидва береги Дніпрові, щоб обидва... приклонились під одну булаву! Виженем недоляшка з України, одтиснем ляхів до самої Случі — і буде велика одностайна Україна».
Хто був вражений твором "Чорна рада" і написав листа Кулішу:"Спасибі тобі, друже мій великий, за "Чорну раду". Я вже двічі його прочитав, прочитаю і втретє. Добре, дуже добре, що надрукував твір по-нашому..."
"Чоловічок цей був у короткій старенькій свитині, у полотняних штанях, чоботи попротоптувані. Хіба по шаблі можна було б здогадатися, що воно щось не просте"
"Був він сином павлоцького попа, по прізвищу Чепурний, учився в Київській братській школі..."
Про якого героя сказано:«…здоровенний козарлюга. Пика широка, засмалена на сонці; сам опасистий; довга, густа чуприна, піднявшись перше вгору, спадала за ухо, як кінська грива; уси довгі, униз позакручувані, аж на жупан ізвисали; очі так і грають, а чорні, густії брови аж геть піднялись над тими очима…»
"Іде хтось у червоних кармазинах, високий і вродливий; ...поли гаптовані золотом; зверху - кирея, підбита соболем; підпирався срібною булавою."
"Чужою смертю не куплю собі волі", - ці слова сказав:
Хто з героїв роману "Чорна рада" роздавав міщанам обіцянки про позастанову рівність: "Не знатимете жодного козака або козацького старшини над собою паном: усі будемо рівні"?
Про кого з персонажів роману П. Куліша «Чорна рада» йдеться: «Він добрий був син і щирий козак, лучче йому з нудьги загинути, ніж панотця навік преогорчити і золоту свою славу гряззю закаляти».
Кому у творі належать слова "Моя хата скраю, я нічого не знаю"
Про кого із персонажів «Чорної ради» Пантелеймона Куліша сказано?
«Був він син паволоцького попа, по прізвищу Чепурного, учився в Київській братській школі, і вже сам вийшов був на попи. Як же піднялись козаки з гетьманом Остряницею, то він устряв до козацького війська; бо гарячий був чоловік…»
«…був воїн уроди, возраста і красоти зіло дивної" (пишуть у літописах); був високий, огрядний собі пан, кругловидий, русявий; голова в кучерях, як у золотому вінку; очі ясні, веселі, як зорі; і вже чи ступіть, чи заговорить, то справді по-гетьманськи».
«Пика широка, засмалена на сонці; сам опасистий; довга, густа чуприна, піднявшись перше вгору, спадала за ухо, як кінська грива; уси довгі, униз позакручувані, аж на жупан ізвисали; очі так і грають, а чорні, густії брови аж геть піднялись над тими очима, і — враг його знає — глянеш раз: здається, супиться; глянеш удруге: моргне довгим усом так, наче зараз і підніме тебе на сміх».
«…був собі не значний товариш, да за свою щиру службу старому Хмельницькому мав велику в його повагу і шанобу».
Про якого героя сказано:«У мене,— каже,— одна дорога по всьому світу. Блаженні милостивії, яко ті помиловані будуть...».
Про якого героя сказано:«…стояв у голубому жупані перед своїх запорожців. Тут уже він був не той, що в Романовському Куті: позирав гордо, по-гетьманськи, і тілько всміхавсь, узявшись у боки»
Кому у творі належать слова «Невже ж на те козаки воювали і кров свою проливали, щоб пропала козацька слава порошиною з дула?»
Про якого героя сказано:. «…був тяжко грошовитий да й веселий пан із козацтва, що збагатилось за десятилітню рійну з ляхами».
Про якого героя сказано:«Вона, голубонька, справді рознемоглась. Не жартами здавались їй химерні речі запорожця: вона боялась, щоб не вхопив він її, як шуляк, і просила матері позащіпати кругом двері»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома