Тест ЄДКІ (05.06.2024 рік)

Додано: 11 листопада 2024
Предмет: , 9 клас
150 запитань
Запитання 1

1. У пацiєнта виявлено недостатнiсть мiтрального клапана. Пiсля фiзичного навантаження у нього раптово виникли задишка, клекотливе дихання, видiлення рожевого пiнистого мокротиння. Який патологiчний стан розвинувся в пацiєнта?

варіанти відповідей

Набряк легень

Легенева кровотеча

Гiпертонiчний криз

Серцева астма

Запитання 2

2. Як називається процедура, що полягає у введеннi розчинiв лiкарських засобiв через порожнину матки в матковi труби для визначення їх прохiдностi або з лiкувальною метою?

варіанти відповідей

Пертубацiя

Лапароскопiя

Гiдротубацiя

Кольпоскопiя

Гiстероскопiя

Запитання 3

3. Щеплення новонароджених дiтей вiд туберкульозу проводиться шляхом внутрiшньошкiрного введення вакцини БЦЖ. Яке ускладнення розвивається у разi випадкового потрапляння вакцини під шкiру?

варіанти відповідей

Лiподистрофiя

«Холодний абсцес»

Медикаментозна емболiя

Виразка

Iнфiльтрат

Запитання 4

4. Для профiлактики якого ускладнення пiд час пiдшкiрної iн’єкцiї олiйного розчину потрiбно вiдтягнути поршень шприца назад пiсля проколу шкiри перед введенням препарату?

варіанти відповідей

Повiтряної емболiї

Гематоми

Iнфiльтрату

Медикаментозної емболiї

Некрозу

Запитання 5

5. Для якого захворювання характернi такi особливостi аналiзу сечi: сеча каламутна, з осадом i пластiвцями, лейкоцитурiя, бактерiурiя, протеїнурiя (менше 1 г/л)?

варіанти відповідей

Гострого гломерулонефриту

Гострого пiєлонефриту

Хронiчного гломерулонефриту

Сечокам’яної хвороби

Гострої ниркової недостатностi

Запитання 6

6. Жiнка вiком 28 рокiв скаржиться на загальну слабкiсть i гострий бiль у груднiй клiтцi з правого боку, що посилюється пiд час глибокого вдиху та нахилi тулуба в протилежний бiк. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнтка лежить на правому боцi, дихання часте, поверхневе, температура тiла — 37,4oC, права половина грудної клiтки вiдстає в актi дихання, перкуторно над легенями визначається чiткий легеневий звук, аускультативно вислуховується шум тертя плеври. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Негоспiтальної пневмонiї

Ексудативного плевриту

Гострого бронхiту

Сухого плевриту

Мiжреберної невралгiї

Запитання 7

7. Пацiєнту встановлено дiагноз: iнсулiнозалежний цукровий дiабет. Яка тактика зменшить ризик розвитку атрофiї пiдшкiрної жирової клiтковини пiд час iнсулiнотерапiї?

варіанти відповідей

Використання iнсулiнових шприцiв

Уведення пiдiгрiтого розчину iнсулiну

Повiльне (упродовж 15-20 хв) введен-

ня iнсулiну

Уведення iнсулiну за 15-20 хв до

приймання їжi

Змiна мiсця iн’єкцiй

Запитання 8

8. У чоловiка вiком 50 рокiв раптово виник рiзкий, iнтенсивний, стискальний, пекучий бiль за грудниною з iррадiацiєю в лiву руку та лiву лопатку. Бiльт риває впродовж 2-х годин, не знiмається нiтроглiцерином. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт збуджений, вiдчуває страх смертi, шкiра та видимi слизовi оболонки блiдi, цiаноз губ, пульс — 84/хв, ритмiчний, АТ — 130/80 мм рт.ст., тони серця ослабленi. На ЕКГ вiзуалiзується патологiчний зубець Q у вiдведеннях I, aVL i V1-V2. Для якого клiнiчного варiанта iнфаркту мiокарда це характерно?

варіанти відповідей

Церебрального

Аритмiчного

Гастралгiчного

Астматичного

Ангiнозного

Запитання 9

9. Для профiлактики якого специфiчного ускладнення черевного тифу на 3-му тижнi хвороби пацiєнту треба дотримуватися лiжкового режиму?

варіанти відповідей

Кишкової кровотечi

Генералiзацiї iнфекцiї

Рецидиву захворювання

Розриву селезiнки

Печiнкової недостатностi

Запитання 10

10. У чоловiка вiком 28 рокiв у дiлянцi верхньої губи вiзуалiзуються гiперемiя шкiри та дрiбнi пухирцi з гнiйним умiстом, вкритi жовтими кiрками, пiднижньощелепний лiмфаденiт. Для якої патологiї характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Iмпетиго

Мiкроспорiї

Кандидозу

Сикозу

Фурункулу

Запитання 11

11. Як називається розмiр площини входу в малий таз, що проходить мiж крижовим мисом та серединою верхньо-внутрiшнього краю лобкового симфiзу?

варіанти відповідей

Косий

Iнтерспiнальний

Поперечний

Прямий

Запитання 12

12. Жiнка отримала опiк передньої поверхнi обох нiг, задньої поверхнi тулуба та промежини. Визначте площу опiкового ураження за «правилом дев’яток».

варіанти відповідей

37%

25%

39%

51%

19%

Запитання 13

13. У пацiєнта розвинувся анафiлакти чний шок. Який лiкарський засiбпотрiбно використати насамперед пiд час надання невiдкладної допомоги пацiєнту?

варіанти відповідей

Атропiн

Ампiцилiн

Епiнефрин

Еритромiцин

Диклофенак

Запитання 14

14. У дiвчини вiком 19 рокiв на шкiрi г рудної клiтки, шиї, бiчних поверхонь тулуба, мiжлопаткової дiлянки та плечей виявлено численнi незапальнi плями жовтувато-коричневого та блiдо-рожевого кольору. Позитивнi «симптом стружки» (лущення плям у разi пошкрябування) та йодна проба Бальцера. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Контактного простого дерматиту

Висiвкоподiбного лишаю

Справжньої екземи

Токсикодермiї

Мiкроспорiї

Запитання 15

15. У жiнки пiд час статевого акту виник рiзкий бiль у правiй здухвиннiй дiлянцi з iррадiацiєю у вiдхiдник. Об’єктивно спостерiгається: шкiрнi покриви блiдi, пульс — 110/хв, АТ — 100/60 мм рт. ст., температура тiла — 36,7oC, живiт здутий, напружений, болючий пiд час пальпацiї. З анамнезу вiдомо, що остання менструацiя була тиждень тому. Для якого невiдкладного стану характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Хорiонепiтелiоми

Синдрому полiкiстозних яєчникiв

Позаматкової вагiтностi

Апоплексiї яєчника

Ендометрiозу

Запитання 16

16. У чоловiка пiсля тряскої їзди виникли сильний нападоподiбний бiль у поперековiй дiлянцi, частi позиви до сечовипускання, нудота, блювання. Об’єктивно спостерiгається: шкiра блiда, пацiєнт збуджений, намагається обрати положення тiла для полегшення болю. Якi заходи долiкарської допомоги доцiльно застосувати в цьому разi?

варіанти відповідей

Покласти грiлку на поперекову

дiлянку

Покласти мiхур iз льодом на попере-

кову дiлянку

Увести сечогiннi препарати

Провести катетеризацiю сечового

мiхура

Увести седативнi препарати

Запитання 17

17. У чоловiка внаслiдок тривалої дiї низької температури на тканини кiн цiвки розвинулися помiрний колючий бiль у нiй, вiдчуття печiння. Об’єктивно спостерiгається: шкiра в дiлянцi ураження блiда, пiсля зiгрiвання стала набряклою, багряно-червоного кольору, з темно-синiми плямами. Укажiть ступiнь вiдмороження.

варіанти відповідей

III

IV

II

I

Запитання 18

18. Пацiєнтцi вiком 18 рокiв дiагностовано гострий гнiйний менiнгiт. Укажiть особливостi складу лiквору в цьому разi.

варіанти відповідей

Клiтинно-бiлкова дисоцiацiя

Бiлково-клiтинна дисоцiацiя

Пiдвищення концентрацiї хлоридiв

Пiдвищення рiвня глюкози

Запитання 19

19. Укажiть раннiй i характерний симптом ураження мозкових оболонок.

варіанти відповідей

Пастернацького

Кернiга

Ортнера

Падалки

Грефе

Запитання 20

20. Пацiєнтка скаржиться на погiршен ня апетиту, неприємний присмак у ротi, печiю, тяжкiсть i розпирання в епiгастральнiй дiлянцi пiсля вживання їжi, нудоту та вiдрижку повiтрям. Для якого виду диспепсiї характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Панкреатогенної

Печiнкової (гепатобiлiарної)

Кишкової (ентерогенної)

Шлункової

Запитання 21

21. Iз якою метою флакон iз вушними краплями перед застосуванням треба пiдiгрiти в руках до температури тiла людини?

варіанти відповідей

Для уникнення запаморочення

Для попередження пiдвищення тем ператури тiла

Для пiдсилення лiкувального ефекту

Для кращої взаємодiї з назальними

краплями

Для попередження виникнення кашлю

Запитання 22

22. У дiвчини вiком 22 роки через де кiлька мiсяцiв пiсля незахищеного статевого акту над поверхнею шкiри великих соромiтнiх губз’явилися поодинокi рожевi утворення з тонкою нiжкою (сосочкоподiбнi розростання). Який збудник, найiмовiрнiше, спричинив розвиток таких клiнiчних проявiв?

варіанти відповідей

Протей

Гарднерела

Хламiдiя

Папiломавiрус

Трихомонада

Запитання 23

23. У пацiєнта, який нещодавно повернувся з африканської країни та захворiвна iнфекцiйне захворювання, спостерiгається циклiчний перебiг таких симптомiв: раптовий тряский ознобтриває 2-3 год, змiнюється на жар (температура тiла досягає 40-41oC), що продовжується впродовж 3-5 год, пiсля чого наступає рясне профузне потовидiлення. Виявлено збiльшення печiнки та селезiнки, iктеричнiсть шкiри, герпес губ. Для якого захворювання характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Малярiї

Лептоспiрозу

Висипного тифу

Вiрусного гепатиту

Грипу

Запитання 24

24. Яка дiя електричного струму вияв ляється у подразненнi збудливих тканин органiзму людини, що супроводжується мимовiльним скороченням м’язiв?

варіанти відповідей

Термiчна

Магнiтна

Бiологiчна

Електролiтична

Запитання 25

25. Пацiєнту неврологiчного вiддiлення встановлено попереднiй дiагноз: субарахноїдальний крововилив. Iз дiагностичною метою йому призначено спинномозкову пункцiю. Який колiр лiквору є типовим для цього захворювання?

варіанти відповідей

Безбарвний

Червоний

Бiлувато-жовтий

Сiро-зелений

Фiолетовий

Запитання 26

26. Пацiєнтка пiсля апендектомiї скар житься на дворазове блювання, затримку газiв i вiдсутнiсть випорожнень. Об’єктивно спостерiгається: шкiра землистого кольору, язик сухий, обкладений бiлим нальотом, передня черевна стiнка напружена. Яке ускладнення розвинулося у пацiєнтки в ранньому пiсляоперацiйному перiодi?

варіанти відповідей

Гострий панкреатит

Гострий холецистит

Парез кишкiвника

Гостра затримка сечi

Апоплексiя яєчника

Запитання 27

27. Укажiть найдостовiрнiший метод дi агностики вагiтностi на раннiх термiнах.

варіанти відповідей

Дослiдження хорiонiчного гонадо тропiну в кровi

Зовнiшнє акушерське обстеження

Кольпоскопiя

Бiмануальне обстеження

Огляд шийки матки в дзеркалах

Запитання 28

28. Родiллю проiнформовано щодо активної тактики ведення третього пе рiоду пологiв. Розвиток якого ускладнення дозволяє попередити ця тактика?

варіанти відповідей

Порушення зсiдання кровi

Еклампсiї

Гiпотонiчної кровотечi

Розриву матки

Емболiї навколоплiдними водами

Запитання 29

29. У жiнки з регулярним менструаль ним циклом спостерiгається затримка менструацiї упродовж 5-ти тижнiв. Результат тесту на вагiтнiсть — позитивний. Укажiть iмовiрну ознаку вагiтностi, яку можна виявити шляхом бiмануального дослiдження.

варіанти відповідей

Цiаноз слизової оболонки пiхви

Змiна форми матки

Пiгментацiя шкiри обличчя

Нагрубання грудних залоз

Збiльшення об’єму живота

Запитання 30

30. Дитина народилася в термiнi геста цiї 39 тижнiв iз масою тiла 3800 г. У неонатальному перiодi спостерiгалися тривала жовтяниця, пiзнє вiдпадання пупкового канатика та повiльне загоєння пупкової ранки, зниження фiзiологiчних рефлексiв, гiпотрофiя м’язiв, щiльнi набряки на тильних поверхнях кистей та ступнiв, непропорцiйно велика голова, збiльшення губ i язика. Для якого захворювання характернi вказанi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Акромегалiї

Вродженої вади серця

Дифузного токсичного зоба

Рахiту

Вродженого гiпотиреозу

Запитання 31

31. Пацiєнтка вiком 35 рокiв скаржи ться на тупий ниючий бiль у правому

пiдребер’ї з iррадiацiєю у праве пле че, що посилюється пiсля вживання гострої їжi, вiдчуття розпирання в животi, вiдрижку, нудоту, гiркий присмак у ротi, загальну слабкiсть. Пiд час пальпацiї живота визначається болючiсть у правому пiдребер’ї, позитивнi симптоми Кера та Ортнера. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Кишкової непрохiдностi

Неспецифiчного виразкового колiту

Виразкової хвороби шлунка

Гострого апендициту

Хронiчного холециститу

Запитання 32

32. У родiллi пiд час перебiгу першо го перiоду пологiв з’явилися кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. За результатами зовнiшнього акушерського обстеження виявлено високе розташування передлеглої частини плода, що характерне для передлежання плаценти. Укажiть достовiрний метод дiагностики цiєї патологiї.

варіанти відповідей

Пальцеве дослiдження дiлянки вну трiшнього вiчка

Прийоми Леопольда-Левицького

Ультразвукове дослiдження

Огляд шийки матки за допомогою

гiнекологiчних дзеркал

Вимiрювання висоти стояння дна

матки

Запитання 33

33. Який iз нижченаведених клiнiчних проявiв характерний для передлежання плаценти?

варіанти відповідей

Гострий бiль у проєкцiї локалiзацiї

плаценти, дистрес-синдром у плода

Прискорення серцебиття у плода

Тахiкардiя, пiдвищення артерiального

тиску

Кровотеча зi статевих шляхiв (часто

повторна), що не супроводжується

больовим синдромом

Гiпертонус матки, больовий синдром

Запитання 34

34. Який iз нижченаведених методiв до слiдження використовується для визначення видiльної функцiї нирок?

варіанти відповідей

Екскреторна (внутрiшньовенна)

урографiя

Загальноклiнiчний аналiз сечi

Оглядова рентгенографiя органiв

черевної порожнини

Ультразвукове дослiдження органiв

черевної порожнини

Аналiз сечi за методом Нечипоренка

Запитання 35

35. Пацiєнтка вiком 28 рокiв скаржи ться на загальну слабкiсть, задишку, прискорене серцебиття та спотворення смаку (їсть сиру гречку, крейду). В анамнезi: ряснi менструацiї. Об’єктивно спостерiгається: блiдiсть шкiрних покривiв i слизових оболонок, волосся тонке, посiчене, пульс — 90/хв, ритмiчний, АТ — 100/60 мм рт. ст., тони серця ослабленi, систолiчний шум над верхiвкою серця. Для якого захворювання характернi вказанi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Гемофiлiї

Залiзодефiцитної анемiї

Геморагiчного васкулiту

Хвороби Верльгофа

Апластичної анемiї

Запитання 36

36. Пацiєнтка вiком 60 рокiв скаржи ться на загальну слабкiсть, задишку, серцебиття, пощипування язика, зниження апетиту, утруднення пiд час ходьби, відчуття онiмiння в кiнцiвках. Об’єктивно спостерiгається: шкiра бліда з лимонним вiдтiнком, язик гладкий, глянцевий, з атрофiєю сосочкiв. Живiт пiд час пальпацiї м’який, не болючий, печiнка виступає з-пiд краю реберної дуги на 1,5 см. У загальному аналiзi кровi: еритроцити — 1, 2 · 1012/л, гемоглобiн — 58 г/л, КП — 1,4, виявлено тiльця Жоллi та кiльця Кебота, макроцитоз. Для якого виду анемiї характернi цi клiнiко-лабораторнi показники?

варіанти відповідей

Апластичної

Гострої постгеморагiчної

Вiтамiн B12-дефiцитної

Залiзодефiцитної

Аутоiмунної гемолiтичної

Запитання 37

37. Для проведення проби якостi передстерилiзацiйного очищення медичного iнструментарiю сестра медична приготувала робочий розчин азопiраму, змiшавши в рiвних об’ємах початковий розчин азопiраму з 3%-м розчином перекису водню. Укажiть термiн зберiгання робочого реактиву.

варіанти відповідей

1 добу

1 мiсяць

3 год

2 год

6 год

Запитання 38

38. В якiй клiнiчнiй ситуацiї сестрi ме дичнiй рекомендовано (показано) використання не стерильних (оглядових) медичних рукавичок?

варіанти відповідей

Пiд час збору i замiни постiльної

бiлизни

У разi транспортування пацiєнта до

iншого вiддiлення

Пiд час приготування препаратiв для

парентерального харчування

Пiд час вимiрювання артерiального

тиску

У разi ризику контакту з кров’ю чи

iншими бiологiчними рiдинами

Запитання 39

39. У пацiєнта пiсля фiзичного наванта ження виник стискальний бiль за грудниною з iррадiацiєю в лiву руку, триває близько 5 хв. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт збуджений, шкiрнi покриви блiдi, вологi, пульс — 80/хв, АТ — 130/70 мм рт. ст., тони серця ритмiчнi, звучнi. Який патологiчний стан розвинувся в пацiєнта?

варіанти відповідей

Кардiогенний шок

Iнфаркт мiокарда

Колапс

Напад стенокардiї

Гiпертензивний криз

Запитання 40

40. У манiпуляцiйному кабiнетi пiд час взяття кровi з вени пацiєнт знепритомнiв. Яке положення тiла потрiбно забезпечити пацiєнту пiд час надання невiдкладної медичної допомоги?

варіанти відповідей

Напiвсидяче, з опущеними донизу

ногами

Горизонтальне, з пiднятим головним

кiнцем лiжка

Горизонтальне, з пiднятими вище

рiвня голови ногами

Сидяче, iз нахиленим вперед тулубом

Горизонтальне, лежачи на боку

Запитання 41

41. Укажiть сучасний метод дослiджен ня стану легень, що використовується для визначення функцiї зовнiшнього дихання та проводиться з метою дiагностики, оцiнки тяжкостi та монiторингу перебiгу ХОЗЛ.

варіанти відповідей

Пульсоксиметрiя

Спiрометрiя

КТ легень

Велоергометрiя

УЗД легень

Запитання 42

42. У пацiєнта вiком 32 роки рапто во вночi з’явилася експiраторна задишка, що супроводжується сухим кашлем, вiдчуттям стиснення в груднiй клiтцi. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт займає вимушене положення (сидить, спираючись руками на край лiжка), на вiдстанi чути сухi свистячi хрипи, в актi дихання бере участь додаткова мускулатура. Перкуторно над легенями визначається коробковий звук. Аускультативно вислуховується безлiч сухих свистячих хрипiв. Який патологiчний стан розвинувся у пацiєнта?

варіанти відповідей

Напад бронхiальної астми

Напад стенокардiї

Сухий плеврит

Гострий бронхiт

Набряк легень

Запитання 43

43. У семирiчної дитини пiсля внутрi шньовенного введення антибiотика з’явилися слабкiсть, пульсуючий головний бiль, вiдчуття стиснення в грудях та нестачi повiтря, надсадний кашель. Об’єктивно спостерiгається: рiзка блiдiсть шкiрних покривiв, експiраторна задишка, дистанцiйнi хрипи. Для якого варiанта перебiгу анафiлактичного шоку характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Гемодинамiчного

Асфiктичного

Церебрального

Абдомiнального

Змiшаного

Запитання 44

44. Пацiєнт вiком 52 роки скаржиться на нападоподiбний бiль у правому пiд ребер’ї з iррадiацiєю в праве плече та праву ключицю, гiркоту в ротi, нудо ту. Виникнення цих симптомiв пов’язує iз вживанням смаженої їжi. Об’єктив но спостерiгається: пацiєнт неспокiйний, язик обкладений жовтим нальотом, пульс — 88/хв, ритмiчний, АТ — 120/80 мм рт. ст. Живiт пiд час пальпацiї м’який, болючий у правому пiдребер’ї, позитивнi симптоми Ортнера, Кера. Препарати якої групи потрiбно застосувати насамперед для надання невiдкладної допомоги?

варіанти відповідей

Ентеросорбенти

Стимулятори перистальтики

Спазмолiтики

Проноснi

Протимiкробнi

Запитання 45

45. У пацiєнта терапевтичного вiддi лення дiагностовано виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Яка бактерiя спричиняє це захворювання?

варіанти відповідей

Escherichia coli

Salmonella

Streptococcus

Helicobacter pylori

Staphylococcus aureus

Запитання 46

46. Пацiєнт вiком 55 рокiв, який злов живає алкоголем, скаржиться на нападоподiбний стискальний бiль у верхнiй частинi живота, що з’являється або посилюється пiсля вживання великої кiлькостi жирної їжi, спиртних напоїв, iррадiює у спину (оперiзуючий бiль) та супроводжується нудотою, блюванням, що не приносить полегшення, метеоризм, рiдкi випорожнення. Об’єктивно спостерiгається: шкiра блiда, суха, язик обкладений бiлим нальотом, пульс — 86/хв, АТ — 100/60 мм рт. ст., живiт пiд час пальпацiї болючий у лiвому пiдребер’ї в зонi Шоффара та в точцi Мейо-Робсона. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Кишкової непрохiдностi

Гострої кишкової iнфекцiї

Виразкової хвороби шлунка

Хронiчного панкреатиту

Гострого апендициту

Запитання 47

47. Для якого захворювання характерна поява таких клiнiчних проявiв (великих дiагностичних критерiїв): кардит, полiартрит, мала хорея, кiльцеподiбна еритема та пiдшкiрнi вузлики?

варіанти відповідей

Деформуючого остеоартрозу

Системного червоного вовчака

Системної склеродермiї

Ревматоїдного артриту

Гострої ревматичної гарячки

Запитання 48

48. Пацiєнт вiком 57 рокiв скаржиться на бiль у дрiбних суглобах кистей, що виникає в другiй половинi ночi, ранкову скутiсть, загальну слабкiсть, зниження працездатностi. Об’єктивно спостерiгається: набряк i почервонiння п’ястково-фалангових i мiжфалангових суглобiв обох рук, деформацiя суглобiв у виглядi «плавникiв моржа». Попереднiй дiагноз: ревматоїдний артрит. Який iз нижченаведених методiв дослiдження є найiнформативнiшим для уточнення дiагнозу?

варіанти відповідей

Рентгенографiя органiв грудної клi тки

Рентгенографiя кистей

Загальний аналiз сечi

Ехокардiографiя

Електрокардiографiя

Запитання 49

49. Укажiть специфiчну лабораторну ознаку системного червоного вовчака.

варіанти відповідей

Наявнiсть LЕ-клiтин

Прискорення ШОЕ

Пiдвищення рiвня С-реактивного

бiлка

Диспротеїнемiя

Нейтрофiльний лейкоцитоз зi зсувом

лейкоцитарної формули влiво

Запитання 50

50. Вiдповiдно до призначення лiкаря дитинi потрiбно парентерально ввести 350000 ОД антибiотика з групи цефалоспоринiв III поколiння. У флаконi мiститься 1000 мг дiючої речовини. Скiльки мiлiлiтрiв розчину антибiотика потрiбно ввести дитинi, якщо застосувати стандартне розведення?

варіанти відповідей

35 мл

1,5 мл

3,5 мл

10 мл

Запитання 51

51. Як називається доза лiкарського за собу, що призначається на один прийом?

варіанти відповідей

Мiнiмальна

Максимальна

Токсична

Разова

Добова

Запитання 52

52. Укажiть постiн’єкцiйне ускладнен ня, що характеризується гнiйним запаленням м’яких тканин та утворенням порожнини, заповненої гноєм.

варіанти відповідей

Флебiт

Некроз

Емболiя

Iнфiльтрат

Абсцес

Запитання 53

53. Пацiєнту призначено фiзiотерапев тичну процедуру, пiд час якої (внаслiдок змiнення проникностi судинної стiнки) у шкiрi виникають точковi мiкрокрововиливи (петехiї, плями), до складу яких входять бiологiчно активнi речовини, що надають потужний стимулювальний ефект як на весь органiзм, так i на певну зону до повного їх розсмоктування. Яку процедуру призначено пацiєнту?

варіанти відповідей

Вакуум-терапiю медичними банками

Накладання гiрчичникiв

Застосування медичної грiлки

Накладання зiгрiвального компресу

УВЧ-терапiю

Запитання 54

54. У пацiєнта, який хворiє на виразкову хворобу шлунка, раптово розпоча лося блювання «кавовою гущею». Якi заходи невiдкладної допомоги треба провести насамперед на догоспiтальному етапi?

варіанти відповідей

Промити шлунок

Прикласти мiхур iз льодом на дiлянку

епiгастрiя

Застосувати ентеросорбенти

Прикласти медичну грiлку на дiлянку

епiгастрiя

Застосувати протиблювотнi препарати

Запитання 55

55. Пацiєнт хворiє на хронiчний спасти чний колiт. Який найпростiший фiзiотерапевтичний засiбмiсцевого впливу застосовується для зменшення болю в животi у разi розвитку кишкової колiки?

варіанти відповідей

Гiрчичники

Медичнi банки

Медична грiлка

Мiхур iз льодом

Медичнi п’явки

Запитання 56

56. Пацiєнт вiком 35 рокiв скаржиться на прогресуючу слабкiсть, рясну пiтливiсть, бiль у горлi пiд час ковтання, перiодичнi кровотечi з носа та ясен. Об’єктивно спостерiгається: болючi афти в порожнинi рота, гiпертрофiчний гiнгiвiт, виразково-некротичнi змiни в горлi, збiльшення периферичних лiмфатичних вузлiв, гепатоспленомегалiя. Для якого з нижченаведених захворювань характернi такi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Гемофiлiї

Гострого лейкозу

Залiзодефiцитної анемiї

Апластичної анемiї

Постгеморагiчної анемiї

Запитання 57

57. У п’ятирiчної дитини, яка вiдвiдує дитячий дошкiльний заклад, спостерiгається пiдвищення температури тiла, бiль у горлi. Пiд час огляду виявлено блiдiсть носогубного трикутника, «малиновий язик» та дрiбнопапульозний висип на гiперемованiй шкiрi, що максимально локалiзується на згинальних поверхнях кiнцiвок, у складках шкiри. Укажiть термiн iзоляцiї хворої дитини.

варіанти відповідей

5 днiв вiд початку захворювання

5 днiв вiд моменту появи висипань

21 день

22 днi

7 днiв

Запитання 58

58. У пологовiй залi породiллi запропо нували провести перше раннє прикладання новонародженої дитини до грудей. Ця процедура покращує скорочення матки та сприятиме вiдшаруванню й народженню послiду. Стимуляцiя синтезу якого гормону вiдбувається в цьому разi?

варіанти відповідей

Хорiонiчного гонадотропiну

Соматотропiну

Адренокортикотропного

Вазопресину

Окситоцину

Запитання 59

59. Як називається графiчне вiдобра ження результатiв динамiчного спостереження пiд час пологiв за процесом розкриття шийки матки та просування голiвки плода, пологовою дiяльнiстю, станом матерi та плода?

варіанти відповідей

Партограма

Мiограма

Токограма

Кардiограма

Спiрограма

Запитання 60

60. У вагiтної жiнки вiком 42 роки пiд час вимiрювання зовнiшнiх розмiрiв таза з’ясувалося, що зовнiшня кон’югата становить 15 см. Яка тактика ведення пологiв у цьому разi?

варіанти відповідей

Вакуум-екстракцiя плода

Накладання акушерських щипцiв

Кесарiв розтин

Стимуляцiя пологiв

Витягання плода за тазовий кiнець

Запитання 61

61. Який симптом найхарактернiший для хронiчного гастриту з пiдвищеною секреторною функцiєю шлунка?

варіанти відповідей

Метеоризм

Гикавка

Дiарея

Печiя

Дисфагiя

Запитання 62

62. Пацiєнт вiком 39 рокiв скаржиться на загальну слабкiсть, головний бiль, появу набрякiв на обличчi, тупий бiль у поперековiй дiлянцi, пiдвищення температури тiла до 37,5oC, зменшення видiлення сечi та змiну її кольору («м’яснi помиї»). Хворiє впродовж 2-х тижнiв. В анамнезi: хронiчний тонзилiт. Об’єктивно спостерiгається: блiдiсть шкiрних покривiв, АТ — 160/100 мм рт. ст. Для якого захворювання характернi ці клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Ниркової колiки

Гострого гломерулонефриту

Гострого пiєлонефриту

Хронiчної хвороби нирок

Гострого циститу

Запитання 63

63. Пацiєнт, який проживає в гiрськiй мiсцевостi, скаржиться на вiдчуття стиснення в дiлянцi шиї, розлади ковтання, сухий кашель, утруднене дихання. Об’єктивно спостерiгається: рiвномiрне дифузне збiльшення щитоподібної залози без локальних ущiльнень. Для якого захворювання характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Аутоiмунного тиреоїдиту

Дифузного токсичного зоба

Ендемiчного зоба

Гiпотиреозу

Пiдгострого тиреоїдиту

Запитання 64

64. У пацiєнтки з дiагнозом: дифузний токсичний зоб, пiсля тяжкого емоцiйного перенавантаження раптово пiдвищилася температура тiла до 40oC, з’явилося рясне потовидiлення, нудота, блювання, профузна дiарея. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнтка збуджена, свiдомiсть порушена, слизовi оболонки сухi, АТ — 220/105 мм рт. ст., пульс — 180/хв. Яке ускладнення розвинулося в пацiєнтки?

варіанти відповідей

Гiпоглiкемiчна кома

Набряк мозку

Гiперглiкемiчна кома

Гiпертензивний криз

Тиреотоксичний криз

Запитання 65

65. У пацiєнта на тлi перебiгу гострого iнфаркту мiокарда раптово погiршився загальний стан, посилився бiль у серцi, виникла рiзка слабкiсть. Об’єктивно спостерiгається: свiдомiсть сплутана, акроцiаноз, холодний липкий пiт, АТ — 70/30 мм рт. ст., пульс — 110/хв, слабкого наповнення. Яке ускладнення розвинулося в пацiєнта?

варіанти відповідей

Серцева астма

Кардiогенний шок

Набряк легень

Тромбоемболiя легеневої артерiї

Нестабiльна стенокардiя

Запитання 66

66. Який iз нижченаведених заходiв потрiбно порекомендувати пацiєнту, який хворiє на артерiальну гiпертензiю, для досягнення максимального зниження ризику розвитку серцево-судинних ускладнень?

варіанти відповідей

Нетрадицiйнi методи лiкування

Санаторно-курортне лiкування

Психотерапiю

Рефлексотерапiю

Модифiкацiю способу життя

Запитання 67

67. Якої тактики необхiдно дотримуватися для запобiгання некрозу тканин пiд час внутрiшньовенного введення гiпертонiчного розчину?

варіанти відповідей

Не допускати потрапляння розчину в

паравенозний простiр

Перед застосуванням розчин потрi бно пiдiгрiти

Перевiрити кут i глибину введення

голки

Змiнювати мiсце введення лiкарсько го засобу

Ретельно мити руки перед процедурою

Запитання 68

68. Який прилад дозволяє вимiряти пi кову швидкiсть форсованого видиху та використовується для дiагностики та оцiнки ефективностi лiкування хронiчних обструктивних захворювань легень (бронхiальної астми, хронiчного обструктивного бронхiту тощо)?

варіанти відповідей

Пульсоксиметр

Глюкометр

Пiкфлоуметр

Тонометр

Радiометр

Запитання 69

69. У пацiєнта затяжний напад брон хiальної астми завершився розвитком астматичного статусу. Який показник є ключовим для призначення оксигенотерапiї?

варіанти відповідей

Тривалiсть хвороби

Вiк пацiєнта понад 50 рокiв

Температура тiла

Частота дихальних рухiв

Рiвень сатурацiї

Запитання 70

70. У пацiєнта терапевтичного вiддiлен ня, який хворiє на виразкову хворобу шлунка, виник закреп. Укажiть захiд долiкарської допомоги пацiєнту в цьому разi.

варіанти відповідей

Покласти мiхур iз льодом на живiт

Застосувати очисну клiзму

Покласти грiлку на живiт

Запропонувати тепле питво

Промити шлунок

Запитання 71

71. У пацiєнта, який хворiє на виразко ву хворобу шлунка, з’явилися скарги на швидку втомлюванiсть, втрату апетиту, вiдразу до м’ясної їжi, посилене слиновидiлення, порушення ковтання. Для якого ускладнення характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Малiгнiзацiї

Перфорацiї

Пенетрацiї

Пiлоростенозу

Шлункової кровотечi

Запитання 72

72. Який лiкарський засiбвикористову ється для замiсної терапiї у разi недостатностi зовнiшньосекреторної функцiї пiдшлункової залози?

варіанти відповідей

Активоване вугiлля

Платифiлiн

Папаверин

Панкреатин

Метоклопрамiд

Запитання 73

73. Сестра медична, щоденно вимiрюю чи температуру тiла пацiєнта та реєструючи її графiчно в температурному листку зафiксувала, що рiзниця мiж ранковими i вечiрнiми її показниками становить 2-2,5oC. Укажiть тип гарячки.

варіанти відповідей

Гектична

Постiйна

Послаблювальна

Хвилеподiбна

Перемiжна

Запитання 74

74. Пацiєнт скаржиться на частi рiдкi випорожнення, метеоризм, бурчання та вiдчуття переливання рiдини в животi. Для якого виду диспепсiї характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Шлункової

Кишкової (ентерогенної)

Печiнкової (гепатобiлiарної)

Панкреатогенної

Запитання 75

75. У пацiєнта спостерiгається заго стрення хронiчного пiєлонефриту. Яке обстеження доцiльно провести перед призначенням антибiотикотерапiї?

варіанти відповідей

Хромоцистоскопію

Екскреторну урографiю

Бiохiмiчний аналiз кровi

Бактерiологiчний аналiз сечi

Аналiз сечi на α-амiлазу

Запитання 76

76. У пацiєнта з хронiчною нирковою недостатнiстю швидкiсть клубочкової фiльтрацiї становить 14 мл/хв. До якої лiкувальної процедури необхiдно пiдготувати пацiєнта в цьому разi?

варіанти відповідей

Гемодiалiзу

Шунтування

Лiтотрипсiї

Лапароцентезу

Фонофорезу

Запитання 77

77. Пацiєнтка скаржиться на ранкову скутiсть, деформацiю i постiйний бiль у дрiбних суглобах, зниження фiзичної активностi. Об’єктивно спостерiгається: симетричнi згинальнi контрактури дрiбних суглобiв. На рентгенограмi кистi й зап’ястка — ерозiї та виражений остеопороз безпосередньо прилеглих до суглоба кiсток, анкiлоз. Для якого захворювання це характерно?

варіанти відповідей

Системного васкулiту

Системного червоного вовчака

Деформуючого остеоартрозу

Ревматичного полiартриту

Ревматоїдного артриту

Запитання 78

78. У тяжкохворого лежачого пацiєнта на шкiрi п’яток та лiктiв виявлено зону стiйкої гiперемiї, цiлiснiсть шкiри не порушена. Визначте стадiю розвитку пролежня.

варіанти відповідей

I

II

III

IV

Запитання 79

79. Якi лiкарськi засоби найчастiше вик ликають медикаментозну алергiю?

варіанти відповідей

Гiпотензивнi

Сечогiннi

Антибiотики

Проноснi

Ентеросорбенти

Запитання 80

80. Яке дослiдження проводиться для виявлення прихованої коронарної недостатностi та ранньої дiагностики стенокардiї?

варіанти відповідей

Енцефалографiя

Велоергометрiя

Спiрографiя

Аудiометрiя

Нейромiографiя

Запитання 81

81. Пацiєнта вiком 27 рокiв, який хворiє на цукровий дiабет 1-го типу, шпиталiзовано до лiкарнi в непритомному станi. Об’єктивно спостерiгається: шкiра волога, тризм жувальних м’язiв, тонус очних яблук у нормi, пульс — 66/хв, АТ — 125/80 мм рт. ст., дихання рiвномiрне, поверхневе. Попереднiй дiагноз: гiпоглiкемiчна кома. Який лiкарський засiб потрiбно застосувати для надання невiдкладної допомоги пацiєнту в цьому разi?

варіанти відповідей

0,1%-й розчин адреналiну п/ш

2,5%-й розчин гiдрокортизону в/м

10%-й розчин натрiю хлорид в/в

краплинно

40%-й розчин глюкози в/в

5%-й розчин глюкози в/в

Запитання 82

82. У пацiєнтки температура тiла швид ко, протягом декiлькох годин, знизилася з 39,5oC до 37oC (критичний варiант зниження температури) та розвинулися загальна слабкiсть, запаморочення, шум у вухах, прискорене серцебиття. Об’єктивно спостерiгається: шкiрнi покриви та слизовi блiдi, холодний липкий пiт, кiнцiвки холоднi, дихання поверхневе, часте, пульс — 98/хв, слабкого наповнення, АТ — 80/50 мм рт. ст. Який препарат використовується для надання невiдкладної допомоги у цьому разi?

варіанти відповідей

1%-й розчин мезатону

2%-й розчин дротаверину

0,2%-й розчин платифiлiну

2%-й розчин папаверину

1%-й розчин супрастину

Запитання 83

83. У пацiєнта вiком 50 рокiв пiсля емоцiйного перенавантаження виникли iнтенсивний стискальний пекучий бiль за грудниною, що iррадiює в лiву руку, вiдчуття страху смертi, рiзка загальна слабкiсть. Через 30 хв пiсля сублiнгвального приймання нiтроглiцерину бiль не припинився. Тест на тропонiн I у кровi позитивний. Для якого захворювання характернi такi клiнiко-лабораторнi показники?

варіанти відповідей

Мiжреберної невралгiї

Перикардиту

Стенокардiї напруги

Iнфаркту мiокарда

Стабiльної стенокардiї

Запитання 84

84. Пацiєнт вiком 37 рокiв скаржиться на кашель iз видiленням великої кiлькостi мокротиння з неприємним запахом, iнколи «повним ротом», задишку, перiодичне пiдвищення температури тiла та зниження працездатностi. Об’єктивно спостерiгається: мокротиння гнiйно-слизового характеру, розшароване. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Ексудативного плевриту

Гострого бронхiту

Сухого плевриту

Негоспiтальної пневмонiї

Бронхоектатичної хвороби

Запитання 85

85. У пацiєнтки вiком 55 рокiв пiсля емоцiйного перенавантаження з’явилися скарги на головний бiль у потиличнiй дiлянцi, запаморочення, мерехтiння «мушок» перед очима, шум i дзвiн у вухах, блювання. Об’єктивно спостерiгається: пульс — 98/хв, ритмiчний, АТ — 190/100 мм рт. ст. Який патологiчний стан розвинувся у пацiєнтки?

варіанти відповідей

Кардiогенний шок

Тиреотоксичний криз

Гiпертензивний криз

Анафiлактичний шок

Колапс

Запитання 86

86. У пацiєнта пiсля парентерального введення антибiотика розвинувся анафiлактичний шок. Яка дiлянка тiла використовується для первинного внутрiшньом’язового введення епiнефрину пiд час надання невiдкладної допомоги?

варіанти відповідей

Внутрiшня поверхня стегна

Зовнiшня поверхня стегна

Зовнiшня поверхня передплiччя

Внутрiшня поверхня плеча

Внутрiшня поверхня передплiччя

Запитання 87

87. Який об’єм антисептика необхiдноь використати для проведення однiєї процедури гiгiєнiчної обробки рук перед виконанням внутрiшньовенної iн’єкцiї?

варіанти відповідей

3 мл

5 мл

9 мл

6 мл

1 мл

Запитання 88

88. Укажiть засiб, яким потрiбно про-мити неушкоджену шкiру у разi потрапляння на неї кровi або iнших потенцiйно небезпечних бiологiчних рiдин.

варіанти відповідей

Фiзiологiчним розчином

Антисептиком

Водою з милом

Дезiнфiкуючим розчином

Етиловим спиртом

Запитання 89

89. Укажiть дозволений максимальний вiдсоток заповнення ємностi (коробки безпечного зберiгання) для медичних вiдходiв категорiї В.

варіанти відповідей

45%

50%

55%

60%

75%

Запитання 90

90. Пацiєнта вiком 25 рокiв шпиталiзо вано бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги до лiкарнi у непритомному станi. З анамнезу вiдомо, що пацiєнт хворiє на цукровий дiабет 1-го типу та вводить iнсулiн. Об’єктивно спостерiгається: блiдiсть i вологiсть шкiрних покривiв, пiдвищення м’язового тонусу, судоми, розширення зiниць, тонус очних яблук не змiнений. Рiвень глюкози у кровi — 2,2 ммоль/л. Який вид коми розвинувся в пацiєнта?

варіанти відповідей

Дiабетична

Уремiчна

Гiпоглiкемiчна

Гiперосмолярна

Мозкова

Запитання 91

91. У дванадцятирiчного пацiєнта по переднiй дiагноз: епiлепсiя. Який метод обстеження потрiбно використати для графiчної реєстрацiї бiоелектричної активностi головного мозку та пiдтвердження дiагнозу?

варіанти відповідей

Електрокардiографiя

Магнiтно-резонансна томографiя

головного мозку

Комп’ютерна томографiя головного

мозку

Електроенцефалографiя

Ультразвукове дослiдження головно-

го мозку

Запитання 92

92. У пацiєнтки вiком 67 рокiв рапто во розвинулися загальна слабкiсть, запаморочення, онiмiння лiвої верхньої кiнцiвки, погiршення мовлення та зору. Симптоми зберiгаються понад 24 год. В анамнезi: iшемiчна хвороба серця, перенесений iнфаркт мiокарда. Для якого порушення мозкового кровообiгу характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Iшемiчного iнсульту

Геморагiчного iнсульту

Транзиторної iшемiчної атаки

Дисциркуляторної енцефалопатiї

Запитання 93

93. До якої фармакологiчної групи належить дiазепам?

варіанти відповідей

Антиконвульсантiв

Транквiлiзаторiв

Ноотропiв

Мiорелаксантiв

Антидепресантiв

Запитання 94

94. Який iз нижченаведених факторiв забезпечує швидкiсть появи терапевтичного ефекту у разi сублiнгвального застосування лiкарських засобiв?

варіанти відповідей

Бiохiмiчний склад слини

Склад (дiюча речовина та допомiжнi

речовини) препаратiв

Бiологiчна доступнiсть препаратiв

Iнтенсивна васкуляризацiя пiд’язико вого простору

рН слини

Запитання 95

95. Пацiєнту вiком 49 рокiв встанов лено попереднiй дiагноз: ексудативний плеврит. До якої дiагностичної процедури сестрi медичнiй потрiбно пiдготувати пацiєнта в цьому разi?

варіанти відповідей

Спiрометрiї

Абдомiнальної пункцiї

Бронхоскопiї

Люмбальної пункцiї

Торакоцентезу

Запитання 96

96. Пацiєнт вiком 38 рокiв скаржиться на сильний рiзкий нападоподiбний бiль у дiлянцi правого пiдребер’я, що iррадiює в праву ключицю та плече, гiркоту в ротi, нудоту, блювання жовчю. В анамнезi: жовчнокам’яна хвороба. Об’єктивно спостерiгається: пацiєнт неспокiйний, язик обкладений жовтим нальотом, iктеричнiсть склер та шкірних покривiв, пульс — 82/хв, ритмiчний, АТ — 110/70 мм рт. ст. Який патологiчний стан розвинувся в пацiєнта?

варіанти відповідей

Гострий панкреатит

Печiнкова колiка

Ниркова колiка

Гострий гастрит

Кишкова колiка

Запитання 97

97. Пацiєнту вiком 27 рокiв, який лiкує ться в нефрологiчному вiддiленнi, призначено дослiдження сечi за методом Нечипоренка. На чому ґрунтується цей метод?

варіанти відповідей

Визначеннi кiлькостi формених

елементiв i цилiндрiв в 1 мл осаду сечi

Дослiдженнi концентрацiйної здатно стi нирок

Визначеннi кiлькостi формених еле ментiв у добовiй кiлькостi сечi

Встановленнi щiльностi сечi та її

густини в окремих порцiях

Визначеннi кiлькостi формених еле ментiв, що видiляються з сечею за 1 хв

Запитання 98

98. Яка група лiкарських засобiв вико ристовується для етiологiчного лiкування гострого пiєлонефриту?

варіанти відповідей

Жовчогiннi

Нiтрофурани

Ферменти

Антациди

Ентеросорбенти

Запитання 99

99. Який iз нижченаведених чинникiв належить до немодифiкованих (незмiнних) факторiв ризику розвитку артерiальної гiпертензiї?

варіанти відповідей

Стрес

Гiподинамiя

Гiперлiпiдемiя

Вiк

Ожирiння

Запитання 100

100. Який прилад використовується для монiторингу iнтенсивностi бактерицидного потоку ультрафiолетового випромiнювання пiд час знезараження повiтря в примiщеннi за допомогою УФБ-опромiнювача?

варіанти відповідей

Вольтметр

Гiгрометр

Радiометр

Динамометр

Барометр

Запитання 101

101. Укажiть механiзм дiї медичної грiлки у разi її мiсцевого застосування.

варіанти відповідей

Уповiльнення обмiнних процесiв

Дезiнфекцiя та пiдсушування ушкоджених дiлянок шкiри

Збiльшення напруги м’язiв

Розширення (вазодилятацiя) судин

шкiри та нижчерозташованих тканин

Звуження (вазоконстрикцiя) судин

шкiри та нижчерозташованих тканин

Запитання 102

102. Пацiєнт скаржиться на бiль у гру днiй клiтцi, особливо пiд час кашлю та глибокому диханнi. Аускультативно в нижньобоковому вiддiлi грудної клiтки на невеликiй її дiлянцi вислуховуєтьсяпатологiчний шум, який добре чути на вдиху та видиху, не змiнює iнтенсивнiсть пiд час кашлю, може вiдчуватися долонею пiд час пальпацiї грудної клiтки. Укажiть цей патологiчний шум.

варіанти відповідей

Амфоричне дихання

Жорстке дихання

Голосове тремтiння

Крепiтацiя

Шум тертя плеври

Запитання 103

103. У родiллi, яка народжує вдруге, триває другий перiод пологiв. Пiд час прорiзування голiвки пiсля потуги ЧСС плода становить 80/хв. Укажiть подальшу тактику ведення пологiв.

варіанти відповідей

Провести епiзiотомiю пiд мiсцевим

знеболенням

Продовжити очiкувальну тактику

Провести кесарiв розтин

Забезпечити стимулювання пологiв

Провести плодоруйнiвну операцiю

Запитання 104

104. Яке ускладнення може розвинути ся в пацiєнта у разi безконтрольного приймання адреномiметикiв пiд час нападу бронхiальної астми?

варіанти відповідей

Набряк легень

Астматичний статус

Пневмоторакс

Пневмонiя

Серцева астма

Запитання 105

105. У жiнки протягом 1 год пiсля вжи вання шоколаду на шкiрi тулуба та кiнцiвок з’явився висип у виглядi полiморфних папул блiдо-рожевого кольору, що супроводжується свербежем. Об’єктивно спостерiгається: температура тiла — 37,6oC, пульс — 80/хв, АТ — 110/70 мм рт. ст. Для якого патологiчного стану характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Анафiлактичного шоку

Кору

Кропив’янки

Набряку Квiнке

Сироваткової хвороби

Запитання 106

106. У чоловiка через декiлька годин пiсля вживання неякiсної їжi з’явилися бiль у животi, блювання, яке приносить полегшення, частi рiдкi випорожнення. Об’єктивно спостерiгається: температура тiла — 37,6oC, язик сухий, iз бiлувато-сiрим нальотом, випорожнення не стiйкi. Живiт пiд час пальпацiї м’який, болючий в епiгастральнiй дiлянцi, симптомiв подразнення очеревини не виявлено. Яке захворювання, найiмовiрнiше, розвинулося в пацiєнта?

варіанти відповідей

Кишкова непрохiднiсть

Гострий апендицит

Виразкова хвороба шлунка

Гострий гастрит

Гострий панкреатит

Запитання 107

107. Як називається шлях передачi iн фекцiї, що може бути пов’язаний iз проведенням iнвазивних лiкувально-дiагностичних процедур?

варіанти відповідей

Контактно-побутовий

Рановий

Алiментарний

Вертикальний

Артифiцiйний

Запитання 108

108. У чоловiка, якого вжалила бджола, через декiлька хвилин на шкiрi тулуба з’явився висип у виглядi блiдо-рожевих мiхурцiв, що супроводжується свербежем, пiдвищилася температура тiла до 37,5oC, розвинувся бiль у животi. Якi препарати використовуються для лiкування пацiєнта в цьому разi?

варіанти відповідей

Смекта, ентеросгель

Ацетилсалiцилова кислота, аспаркам

Супрастин, тавегiл

Фуросемiд, гiпотiазид

Дигоксин, корглiкон

Запитання 109

109. Пацiєнту вiком 27 рокiв дiагносто авано кропив’янку. Якi продукти потрiбно виключити з рацiону харчування пацiєнта в цьому разi?

варіанти відповідей

Оливкову олiю, зерновий хлiб

Шоколад, мед

Кашi з вiвсяної та гречаної крупи

Макароннi вироби з твердих сортiв

пшеницi

Кабачки, капуста

Запитання 110

110. Укажiть дiлянку локалiзацiї набря ку Квiнке, що є потенцiйно небезпечним для життя.

варіанти відповідей

Гортань

Губи

Вушнi раковини

Статевi органи

Повiки

Запитання 111

111. Восьмирiчний хлопчик хворiє на епiдемiчний паротит. На 7-ий день вiд початку захворювання на тлi високої гарячки виникли нудота, блювання, переймоподiбний оперiзувальний бiль у животi, рiдкi випорожнення. Ураження якого органа вiдбулося в дитини?

варіанти відповідей

Нирок

Кишкiвника

Головного мозку

Яєчок

Пiдшлункової залози

Запитання 112

112. Укажiть раннiй симптом цукрово го дiабету.

варіанти відповідей

Анурiя

Полiдипсiя

Анорексiя

Депресiя

Ейфорiя

Запитання 113

113. Який iз нижченаведених симптомiв характерний для перебiгу гострого пiєлонефриту в дiтей першого року життя?

варіанти відповідей

Гiпертензiя

Закреп

Задишка

Блювання

Кашель

Запитання 114

114. У дев’ятирiчного хлопчика спосте рiгаються сухий кашель iз видiленнямл слизово-гнiйного мокротиння, пiдвищення температури тiла до 38,9oC та задишка. Над правою легенею визначається вкорочення перкуторного звуку. Аускультативно вислуховується ослаблене дихання та дрiбномiхурцевi вологi хрипи. Для якого захворювання характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Ларингiту

Бронхiту

Пневмонiї

Бронхiолiту

Плевриту

Запитання 115

115. У породiллi через двi доби пiсля пологiв розпочалася кровотеча зi статевих шляхiв, крововтрата досягла 500 мл i продовжується. Пацiєнтка скаржиться на слабкiсть, пiтливiсть. Об’єктивно спостерiгається: слизовi оболонки блiдi, пульс — 95/хв, слабкого наповнення, АТ — 100/60 мм рт. ст. Пiд час пальпацiї матки через передню черевну стiнку визначається, що вона щiльна, дно розташоване на рiвнi пупка. Укажiть причину вторинної (пiзньої) пiсляпологової кровотечi.

варіанти відповідей

Розрив матки

Розрив шийки матки

Розрив промежини

Затримка частин плаценти в поро жнинi матки

Порушення згортальної системи

кровi

Запитання 116

116. Жiнка в термiнi вагiтностi 36-37 тижнів скаржиться на появу незначних кров’янистих видiлень (кровомазань) зi статевих шляхiв, що з’явилися раптово вночi у станi спокою. Об’єктивно спостерiгається: загальний стан вагiтної задовiльний, АТ — 110/70 мм рт.ст., пульс — 70/хв, матка в нормотонусi, положення плода поздовжнє, передлежання головне, голiвка розташована високо над входом у малий таз, серцебиття плода — 130/хв, ясне, ритмiчне. Для якої патологiї характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Передчасного вiдшарування нор мально розташованої плаценти

Передлежання плаценти

Передчасних пологiв

Провiсникiв пологiв

Загрози розриву матки

Запитання 117

117. У якiй зоні централiзованого сте рилiзацiйного вiддiлення проводиться комплектацiя, пакування та стерилiзацiя медичних виробiв?

варіанти відповідей

Реєстрацiйнiй

Режимнiй

Стерильнiй

Чистiй

Бруднiй

Запитання 118

118. Як називається форма медичної документацiї, призначена для реєстрацiї режиму перебування пацiєнта в стацiонарi закладу охорони здоров’я та фiксацiї вiдомостей про медикаментозне лiкування, методiв обстеження, фiзiотерапевтичних процедур тощо.

варіанти відповідей

Реєстрацiйна генетична карта

Журнал облiку процедур

Консультативний висновок спецiалi ста

Температурний листок

Листок лiкарських призначень

Запитання 119

119. Периферичну вену з якими власти востями доцiльно обрати для проведення її безпечної катетеризацiї з метою подальшого введення лiкiв?

варіанти відповідей

М’яку та еластичну на дотик

Тверду та склерозовану

Розташовувану на зап’ястi

Великого дiаметру та деформовану

Розташовану поруч з артерiєю

Запитання 120

120. За призначенням лiкаря сестра ме дична проводить забiр венозної кровi пацiєнта вакуумною системою. Якi дiї потрiбно виконати iз заповненою кров’ю пробiркою?

варіанти відповідей

Перелити її вмiст в iншу ємнiсть

Енергiйно струсити до повного змi шування її вмiсту

Акуратно перевернути її 5-8 разiв для

повного змiшування її вмiсту

Пiдiгрiти її вмiст до температури

37°C

Запитання 121

121. Укажiть особливостi приймання ферментних препаратiв.

варіанти відповідей

Через 2 год пiсля вживання їжi

Пiд час вживання їжi

Через 1 год пiсля вживання їжi

Натщесерце

За 2 год до вживання їжi

Запитання 122

122. У пацiєнта, який хворiє на цироз печiнки, розвинувся асцит. Яку пункцiю йому доцiльно провести для видалення патологiчного вмiсту (зайвої рiдини) з черевної порожнини?

варіанти відповідей

Абдомiнальну

Плевральну

Люмбальну

Стернальну

Запитання 123

123. У якому положеннi має перебувати пацiєнт протягом перших 2-х год пiсля проведення люмбальної пункцiї?

варіанти відповідей

Лежачи на спинi

Лежачи на животi

Позицiї Тренделенбурга

Позицiї Фаулера

Позицiї Сiмса

Запитання 124

124. Гiрудотерапiя — це метод лiкуван ня за допомогою медичних п’явок. Яке з нижченаведених захворювань є протипоказанням до застосування цього методу лiкування?

варіанти відповідей

Бронхiт

Гастрит

Тромбофлебiт

Анемiя

Глаукома

Запитання 125

125. Укажiть показання до застосуван ня мiхура з льодом.

варіанти відповідей

Гостра затримка сечi

Трофiчнi ураження шкiри

Спастичний бiль

Перший перiод гарячки

Внутрiшнi кровотечi

Запитання 126

126. Укажiть найпоширенiше ускла днення, що є наслiдком гострої ревматичної гарячки.

варіанти відповідей

Набутi вади серця

Артерiальна гiпертензiя

Розшарування аорти

Гострий коронарний синдром

Пароксизмальна тахiкардiя

Запитання 127

127. У пацiєнта кардiологiчного вiддi лення частота серцевих скорочень уповiльнилася до 54/хв. Укажiть це порушення серцевого ритму.

варіанти відповідей

Тахікардія

Брадикардiя

Гiпертензiя

Гіпотензія

Асистолiя

Запитання 128

128. У пацiєнта пульмонологiчного вiд дiлення розвинувся бронхообструктивний синдром. Укажiть провiдну клiнiчну ознаку, що свiдчить про його розвиток.

варіанти відповідей

Дихання Куссмауля

Iнспiраторна задишка

Експiраторна задишка

«Гавкаючий» кашель

Брадипное

Запитання 129

129. Укажiть iнгаляцiйний лiкарський засiб, що застосовується для надання невiдкладної медичної допомоги пацiєнту пiд час нападу бронхiальної астми.

варіанти відповідей

Ацетилцистеїн

Сальбутамол

Тобрамiцин

Лiбексин

Амброксол

Запитання 130

130. Пацiєнту, який хворiє на бронхi альну астму, з метою монiторингу функцiонального стану дихальної системи призначено пiкфлоуметрiю. Який показник визначається за допомогою цiєї дiагностичної методики?

варіанти відповідей

Резервний об’єм видиху

Резервний об’єм вдиху

Об’єм форсованого видиху

Життєва ємнiсть легень

Пiкова швидкiсть видиху

Запитання 131

131. Пацiєнт вiком 40 рокiв протягом останнього мiсяця скаржиться на слабкiсть, швидку втомлюванiсть, пiдвищення температури тiла до 37,3°C, нiчну пiтливiсть, погiршення апетиту, кашель iз видiленням незначної кiлькостi мокротиння, що легко вiдкашлюється. Пiд час опитування з’ясувалося, що пацiєнт контактував з людиною, яка хворiє на туберкульоз. Яке дослiдженнятдоцiльно провести пацiєнту насамперед для встановлення дiагнозу?

варіанти відповідей

Визначення газового складу кровi

Шкiрнi прик-тести

Бронхоскопiю

Спiрографiю

Рентгенографiю органiв грудної

клiтки

Запитання 132

132. Чоловiка, у якого через 1,5 год пi сля вживання грибiв виникли нудота, блювання та рiзка слабкiсть, шпиталiзовано до лiкарнi. Який iз нижченаведених медичних виробiв потрiбно пiдготувати для надання невiдкладної медичної допомоги пацiєнту?

варіанти відповідей

Кухоль Есмарха

Пiдкладне судно

Тонометр Короткова

Газовивiдну трубку

Апарат Боброва

Запитання 133

133. Пацiєнт вiком 65 рокiв хворiє на хронiчний гепатит. Який iз нижченаведених симптомiв свiдчить про розвиток у пацiєнта синдрому холестазу?

варіанти відповідей

Екзофтальм

Тризм жувальних м’язiв

Шум у вухах

Свербiж шкiри

Бiль у кiстках

Запитання 134

134. Яке скринiнгове дослiдження призначається пацiєнтам, якi хворiють на хронiчну хворобу нирок, для оцiнки функцiональної здатностi нирок?

варіанти відповідей

Виявлення формених елементiв у сечi

Визначення концентрацiї сечi

Визначення швидкостi клубочкової

фiльтрацiї

Ультразвукове дослiдження органiв

сечостатевої системи

Визначення нiчного дiурезу

Запитання 135

135. Укажiть процедуру, що використо вується для лiкування хронiчної хвороби нирок, пiд час якої кров пацiєнта фiльтрується через очеревину.

варіанти відповідей

Гемодiалiз

Перитонеальний дiалiз

Трансплантацiя нирок

Урографiя

Цистоскопiя

Запитання 136

136. Який етiологiчний фактор має ви рiшальне значення у розвитку гострого гломерулонефриту?

варіанти відповідей

Споживання гострої та жирної їжi

Порушення обмiну речовин

Iнфiкування β-гемолiтичним стре птококом

Аутоiмуннi захворювання

Професiйнi iнтоксикацiї

Запитання 137

137. Пацiєнт хворiє на деформуючий остеоартроз. Укажiть найефективнiший захiд для зменшення механiчних навантажень на суглоби, що уповiльнить прогресування деструктивних змiн у хрящi.

варіанти відповідей

Нормалiзацiя маси тiла

Вiдмова вiд шкiдливих звичок

Дотримання режиму дня

Дотримання харчового етикету

Полiпшення побутових умов

Запитання 138

138. Жiнка вiком 36 рокiв скаржиться на загальну слабкiсть, головний бiль, пiдвищення температури тiла до 38°C, а також на вiдчуття розпирання, печiння та незначний бiль у дiлянцi середньої третини правої гомiлки. Об’єктивно спостерiгається: набряк та еритема яскраво-червоного кольору з нерiвними краями («язики полум’я») i чiткими (валик по периферiї) контурами ураженої дiлянки гомiлки. Для якої патологiї характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Бешихи

Флегмони

Тромбофлебiту

Лiмфангiоми

Дерматиту

Запитання 139

139. Мати тримiсячного хлопчика скаржиться, що дитина стала неспокiйною, погано спить, пiтнiє, особливо потилична дiлянка голови. Об’єктивно спостерiгається: шкiрнi покриви та слизовi оболонки блiдi, облисiння потилицi. Для якого захворювання характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Гiпотиреозу

Гiпотрофiї

Спазмофiлiї

Анемiї

Рахiту

Запитання 140

140. Одинадцятирiчному пацiєнту встановлено дiагноз: гострий гломерулонефрит. Який сечовий синдром характерний для цiєї патологiї?

варіанти відповідей

Бiлiрубiнурiя

Глюкозурiя

Бактерiурiя

Гематурiя

Мiоглобiнурiя

Запитання 141

141. До медичного пункту батальйону скеровано бiйця, який скаржиться на пiдвищення температури тiла до 38,3°C, утруднення пiд час вiдкривання рота та жування, тягнучий бiль у м’язах спини та шиї. В анамнезi: вогнепальне поранення лiвої гомiлки тиждень тому. Об’єктивно спостерiгається: стан тяжкий, свiдомiсть не порушена, шкiра блiда, посмикування м’язiв обличчя, порушення ковтання, напруження м’язiв потилицi, спини та кiнцiвок, пульс — 110/хв, АТ — 140/90 мм рт. ст. Для якої патологiї характернi цi клiнiчнi прояви?

варіанти відповідей

Ботулiзму

Сказу

Правця

Сепсису

Менiнгiту

Запитання 142

142. У пацiєнтки, в якої розвинулося гостре порушення мозкового кровообiгу, спостерiгається вiдсутнiсть рухiв у лiвих кiнцiвках iз гiпертонусом м’язiв та гiперрефлексiєю, визначається симптом Бабiнського. Який вид рухового порушення спостерiгається в пацiєнтки?

варіанти відповідей

Периферична гемiплегiя

Центральна гемiплегiя

Центральний парапарез

Моноплегiя за периферичним типом

Триплегiя за центральним типом

Запитання 143

143. Укажiть тривалiсть приймання родонової ванни.

варіанти відповідей

10-15 хв

5-7 хв

1-2 хв

30-40 хв

50-60 хв

Запитання 144

144. Чоловiк упродовж 10-ти рокiв хво-рiє на дерматологiчне захворювання, що загострюється в осiнньо-зимовий перiод. Об’єктивно спостерiгається: на шкiрi волосистої частини голови та розгинальних поверхнях кiнцiвок вiзуалiзуються рожево-червонi плями та бляшки, вкритi сухими срiблястими лусочками, супроводжуються незначним свербежем. Для якого захворювання характернi цi симптоми?

варіанти відповідей

Псорiазу

Червоного плоского лишаю

Системного червоного вовчака

Сухої себореї

Нейродермiту

Запитання 145

145. Якi клiнiчнi прояви найхарактернi шi для гострого пiєлонефриту?

варіанти відповідей

Гарячка, бiль у поперековiй дiлянцi

Тахiкардiя, сеча кольору «м’ясних

помиїв»

Гiпертензiя, набряки

Анурiя, свербiж шкiри

Запитання 146

146. Який метод дослiдження сечi вико ристовується для визначення концентрацiйної функцiї нирок?

варіанти відповідей

За Амбурже

За Аддiс-Каковським

За Нечипоренком

За Зимницьким

Запитання 147

147. Пiд час об’єктивного обстеження пацiєнта сестра медична виявила, що на тлi сповiльненого та рiвномiрного за глибиною дихання з’являються тривалi паузи (до 30 с). Який тип дихання спостерiгається в пацiєнта?

варіанти відповідей

Дихання Чейна-Стокса

Дихання Куссмауля

Дихання Бiота

Iнспiраторна задишка

Експiраторна задишка

Запитання 148

148. Якi фiзiотерапевтичнi процедури треба порадити пацiєнту пiсля зняття гiпсової пов’язки для вiдновлення функцiї травмованої нижньої кiнцiвки?

варіанти відповідей

Фототерапiю, крiотерапiю

УФО, електрофорез

Гiрудотерапiю, голковколювання

ЛФК, масаж

Зовнiшнє застосування зiгрiвального

компресу, медичної грiлки

Запитання 149

149. Укажiть прояви дизуричного син дрому.

варіанти відповідей

Часте болiсне сечовипускання

Позитивний симптом Пастернацько го

Пiурiя, протеїнурiя

Альбумiнурiя, кетонурiя

Гiпертензiя, набряки

Запитання 150

150. Як називається патологiчний стан, що характеризується болем у суглобi та не супроводжується запальним процесом та/або порушенням рухливостi в ньому?

варіанти відповідей

Полiкiстоз

Полiартрит

Артроз

Артрит

Арталгiя

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест