1. У ядрах клітин букального епітелію людини виявили одне тільце Барра. Скільки Х-хромосом є в каріотипі цієї людини:
2. У пацієнтки під час дослідження мазка крові в ядрах нейтрофільних гранулоцитів не виявлено жодної барабанної палички. На який діагноз це вказує:
3. Х-хроматин являє собою спаралізовану Х-хромосому. У якому періоді онтогенезу відбувається інактивація цієї Х-хромосоми:
4. Х-хроматин – це невелике дископодібне тільце, розміщене з внутрішнього боку ядерної оболонки. На якій стадії клітинного циклу його можна виявити:
5. Каріотип жінки 47, ХХХ. Скільки тілець Барра можна виявити в ядрах її клітин букального епітелію:
6. Метод визначення Х-хроматину застосовують для експрес-діагностики деяких спадкових захворювань. За допомогою цього методу можна виявити:
7. Визначення Х-хроматину в соматичних клітинах використовують для експрес-діагностики спадкових захворювань, пов’язаних зі зміною кількості статевих хромосом. Який каріотип чоловіка, переважна більшість соматичних клітин якого містить одну грудочкуХ-хроматину:
8. У більшості ядер клітин епітелію слизової оболонки щоки чоловіка виявлено по одному тільцю Барра. Для якого синдрому це характерно:
9. Відомо, що в ядрах певних клітин здорової жінки виявляється Х-хроматин, проте в деяких клітинах його неможливо виявити. Вкажіть їх:
10. Виявлено, що в пацієнтки більшість інтерфаз них ядер містить по одному тільцю Барра. За якого каріотипу це можливо:
11. До лікаря-генетика звернулася жінка із синдромом ШерешевськогоТернера. Скільки «барабанних паличок» можна виявити в ядрах нейцтрофільних гранулоцитів цієї пацієнтки:
12. До медико-генетичної консультації звернулися батьки новонародженого, в якого лікарі підозрюють синдром Дауна. Який метод генетики слід застосувати, щоб уточнити діагноз:
13. До медико-генетичної консультації звернувся чоловік з приводу безпліддя. В ядрах більшості клітин епітелію слизової оболонки його щоки було виявлено по одному тільцю Барра. Це свідчить про те, що в пацієнта:
14. Після проведення амніоцентезу в соматичних клітинах тримісячного
плода виявлено триплоїдний набір хромосом. Який метод генетики було
використано для встановлення каріотипу:
15. Лікар-ендокринолог запідозрив у пацієнтки синдром Шерешевського-Тернера. Який метод генетики слід застосувати для уточнення діагнозу:
16. Амніотична рідина містить продукти метаболізму, а також злущені клітини шкіри плода. Який метод генетики застосовують для встановлення статі майбутньої дитини після отримання амніотичної рідини:
17. До медико-генетичної консультації звернулася жінка. При огляді в неї виявили такі ознаки: крилоподібні шийні складки (шия сфінкса); широка грудна клітка; слабко розвинені грудні залози. Під час дослідження клітин букального епітелію в ядрах не було виявлено жодної грудочки Х-хроматину. Це свідчить про те. Що в пацієнтки синдром:
18. У діагностиці спадкових хвороб широко використовують методи генетики людини. Зокрема, цитогенетичний метод, який ґрунтується на:
19. У медичній практиці в пацієнта визначають каріотип для підтвердження діагнозу хромосомної спадкової хвороби. Так, наслідком делеції короткого плеча хромосоми з 5-ї пари є синдром:
20. Спадкові хвороби можуть бути наслідком генних, геном них і хромосомних мутацій. За допомогою якого методу генетики виявляють хромосомні аберації:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома