Де і коли було підписано договір, уривок з якого наведено?
«Українська Народна Республіка з одної і Німеччина, Австро-Угорщина, Болгарія і Туреччина з другої сторони заявляють, що воєнний стан між ними покінчений. Сторони, заключаючи договір, рішили ся надалі жити взаємно в мирі і дружбі».
Що було спільним у внутрішній політиці гетьманату П. Скоропадського і Директорії УНР?
«7 червня 1919 р. українські війська, долаючи опір противника, перейшли у відчайдушний наступ. Протягом двох тижнів вояки УГА визволили Бучач, Підгайці, Тернопіль і вийшли на підступу до Львова. Але наступальні бої вичерпали останні сили галичан і змусили їх перейти до оборони».
«Ватажок анархістського руху 1917–1921 рр., керівник повстанських загонів – «селянських вільних батальйонів»; в умовах протиборства двох сильних противників в Україні намагався стати «третьою силою» поряд з Директорією і більшовиками»?
Український військовий діяч, генерал-хорунжий армії УНР; восени 1917 р. організував у Звенигороді Кіш вільного козацтва, став його отаманом, у лютому 1919 р. об’єднався із загонами Матвія Григор’єва; брав участь у Першому зимовому поході та у Другому зимовому поході»?
Як називалася Україна в період з 1919 р. по 1937 р.?
Який результат мало втручання військ Антанти у війну в Україні?
Яка риса була спільною у внутрішній політиці гетьманату, деникінського й більшовицького режимів в Україні 1919 р.?
Армія під командуванням А. Денікіна , що в 1919 р. вела наступ на Україну, називалася ...
Наступ на Україну білогвардійських військ влітку 1920 р. очолював
«Завданням цієї диктатури є здійснення переходу від буржуазного ладу до соціалізму шляхом проведення соціалістичних перетворень і систематичного придушення всіх контрреволюційних намірів з боку заможних класів»
Який уряд охарактеризовано в наведеному уривку історичного документа?
Укажіть спільну причину поразки національно-визвольної боротьби Української Центральної Ради, гетьманату П. Скоропадського і Директорії УНР
. Укажіть рік підписання документа, уривок з якого наведено:
«1. Визнаючи право України на незалежне державне існування, Річ Посполита Польська визнає Директорію Незалежної Української Народної Республіки на чолі з Головним Отаманом Симоном Петлюрою за Верховну владу УНР…
4. Польський уряд зобов’язується не заключати жодних міжнародних умов, направлених супроти України, до того ж самого зобов’язується Уряд Української Народної Республіки супроти Річі Посполитої Польської…
8. Умова ця зіставляється таємно… Підписано в Варшаві…».
Які діячі української культури 1917 – 1920 рр. творили у царині музики?
За якої влади було відкрито Українську академію наук?
Яку назву отримав наступ Української повстанської армії в Україну у листопаді 1921 р., що був розрахований на підтримку селянства, проте очікуваної підтримки не отримав; його учасники біля містечка Базар були оточені і розбиті?
Які з наведених положень характеризують політику «воєнного комунізму»?
Хто є автором
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома