Що з названого характеризує політику прискорення, проголошену радянським керівництвом у 1985р.?
Яка подія відбулася у другій половині 1980-хрр.?
Поняття і терміни "перебудова", "гласність", "плюралізм" набули значного поширення в радянській Україні в період:
Що стало однією з причин економічних перетворень, розпочатих у середині 1980-хрр.?
Що з названого належить до причин переходу радянського керівництва до політики перебудови?
Політика гласності в роки перебудови сприяла:
У якому році православна церква святкувала тисячоліття хрещення Русі, що поклало початок релігійному відродженню в УРСР та СРСР?
Коли відбулася подія, про яку йдеться в уривку з джерела: "Вибори до ВР УРСР вперше за радянських часів були альтернативними ( на 450 мандатів ВР УРСР претендувало майже 3 тис. кандидатів"?
В якому році сталася тагедія, про яку йдеться в уривку з історичного джерела?
" У ніч з 25 на 26 квітня відбувся вибух на четвертому енегоблоці Чорнобильської АЕС, який зруйнував його....."
Який період з історії характеризує уривок із джерела?
"... Багато зараз незвичного в нашій країні: скажімо, багатомандатні округи з виборів до Рад; мпільні з іноземними фірмами підприємства; самофінансування заводів і фабрик, радгоспів, колгоспов; зняття обмежень з підсобних господарств, .... розщирення кооперативної діяльності; заохочення індивідуальної трудової діяльності у дрібному виробництві і торгівлі.."
На перших альтернативних виборах до ВР УРСР у березні 1990р. більшість місць здобули кандидати:
Яка подія дала поштовх міжнародному визнанню України?
Як називалась парламентська опозиція у Верховній Раді УРСР/Верховній Раді України (1990—1994 рр.)?
Запровадження багатопартійної системи в УРСР стало можливим завдяки:
Які наслідки для України мав заколот ДКНС (рос. ГКЧП) у Москві?
Який зовнішній чинник був вирішальним у здобутті Україною незалежності?
На Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 р. було винесено питання:
Яке явище економічного життя було притаманне розвитку економіки УРСР у період перебудови?
Який документ так формулював право України на незалежність?
«Виходячи зі смертельної небезпеки, яка нависла над Україною у зв’язку з державним переворотом в СРСР..., продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами...»
У якому році з’явилась така заява Ради у справі релігії при Раді міністрів УРСР: «...при умові беззастережного дотримання Конституції... греко-католики можуть користуватися усіма правами, встановленими для релігійних об’єднань...»?
У якому уривку з історичного джерела охарактеризовані окремі аспекти соціально-економічного розвитку України в період перебудови?
Про якого керівника СРСР йдеться в уривку з джерела?
«Навіть найкрутіші його реформи — створення раднаргоспів, ліквідація багатьох міністерств і відомств — мали верхівковий характер. Вони виходили з того, щоб зробити управління більш раціональним, наблизити його до об’єктів — підприємств, колгоспів, радгоспів, наукових установ. Але вони, ці реформи, не зачіпали суті виробничих відносин, не претендували на те, щоб поставити самого виробника — робітника, селянина, інтелігента — у нові умови праці: надати йому ініціативу, самостійність, вибір, можливість прямого зв’язку зі споживачем. І тим самим розкріпачити економіку, послабити... задушливий її прес державної опіки».
Укажіть, який період характеризує наведений уривок із джерела.«... Майже всі вимоги, видані “на-гора” страйкуючими, що стосуються, здавалося б, найповсякденніших умов праці й побуту шахтарів, вимоги, які за традицією іменуються економічними, насправді прямо виходять на політику. Всі вони сконцентровані на одному: проголошену економічну реформу треба проводити в життя, нехай, нарешті, стануть реальністю самостійність підприємств, самоврядування трудових колективів, самофінансування і госпрозрахунок».
Прочитайте уривок із документа і виконайте завдання.«Кримський обком партії просить Вас вийти з клопотанням до ЦК КПРС про заборону всім адміністративно висланим... повертатися і проживати на територія Кримської області.
У зв’язку з тим, що звільненим зі спецпоселень особам дозволяється проживати в будь-якій області СРСР без обмежень, деякі з них приїжджають у Крим і вимагають повернення відібраних у них під час виселення з Криму будівель і відшкодування вартості вилученого майна...»
У джерелі йдеться про:
Яке судження про економічний розвиток УРСР у другій половині 1980-х рр. підтверджує наведена діаграма?Частка УРСР у загальносоюзному промисловому виробництві (у %, станом на 1989 р.)
Які події суспільно-політичного життя стали причиною реакції партійно-державного керівництва СРСР часів перебудови, яку зображено на карикатурі?
Який напрямок внутрішньої політики радянської України доби перебудови ілюструє плакат?
Яке явище суспільного життя України 1980—1990-х рр. відображає карикатура?
У якому році розповсюджувалися зображені агітаційні листівки?
Які з названих понять характеризують період перебудови в СРСР?
Які події відбулися в 1985—1991 рр.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома