1. Вільгельм фон Габсбург-Лотрінген – австрійський архікнязь, полковник армії УНР, поет. Під яким псевдонімом він відомий як полковник Українських січових стрільців (УСС)?
2. Яка організація випустила рекламне оголошення, зображене на фото?
3. Створення легіону Українських січових стрільців
4.У якому році в ході Першої світової війни російськими військами було захоплено Львів?
5. Укажіть один із напрямів діяльності Союзу визволення України, що існував у 1914-1918 рр
6. Хто підписав документ, уривок з якого наведено:
«Наказ “Сокола-Батька”. Члени всіх філій “Сокола-Батька” як “Січей”, так і “Соколів” мають стати тепер членами “Українських Січових Стрільців”… У стрілецьких справах усі тепер підпадають під наказ “Української Бойової Управи”…»?
7. Проаналізуйте уривок з історичного джерела:
«…ми, українці, з початку війни зайняли нейтральну позицію й не виступали ні за, ні проти війни, а тепер постановили виступити рішуче проти війни, бо вона тільки нищить наш край, як уже знищила Галичину та частину Волині, і не принесе нічого корисного.
Володимир Леонтович та Андрій В’язлов висловилися проти такої рішучої заяви, бо вона йде всупереч з думками російської інтелігенції, що нас і так обвинувачує вже не тільки [російський] уряд, але й [російське суспільство] у сепаратизмі…».
Еволюцію поглядів якої організації відображено в ньому?
8.На картосхемі стрілками позначено
9. У який період Першої світової війни граф Г. Бобринський мав можливість реалізувати свою обіцянку: «…Галичина і Лемківщина – споконвічно частина єдиної великої Русі… Я буду вводити тут російську мову, закон і устрій…»?
13. Установіть послідовність подій.
А Створення Головної Української Ради (ГУР)
Б Брусиловський прорив
В Взяття фортеці Перемишль
Г Початок формування легіону Українських січових стрільців (УСС)
16. Наступ військ радянської Росії на Київ і прагнення посилити позиції української делегації на мирних переговорах з державами Четверного союзу - обставини, що пришвидшили прийняття Українською Центральною Радою
18. Добровільні військово-міліцейські формування в Україні в 1917–1918 рр., створені за територіальним принципом для охорони правопорядку та підтримки місцевої української влади, називали
21. Всеукраїнський національний конгрес відбувся
24. До якого періоду Української революції належать цитовані документи?
«Однині Україна стає Українською Народною Республікою. Не відділяючись від республіки Російської і зберігаючи єдність її, ми твердо станемо на нашій землі, щоб силами нашими помогти, щоб уся Республіка Російська стала федерацією рівних і вільних народів». «Влада на території Української республіки віднині належить виключно радам робітничих, солдатських і селянських депутатів; ...в центрі – Всеукраїнському з’їздові рад..., його Центральному виконавчому комітетові... Україна проголошується республікою рад».
30. Які політичні сили наприкінці жовтня — початку листопада 1917 р. вели збройну боротьбу за владу в Києві?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома