які залози беруть участь у регуляції температури тіла та у виведенні продуктів обміну речовин
стан ссавців, що характеризується зниженням рівня обміну речовин.
У більшості ссавців формується плацента, через яку зародок отримує від організму матері поживні речовини та кисень
наземні рийні тварини, що живуть у норах. Зовні вони нагадують їжаків, оскільки їхнє тіло вкрите жорсткими голками - видозміненими волосками. Під голками росте шерсть. Передня частина морди видовжена у своєрідний хоботок. Живляться безхребетними, яких добувають за допомогою довгого клейкого язика з товщі ґрунту, під камінням, у мурашниках тощо. Самка відкладає одне яйце, яке виношує в шкірній сумці на черевному боці.
веде напівводний спосіб життя. Поширений в Австралії та в Тасманії. Його тіло вкрите густим, жорстким хутром, яке майже не намокає у воді. Має сплющений хвіст. Пальці кінцівок з’єднані плавальною перетинкою, завдяки цьому тварина добре плаває. На щелепах розташовані рогові чохли, що нагадують дзьоб гусеподібних. Живиться безхребетними тваринами, яких добуває з дна водойм, проціджуючи воду дзьобом, подібно до качок. Відкладає та висиджує здебільшого два яйця.
єдина серед ссавців група, пристосована до активного польоту
Рукокрилі здатні до активного польоту; їхні передні кінцівки перетворилися на крила; добре розвинений кіль і грудна мускулатура. їм властива ехолокація.
Оберіть тварин, які відносяться до підкласу гризуни
мають об’ємні защічні мішки, за допомогою яких переносять їжу до свого житла. У системі ходів влаштовують комори, у яких запасають до ЗО кг їжі (зерна, картоплі, моркви).
Нериють нір, а відпочивають прямо на ґрунті. Ведуть переважно нічний спосіб життя. Утікаючи від хижаків здатний розвивати швидкість до 50 км на годину.
Раніше він був поширений у степах Центральної Азії. Нині мешкає лише на заповідних територіях. Близький родич коней — кулан — поширений у деяких пустельних і напівпустельних регіонах Азії. В Україні куланів утримують на острові Бірючий в Азов- непарнокопитні: ському морі. Цей вид занесено до Міжнародної Червоної книги.
найбільший представник оленів
Представники парнокопитних і непарнокопитних характеризуються такими ознаками: пальці на ногах укриті роговим покриттям - копитом; пристосовані до швидкого бігу; більшість видів - рослиноїдні.
До хижих належать тварини, які живляться тільки тваринною їжею
Що з перерахованого Не відноситься до тварини, яка зображена на малюнку?
У китоподібних добре розвинені зір і особливо слух. Зубаті кити здатні до ехолокації. Кити народжують сформованих малят, що відразу можуть плисти за матір’ю
Дельфіни утворюють зграї. Мають добре розвинений головний мозок, який визначає складну поведінку цих тварин. Деякі види, наприклад, легко утримуються в неволі й піддаються дресируванню. Промисел зубатих китів дозволено, багато видів занесено до Міжнародної Червоної книги. Зокрема, усі три види дельфінів фауни України занесено до Червоної книги України
мають широку носову перетинку між носовими отворами (звідки й походить їхня назва). Живуть на деревах, мають довгий цупкий хвіст. Живляться плодами рослин, комахами, дрібними пташками та їхніми яйцями.
хто зображений на малюнку?
хто зображений на малюнку?
Чи мешкає в Україні рись?
Ці тварини мають довгі кінцівки з невтяжними кігтями; під час бігу вони спираються лише на пальці. Свою здобич здатні тривалий час переслідувати. Голова з видовженою мордою, оскільки в цих тварин добре розвинений нюх.
Оберіть малюнок, який відповідає характеристиці
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома