Перевірте картографічні вміння. Якою літерою на контурній карті позначено місто Рим
Останнім сьомим римським царем був:
Якими були причини боротьби між патриціями та плебеями в Стародавньому Римі?
Результатом боротьби патриціїв і плебеїв було:
Про який державний орган чи посадовця Римської республіки йдеться? «У разі крайньої небезпеки для держави йому були підпорядковані всі гілки влади. Проти нього не мало сили навіть трибунське «вето». Утім, його влада обмежувалася лише терміном — вона не могла тривати понад 6 місяців».
За ілюстрацією та текстом встановіть, про якого давньоримського бога йдеться? «Він був головним богом римлян і вважався божеством денного світла та блискавки. На його честь римляни щороку влаштовували Великі Римські ігри. У цирку, розташованому в долині між Палатинським й Авентинським пагорбами, проводились змагання атлетів і колісниць. Із часом храм на його честь на Капітолії став головним храмом Рима».
Позначте твердження, яке НЕ стосується посади народного трибуна ...
Про який державний орган чи посадовця Римської республіки йдеться? "Він затверджував рішення народних зборів, складав бюджет витрат і прибутків, керував державним майном, оголошував набір до війська, визначав кількість солдатів та грошей на війну, приймав послів з інших країн, уводив чи забороняв нових богів".
Одружена римлянка називалася:
Про яку верству населення Стародавнього Риму йде мова? "Нащадки найдавніших жителів Рима (корінне населення), які входили до родових общин. Вони пишалися тим, що їхні предки були засновниками міста. Поступово вони перетворилися на привілейовану верству населення".
Правилом Риму по відношенню до підкорених народів було:
Про яку давньоримську богиню розповідається? «Вважалася покровителькою всіх латинян і захисницею простих людей – плебеїв і навіть рабів. Храм на її честь на Авентині був притулком для рабів-утікачів».
ЯКОМУ ПОНЯТТЮ ВІДПОВІДАЄ ВИЗНАЧЕННЯ :
Урочистий вступ у столицю полководця та його армії після переможного завершення війни ...
ЯКОМУ ПОНЯТТЮ ВІДПОВІДАЄ ВИЗНАЧЕННЯ :
Спеціально навчений боєць у Давньому Римі, який виступав на видовищах у двобої з іншими бійцями або з тваринами...
ЯКОМУ ПОНЯТТЮ ВІДПОВІДАЄ ВИЗНАЧЕННЯ :
Підвладна римлянам територія поза Апеннінським півостровом, що керувалася римським намісником...
Про яку форму державного правління й де мова? "Форма державного правління, за якої верховна влада у державі належить народу. Органи державної влади обираються на певний термін та мають чітко визначені повноваження. Державна влада поділяється на законодавчу, виконавчу, судову.
Перевірте картографічні вміння. Якою літерою на контурній карті позначено місто Карфаген?
В результаті Першої Пунічної війни:
Однією з причин Пунічних воєн стало прагнення римлян захопити:
Про яку битву розповідається? «Бій розігрався так, як передбачав Ганнібал. На початку битви римляни сильним ударом зім’яли карфагенський центр, який став відступати. Опукла лінія фронту карфагенян перетворилася у ввігнуту. Тоді Ганнібал кинув на фланги свою кінноту. Вона зламала опір римської кінноти і зайшла в тил ворожій піхоті. Римська армія була оточена з усіх боків і розгромлена».
Під час якої війни відбулася подія, описана в тексті? «Лише навесні 146 року до н.е., коли в місті почалися голод і хвороби, римляни вдалися до штурму Карфагена. На одній ділянці стіни, яку обороняв загін, що знемагав від голоду, римлянам вдалося проникнути в місто. Шість діб точився жорстокий бій на вузьких вулицях міста. Карфагеняни відчайдушно обороняли кожний будинок. Усіх полонених римляни продали в рабство, місто зруйнували, а землю, де стояв Карфаген, зорали та «засіяли» сіллю».
Чи міг Александр Македонський прийти на допомогу Ганнібалу в боротьбі з римлянами?
Після завершення Другої Пунічної війни між Римом та Карфагеном було у 201 р. до н. е. було підписано мирний договір, за умовами якого:
Хто з історичних діячів запропонував описаний в тексті закон? «Він запропонував прийняти земельний закон, за яким римська сім’я могла користуватись не більш як 250 гектарами державної землі. Решта поверталася державі і заново ділилася поміж збіднілими плебеями. Ця земля навічно залишалася в селянина і передавалася в спадок, але її не можна було продавати».
Позначте твердження, яке НЕ стосується дяльності Гая Гракха. "На посаді народного трибуна він:
Чи міг Перикл написати лист Тиберію Гракху" ?
З яким історичним діячем пов’язана описана в тексті подія?«На чолі одного зі своїх легіонів він підійшов до річки Рубікон. Полководець довго вагався. Адже перейти Рубікон — означало вчинити заколот проти Республіки. Нарешті він наважився і 10 січня 49 року до н.е. лише з одним легіоном перейшов річку, сказавши знамениті слова: «Жереб кинуто!». Так почалася друга громадянська війна».
Хто з перелічених державних діячів і полководців НЕ входив до Першого тріумвірату?
Про якого історичного діяча йде мова? "У 107 р. до н. е. був обраний консулом. Він провів важливу військову реформу. Відтепер у військо набирали всіх, хто бажав, – незалежно від їхнього майнового стану. Солдати стали озброюватися за рахунок держави та одержувати платню, а після завершення служби – земельний наділ. Окрім того, він обіцяв віддавати солдатам частину здобичі. Термін служби в армії становив 16 років. Таким чином, римське народне ополчення перетворилося в наймане професійне військо.
Про яких посадовців Римської республіки йдеться? "Вони були вищими посадовими особами і володіли царською владою – імперієм, що давало їм право командувати військом і вершити суд. Їх обирали народні збори. У них було менше влади, ніж у колишніх царів, оскільки їх було двоє і кожен міг протидіяти іншому. Крім того, у мирний час з усіх питань вони повинні були радитися із сенатом. І тільки під час військового походу їх влада була необмеженою".
Про якого історичного діяча йдеться в уривку історичного джерела? "Врешті, ... повернувся до впорядкування справ у республіці: виправив календар…пристосував рік до кругообігу сонця, так що у році стало триста шістдесят п’ять днів… Доповнив сенат, добрав патриціїв… Однак усі інші його справи та слова настільки переважили,що виникла думка про те, що він зловживав своєю владою... Адже не лише приймав надмірні почесті, як-от неперервне консульство, постійне диктаторство, був також префектом звичаїв, до того ж прийняв титул імператора, титул «батька батьківщини», поставив статую поміж царями, трибуну в орхестрі... храми, жертовники, статуї разом з богами… назвав місяць своїм іменем. Усі ці почесті приймав та надавав сам собі для приємності".
ВКАЖІТЬ ДАТУ ПОДІЇ :
Початок Першої Пунічної війни ...
ВКАЖІТЬ ДАТУ ПОДІЇ :
Загибель Юлія Цезаря ...
ВКАЖІТЬ ДАТУ ПОДІЇ :
Заснування Рима ...
ВКАЖІТЬ ДАТУ ПОДІЇ :
Проголошення республіки в Римі...
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома