1.Українське суспільство XIV — першої половини XVI ст. було становим. До привілейованих станів належали:
2. Верхівку панівного стану утворювала титулована знать - нащадки князів Рюриковичів і Гедиміновичів, котрі становили замкнуту групу, потрапити до якої не можна було ні завдяки багатству, ні шляхом обіймання найвищих посад. Особливо міцними були їхні позиції у Волині. З часом формується поділ княжих родів на:
3. Чи правильне твердження, що у Галичині й Західному Поділлі князів майже не було і вони не становили окремої групи?
4. Наймогутнішим князівським родом наприкінці XV - у першій половині XVI ст. був рід Острозьких, котрих не без підстав називали:
5. Оберіть факти, які стосуються діяльності Костянтина Острозького:
6. Галицька митрополія припинила існування :
7. Найчисельнішою верствою населення України другої половини XIV — першої половини XVI ст (до 80 %) . були:
8. Сільське господарство залишається провідною галуззю економіки України другої половини XIV — першої половини XVI ст. було:
9. Антифеодальний рух, який поширюється в Україні у відповідь на закріпачення селян у XV — першій половині XVI ст. , мав такі форми протесту:
10. Одне з найбільших повстань 15 століття українських і молдовських селян у 1490–1492 роках на чолі з селянином Мухою, яке почалося у Молдові , охопило територію:
11. Розвиток ремесла і торгівлі пов’язаний зі зростанням міст. У найбільших містах мешкало по 10-20 тис. осіб (Київ, Львів, Кам’янець), у невеликих — 2-4 тис. осіб. Етнічний склад міського населення був неоднорідним, на Волині та в Центральній Україні переважали українці, в Галичині :
12. Міста України у XV — першій половині XVI ст. були:
13.Першими містами України, які в XІV одержали Магдебурзьке право, були :
14. Магдебурзьке право у Києві діяло до :
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома