Політика максимальної відвертості в діяльності державних і громадських організацій, надання можливості отримувати достовірну інформацію, дізнатися правди про історичне минуле, висловлювати власну думку. Політику гласності в СРСР було започатковано в квітні 1985 р.
Це зв’язки, які складаються між продавцями і покупцями в процесі купівлі продажу товарів. Дане поняття є протилежністю до комунізму, оскільки держава не втручається в справи людей, не контролює їх доходи, люди мають право вільно заробляти гроші і вести бізнес.
Катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС);
Тривале зростання загального рівня цін, що відображує зниження купівельної спроможності грошової одиниц
Радянський державний і партійний діяч, кандидат економічних наук, перший секретар ЦК Компартії України ЦК КП УРСР у 1989-1990 рр., голова Верховної Ради УРСР (1990 р.), перший заступник Генерального секретаря ЦК КПРС у 1990-1991 рр.
Радянський політичний та партійний діяч; останній Генеральний секретар ЦК КПРС (1985-1991 рр.); єдиний президент СРСР (1990-1991). Період його правління отримав назву «Перебудова». Цей період характеризувався початком гласності, багатопартійності.
Політичний курс радянського керівництва КПРС на чолі з М. Горбачовим на системну модернізацію радянського суспільства шляхом «революції згори», що реалізувався в СРСР у 1985—1991 рр. Курс був проголошений новим керівництвом КПРС на квітневому (1985 р.) пленумі ЦК КПРС і підтверджений на ХХVІІ з’їзді КПРС (1986 р.).
Втілення в життя принципу народовладдя, прав і свобод громадян, рівних можливостей для діяльності різних політичних сил, контроль за діями органів влади.
Політична система, при якій може існувати безліч політичних партій
Політична система, за якої соціальні групи мають можливість висловлювати власні позиції через своїх представників у політичних і громадських організаціях. Це різні позиції, погляди, що відображають розмаїтість інтересів в суспільстві.
Створення Народного руху України за перебудову (голови: І. Драч, В.Чорновіл)
Проведення перших альтернативних виборів до Верховної Ради УРСР
Перетворення Української групи сприяння виконанню Гельсінських угод на Українську Гельсінську спілку
Початок страйків шахтарів Донбасу
Відродження громад Української Греко-Католицької Церкви. Створення Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Перший собор Української автокефальної православної церкви (УАПЦ)
Незалежність влади у внутрішніх та зовнішніх питаннях
Ухвалення Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України;
Початок масового студентського страйку «революція на граніті»
Хто зробив спробу скинути Горбачова, поки той перебував у Криму?
Спроба державного перевороту в СРСР, коли самопроголошений Державний комітет з надзвичайного стану (ДКНС) намагався усунути від влади президента СРСР Михайла Горбачова.
Заколот ДКНС (ГКЧП) та заборона КПУ
Ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України;
Прийняття того чи іншого політичного рішення безпосередньо народом.
Пожливість приймати самостійні рішення, які підкоряються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів
Проведення Всеукраїнського референдуму та обрання Президента України;
1) виборний голова, керівник установи, організації, товариства тощо; 2) голова держави в країнах з республіканською або змішаною формою правління
Україна вступила до СНД
Суспільно-політичний рух, що відбувався в Україні в період перебудови і мав одночасно демократичний і національно-визвольний характер.
Хто став першим президентом України в грудні 1991 р.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома