1.Повість "Собаче серце" (1925 р) була написана Булгаковим за три місяці. Природно, як розумна людина він мало вірив в те, що такий твір може бути надруковано. Тому повість розходилася тільки в рукописах і була відомою тільки близьким друзям і соратникам. На батьківщині твір вперше було надруковано в 1987 році. Екранізовано у 1988 році.
Альбом рок-групи «Агата Крісті» під назвою «Собаче серце» вийшов у 1989 році. Це говорить про популярність твору. Чому повість була надрукована тільки у 1987 році?
2.Дії твори розгортаються у Москві в1924 році. У центрі оповідання - знаменитий хірург, світило науки Пилип Пилипович Преображенський. Він досяг небувалих успіхів в області медицини. На консультації та операції до нього записуються чи не перші особи країни. Лікар заробляє на тому, що ...
3.В ході подальших досліджень професор вирішується на зухвалий експеримент. В якості піддослідної тварини вибирає звичайного дворового пса, який якось прибився до нього на вулиці. Наслідки стали буквально шокуючими. Через короткий час пес почав перетворюватися на справжню людину. У чому суть цього досліду?
4.Преображенський і його помічник - молодий лікар Борменталь прооперували Шарика. Професор не без смутку висловлює припущення, що пес після такої операції не виживе, як і всі тварини, що були до нього.
Проте Шарик вижив. У щоденнику доктора Борменталя описано історію хвороби Шарика, де зафіксовано зміни, що відбуваються з прооперованим псом. Які це зміни?
5.Починається життя Шарика, який перетворився на людину. Медики намагаються виховати своє творіння, прищепити йому потрібні навички, навчити поводитись чемно. Та смак Шарика в одязі, його мова і звички нервують інтелігентного Преображенського і Борменталя. Вони вимагають від Шарика
6. Але Шариков продовжує поводитися не як цивілізована, вихована, інтелігентна людина. Він
7. Яке ім'я і по батькові обирає собі Шариков?
8.Життя професора Преображенського, лікаря Борменталя, Зіни, Дарини Петрівни стає нестерпним, бо Шариков ...
9.Професор сумно визнає свою наукову помилку: «Я п’ять років сидів, виколупував придатки з мізків... І ось тепер питається — навіщо? Щоб в один прекрасний день чарівного пса перетворити на таку мерзоту, що волосся дибки встає..." Щоб оживити Шарикова, професор скористався трупом такого собі Клима Чугункина, який був ...
10.Дивлячись на поведінку Шарикова, Борменталь зізнався Преображенському, що з любові й поваги до нього готовий особисто нагодувати Шарикова миш’яком. Сам Преображенський промовляє: «Їй-богу, я, здається, зважуся». Якось до професора завітав його колишній пацієнт — впливовий чоловік у військовій формі. З його розповіді Преображенський дізнався, що вкрай знахабнілий Шариков
11.Повернемось до початку твору і згадаємо, як звали безпритульного пса, якого професор Преображенський підібрав на московській вулиці?
12.У кінці повісті до квартири професора за наводкою Швондера приходить міліція. У них є ордер на обшук і, відповідно до результатів, арешт за звинуваченням у вбивстві Шарикова. Проте Преображенський спокійний — він розповідає, що його піддослідна лабораторна істота раптово і незрозуміло деградувала і показує міліції та слідчому дивне створіння, в якому ще можна впізнати деякі риси Поліграфа Поліграфовича.
Яке перетворення відбулося із Шариковим у кінці твору?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома