1. Вкажіть етіологічний фактор для розвитку ревматизму?
1. Зазначте морфологічні елементи, що утворюються в тканині при ревматизмі?
1. Назвіть морфологічні стадії ревматизму:
1. Назвіть ускладнення, що розвивається після перенесеного ревматичного ендокардиту:
Зазначте ознаки, які характерні для ревматичного поліартриту:
6. Які патогенетичні механізми відіграють роль у розвитку гіпертонічної хвороби?
6. Назвіть морфологічні стадії гіпертонічної хвороби.
6. Які морфологічні зміни в серці розвиваються при гіпертонічній хворобі?
Вкажіть, що є характерним для гіпертонічного кризу?
6. Вкажіть, які ускладнення розвиваються при нирковій формі гіпертонічної хвороби?
6. Назвіть фактори, що мають значення в патогенезі атеросклерозу.
. 6. Зазначте суть морфологічних змін судин при атеросклерозі?
Зазначте морфологічну стадію ураження судин при атеросклерозі, у якій може розвиватись атерокальциноз:
Які патологічні процеси є морфологічною основою для розвитку хронічної ІХС?
При розтині тупа чоловіка, що помер при явищах серцевої недостатності, у вінцевих судинах виявлено безліч атеросклеротичних бляшок, які закривають до 2/3 просвіту судин. Вкажіть причину смерті:хвоого
Чоловік 70 років, що тривало хворіє на атеросклероз, поступив у клініку зі скаргами на різкі болі в черевній порожнині, слабість. Через кілька хвилин знепритомнів, пульс ниткоподібний. Під час операції виявлено, що парааортальна клітковина просочена кров’ю. У черевному відділі аорта мішкоподібно випинається, стінка її стоншена. В центрі її дефект з нерівними краями. Зазначте, які зміни розвинулись в аорті:
При розтині трупа жінки, 67 років, підвищеної ваги, яка померла від гострого інфаркту міокарда, виявлено, що в інтимі коронарних, ниркових і стегнових артерій є безліч жовтуватих, щільних, хрустких утворень, які випинають у просвіт і різко перекривають його. Поверхня деяких із них безструктурна, брудного кольору. У просвіті лівої стегнової артерії сухий, темно-червоний, шаруватий згусток крові, що спаяний із стінкою судини і кришиться. Вкажіть, як називаються такі зміни стінки аорти
При розтині трупа чоловіка 72 роки, який страждав гіпертонічною хворобою і помер при наростаючих явищах аутоінтоксикації внаслідок високої азотемії, виявлено : нирки розміром 6,5×2,5×2,0 см., масою 70,0 г., щільні, поверхня їх дрібнозерниста, паренхіма, особливо кіркова речовина, рівномірно стоншена. При мікроскопічному дослідженні більшість нефронів заміщені сполучною тканиною. Зазначте, які зміни розвинулись у нирці:
Жінка 68 років, яка тривало хворіє на гіпертонічну хворобу, поступила в клініку зі скаргами на різкий головний біль, порушення рухів у лівих кінцівках. Через 5 годин вона померла. На аутопсії у правій півкулі у тканині мозкує порожниназ нерівними краями, заповнена темно-червонимм еластичними згустками крові. Про яку стадію гіпертонічної хвороби можна говорити у даному випадку?
У жінки 45 років, яка з дитинства хворіла ревматизмом на фоні наростаючої серцевої недостатності розвинувся лівосторонній параліч, наступила смерть. При розтині у мітральному клапані відзначене чаткове зрощення стулок по лінії змикання і склероз вільного краю, укорочення і стовщення хордальних ниток, по лінії змикання – ерозії з тромботичними накладеннями. Вкажіть, якій клініко-анатомічній формі ревматизму відповідають зміни у хворої?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома