Прочитайте уривок із джерела і дайте відповідь на запитання: церква виправдовує воєнний похід польського короля на Галичину?
«Із поданого до нас прохання цього короля (Казимира III, 1341) ми довідалися, що коли схизматський (православний) народ русинів за допомогою отрути вбив (Юрія II) Болеслава, князя Русі.., король, вражений цим злочином і прагнучи помститися за кривду християнської віри, напав зі своїм військом на Руську землю, щоб завоювати цей народ, який і йому самому завдав багато шкоди... Король уклав договір із цим старостою (Дмитром Дедьком), який засвідчив присягою, що збереже за старостою і народом усі їхні обряди, права і звичаї. Проте король висловлює сумнів, чи діятиме він тим самим згідно з волею Бога. Тому він просив, щоб ми ласкаво звільнили його від цієї присяги. Ми доручаємо апостольською грамотою, щоб ти нашою владою звільнив короля від присяги дотримуватися хибного договору, призначивши йому відповідну спасенну покуту»
Дайте однозначну відповідь ("Так"."Ні".).
У Королівстві Польському найбільшими адміністративно-територіальними одиницями були воєводства. Приєднавши Галичину, Західне Поділля й частину Волині до Польщі, король Ягайло в 1434 р. перетворив Галицьке князівство на Руське воєводство з центром у Львові. На Західному Поділлі постало Подільське воєводство з центром у Кам’янці, а згодом Белзьке з центром у Белзі.
Дайте однозначну відповідь ("Так"."Ні".).
Першою опинилася під владою литовської династії Київщина, яка після смерті Юрія II Болеслава увійшла до володінь Любарта Гедиміновича
Виберіть правильну відповідь.
Тогочасну Литовську державу - Велике князівство Литовське - називають також...
Виберіть правильну відповідь.
Кримське ханство проіснувало до ....
Дайте однозначну відповідь ("Так"."Ні".).
Наприкінці XIV ст. генуезці панували майже на всьому узбережжі Криму. У ті самі часи в південно-західній (гірській) частині Криму виникла держава Феодоро
Дайте однозначну відповідь ("Так"."Ні".).
Перший великий похід на терени України хан Менглі Гірей здійснив 1482 р.
Дайте однозначну відповідь ("Так"."Ні".).
У 1526 р., після поразки угорського війська від турків у битві під Могачем, Закарпаття поділили між собою князівство Трансильванія і Священна Римська імперія, в якій правили імператори з австрійської династії Габсбургів.
Дайте однозначну відповідь ("Так"."Ні".).
Буковина й Бессарабія, які до 1340 р. входили до Галицько-Волинської держави, потрапили під владу молдовських господарів у 1640 р.
Дайте однозначну відповідь ("Так"."Ні".).
У 80-х роках XV ст. Московське князівство під приводом збирання «руської спадщини» почало претендувати на українські й білоруські землі.
Виберіть правильну відповідь
Появою ж першої української друкованої книги ми завдячуємо ...
Виберіть правильну відповідь
Як називається найбільш поширений у містах Центрально-Сх. Європи варіант нім. права, що виник у 12 ст. в м. Магдебург (Німеччина). Це право означало: міську автономію для нових поселенців (колоністів), міське самоврядування з власним судочинством, що здійснювалося через виборні органи – раду і лаву або дідичного війта, спадкоємне і відчужувальне право на міську нерухомість на певних умовах, постійний чинш як феод. ренту, свободу вибору занять (у сфері торгівлі або ремеслі).
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома