Установа, що керувала українськими землями Російської імперії під час Глухівського періоду в історії Гетьманщини. Центральний орган російської колоніальної адміністрації у Гетьманщині
Сукупність дій та умов, спрямованих на зміцнення російської національно-політичної переваги в країнах, що опинилися у складі Російської держави або перебувають у сфері її впливу, за допомогою переходу чи переведення осіб неросійської національності на російську мову й російську культуру
Мистецький стиль, що був поширений на українських землях Війська Запорозького у XVII–XVIII століттях. Виник унаслідок поєднання місцевих архітектурних традицій та європейського мистецького стилю
Історико-літературні твори, написані представниками козацтва і присвячені козацьким війнам у другій половині XVII — середині XVIII ст., які розповідають переважно про події національно-визвольної війни українського народу.
Учасники селянського повстанського руху в Галичині, на Закарпатті, Буковині проти польської шляхти, молдовських бояр, угорських феодалів, згодом — також проти австрійської адміністрації.
Адміністративний і військовий центр запорозького козацтва в 1734 - 1775 рр., створений після повернення Війська Запорозького низового під російський протекторат у наслідку підписання Лубенського договору.
Селянське повстання, що увійшло в історію під назвою "коліївщина" очолив:
Народний повстанець, учасник національно-визвольного, антифеодального руху на Правобережній (Західній) та частково Лівобережній Україні. Назва походить від слова "гнати", "переслідувати".
Козацько-селянське національно-визвольне повстання в Правобережній Україні у 1768-1769 роках проти національного і релігійного гніту в Речі Посполитій.
На якому з фото зображена архітектурна пам'ятка в стилі класицизму?
На якому з фото зображена архітектурна пам'ятка в стилі козацького бароко?
Оберіть твердження, які характеризують становище Гетьманщини після Полтавської битви (три відповіді)
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома