Для якої форми шизофренії характерний симптом
психічного автоматизму Кандинського-Клерамбо?
Яка форма шизофренії найчастіше протікає без галюцинацій?
При якій фазі маніакально-депресивного психозу пацієнти бадьорі, оптимістичні, діяльні, беруться за безліч справ, але нічого не доводять до завершення?
Для маніакального синдрому характерним є все, крім:
У хворого розщеплення психічних процесів зниження активності згасання емоцій, аутизм, негативізм і прояви апатико-абулічного синдрому. Для якої форми шизофренії характерні такі прояви?
Хвора знаходиться в стані безперервного збудження, гримасує, голосно сміється. Залазить на підвіконня, на стіл і з криком скаче звідти, залазить під ліжко і гавкає, намагається схопити інших людей за ноги. Вимагає постійного нагляду через неадекватність поведінки: стягує ковдру з хворих, одного разу відкрутила пробки від грілок і спустили їх в унітаз. Для якої форми шизофренії характерні такі прояви:
Хворий, 25 років, госпіталізований у психіатричний стаціонар з приводу безпідставного виникнення незвичайного стану. Постійно перебуває в ліжку з підтягнутими до грудей і живота руками та колінами. Мовленнєвий контакт із хворим встановити не вдається. Рухливо загальмований, погляд байдужий, міміка відсутня, губи постійно складені в трубочку за типом «хоботка», спостерігається воскова гнучкість м’язів. Голову хворий може дуже довго не опускати на подушку, здається, ніби він лежить на повітряній подушці. Їжу не споживає. У такому стані без значних змін хворий перебуває близько тижня. На вимушене парантеральне харчування ніяк не реагує. Для якої форми шизофренії характерні такі прояви.
Жінка, 43 років, скаржиться на знижений настрій, відсутність апетиту, закрепи, безсоння, «душевний біль». Такий стан розвинувся поступово без видимої причини і посилювався протягом кількох тижнів. За цей період маса тіла у хворої зменшилась на 8 кг. У психічному статусі: темп мислення сповільнений, скута, рухи загальмовані, на запитання відповідає тихим голосом, обличчя сумне, міміка скорботна, емоційно пригнічена. Висловлює ідеї самозвинувачування, самоприниження, впевнена, що в усьому вона особисто винна. Визначіть синдром.
14 років, учениця 8 класу, завжди спокійна, сором'язлива. Останнім часом дівчинка стала поводити себе дивно і розв'язно. Перестала відвідувати школу, кілька разів не ночувала вдома, на вулиці посміхалась до незнайомих молодих людей. У відділенні психіатричної лікарні тримається в стороні від дітей та підлітків. Більшу частину часу нічим не займається, інколи, залишившись наодинці, танцює, щось наспівує. Гіперсексуальна, у присутності інших людей, особливо хлопчиків, лягає на ліжко, задирає халат і голими ногами починає махати у повітрі. Себе називає «Вільгеймом - завойовником по прізвищу Переприжкін». Постійно кривляється, морщить лоб, закриває очі, хмурить брови. Раптово, без будь-якої причини, заходиться беззмістовним сміхом. На побаченні з батьками непривітна, холодна, дратівлива. Принесені ними продукти відразу з'їдає, крім того, намагається вихопити їжу в інших дітей. Не переживає щодо перерви у навчанні: «нічого страшного, перейду в іншу школу». Для якої форми шизофренії характерні такі симптоми:
Для кататонічного синдрому характерним є все, крім:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома