Позначте, про який судовий процес йдеться в уривку з історичного джерела:
«На лаву підсудних сіло 45 осіб: академіки професори, лікарі, священики, письменники, студенти та викладачі вищої школи, учителі. Основним обвинувачуваним влада зробила віце-президента ВУАН С.Єфремова. Звинувачувальний вирок зайняв кілька номерів столичної газети «Вісті».
Конституція Української РСР 1937 р. законодавчо закріплювала …
Позначте термін, якому відповідає визначення:
«Каральні заходи, що проводяться державними органами влади». Крім того, в Україні вони мали такі напрямки: знищення ворогів народу, звинувачення в тероризмі, боротьба зі шкідниками і диверсантами, викриття контрреволюційних організацій.
Вищим Законодавчим органом державної влади за Конституцією 1937 р.було проголошено
На карикатурі українського видання у Польщі зображено репресії радянської влади проти...*
Зазначте дату перенесення столиці Радянської України з Харкова до Києва
Хто став головною мішенню у справі СВУ?
У роки якої п'ятирічки створено плакат?
Укажіть назву цього місця.
«Місце таємних поховань, використовувалося органами НКВС УРСР протягом 1937-1941 років. В архіві столичної міськради зберігається рішення президії Київської міської Ради трудящих віо 20 березня 1937 року про виділення земельної ділянки для «спеціальних потреб» НКВС УРСР... Ця територія була обнесена високим зеленим парканом... й перебувала під цілодобовою охороною співробітників НКВС».
Що ілюструє плакат 1930-х років?
Політичний процес в СРСР, що започаткував широкомасштабні репресії в країні наприкінці 1920 – на початку 1930-х рр., увійшов в історію під назвою
Яке з поданих понять є зайвим в цьому логічному ланцюжку: «Союз визволення України», «Шахтинська справа», «Спілка визволення України», «Український національний центр»?
Чому ця будівля з'явилася в Києві?
Позначте, про який судовий процес йдеться в уривку з історичного джерела:
«На лаві підсудних опинилось 53 обвинувачених. Усі вони звинувачу вались у таких злочинах: шкідництво, шпигунство, зв'язок із колишніми власниками, створення підпільної антирадянської організації. Процес готувався показовим. Хід судового процесу висвітлювало 120 журналістів. Повсюдно організовувались мітинги та збори, учасники яких вимагали найсуворішої кари для підсудних інженерів»:
1 Шахтинська справа
2 Справа УНЦ
3 Справа УВО
4 Справа СВУ
А «У центрі справи... було поставлено академіка М. Грушевського та членів ЦК УПСР»
Б «Для судового фарсу була навіть придумана, за безпосередньою участю Вишинського, нова стаття у Кримінальний Кодекс і введено нове юридичне поняття — «шкідництво»
В «Зрадники та негідники... чекали допомоги від німецько- японських фашистів і за допомогу готові були їм віддати Україну, Примор ’я на Далекому сході»
Г «ДПУ викликало одного зі співробітників академії, щоб розпитати, як в академії ставляться до «справи Єфремова». Той ніби відповів, що всі обурені, бо вважають увесь похід за чистий наклеп...»
Д «На початку 1933 року почалася справа..., у якій проходили три письменники — Олесь Досвітний, Сергій Пилипенко і Остап Вишня. Вони звинувачувалися в підготовці вбивства другого секретаря ЦК КП(б)У Павла Постишева й голови Раднаркому Власа Чубаря»
Які репресивні заходи застосовували в роки «Великого терору»? (3)
В якому році була прийнята Конституція УРСР?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома