Тест до практичної роботи "Зобов'язання держави у сфері прав людини: повага, захист, забезпечення"

Додано: 20 грудня 2022
Предмет: Правознавство, 9 клас
Тест виконано: 1468 разів
7 запитань
Запитання 1

Що є джерелом прав людини? Хто їх дає, чи звідки вони беруться?


варіанти відповідей

Права людини надає їй держава

Права людини – вигадка західних держав, яку вони нав’язують іншим народам

Права людини походять з людської гідності, яку мають всі люди від народження

Права людині надаються суспільством, і їх мають всі члени суспільства, хто ведуть порядне та пристойне життя

Запитання 2

Свободу від катувань (або заборону катувань) називають одним з прав людини. Якими є обставини, що, з точки зору прав людини, дозволяють за певних умов застосовувати катування?

варіанти відповідей

Якщо застосувати катування збирається співробітник правоохоронних органів, який розслідує тяжкий кримінальний злочин – адже держава дала йому повноваження на застосування насильства

Ніякими. Заборона катувань є абсолютною, і не може бути обмежена (що би не відбувалося насправді

Якщо людина, про яку йдеться, є терористом, який заклав бомбу в мирному кварталі, і треба терміново дізнатися її місце розташування

Якщо людина, про яку йдеться, є бійцем ворожого військового підрозділу, відповідальним за загибель людей

Запитання 3

До речі, щодо тих, хто порушили закон. Їх умови тримання у місцях позбавлення волі дотепер часто залишають бажати кращого. Всі погоджуються, що це треба змінювати – але держава не дуже поспішає це робити. Чи порушує це права людини?

варіанти відповідей

Ні, бо це – злочинці. Від їх дій страждали інші люди, тепер надійшла їхня черга, це – справедливо.


І так, і ні. З одного боку, очевидно порушує, і держава це визнає. Однак у бюджеті хронічно не вистачає грошей, а покращувати ситуацію з дотриманням прав злочинців, не забезпечивши спершу дотримання прав законослухняних громадян – неправильно і нелогічно.

Так, якщо умови погані у СІЗО (слідчому ізоляторі), адже там сидять здебільшого люди, ще не визнані винними судом. Ті, кого суд визнав винними, вчинили злочин, тож і скаржитись їм не випадає.

Так, бо нікого не можна піддавати катуванням, жорстокому чи також, що принижує, поводженню. Навіть ті, кому суд визначив покарання за допомогою позбавлення волі, не присуджені до перебування у нелюдських умовах.

Запитання 4

Яке місце забезпечення дотримання прав людини має посідати у діяльності держави? Спробуйте згадати, що про це каже Конституція України, не заглядаючи до тексту чи пошукової системи (тільки чесно!)


варіанти відповідей

«Права і свободи людини беруться до уваги за визначення спрямованості діяльності держави. […] Утвердження і роз’яснення прав і свобод людини є невід’ємним обов’язком відповідних органів держави, визначених законами України.»

«Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. […] Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.»

«Права і свободи людини, їх утвердження є неодмінною складовою діяльності органів держави, як демократичної, соціальної та правової. […] Утвердження і забезпечення прав і свобод людини знаходить своє відображення в законодавстві.»

Права і свободи людини взагалі не згадані в тексті чинної Конституції України.

Запитання 5

І якщо вже про пам’ять на цитати… Основним міжнародним документом про права людини натепер є Загальна декларація прав людини . Яку відому фразу можна прочитати десь на початку тексту Декларації – згадайте, не заглядаючи до тексту чи пошукової системи?


варіанти відповідей

Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах.

Ми вважаємо за самоочевидні істини, що всіх людей створено рівними.

Людина є мірою всіх речей.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Запитання 6

У ситуації, коли різні права людини перебувають під загрозою чи порушуються – з точки зору концепції прав людини, у якому порядку треба виправляти ситуацію?


варіанти відповідей

Спершу треба виправити ситуацію, припинивши найбільш кричущі порушення, як-от катування і жорстоке поводження; інші можуть почекати.

Передовсім треба захищати права власників та підприємців. Бо лише незалежні господарі, які володіють майном та бізнесом, можуть допомогти іншим захистити свої права.

Спершу треба забезпечити прихід до влади нових політиків, не заплямованих попередніми порушеннями. Лише це дозволить почати виправляти ситуацію із захистом прав людини.

Спершу треба забезпечити перебування при владі політиків із досвідом. Знаючи систему, лише вони можуть її змінити, та почати виправляти ситуацію із захистом прав людини.

Це – спекулятивне питання. Є порушення, які шокують більше за інші; але права людини треба захищати усі, і для всіх.

Запитання 7

У ситуації, коли в Україні порушуються права людей з різних груп - чиї права людини мають бути захищені в першу чергу?

варіанти відповідей

Передовсім треба захищати права усіх, чиї права порушуються. Не існує окремих прав тих чи інших груп, які є пріоритетними щодо інших груп людей.

Передовсім треба захистити права російськомовних мешканців України. Це ж – найбільша мовна меншина в Україні, і з-поміж мов меншин ця мова – найважливіша. І саме її зараз найбільше переслідують.

Передовсім треба захищати права людини представників української нації – свідомих етнічних українців. Бо вони – титульна нація на цій землі, яка зберігає свої традиції та цінності. Ті ж, хто традиційні цінності не підтримує – не справжні українці.

Передовсім треба захищати права людини громадян України. Зрештою, нам своїх проблем вистачає. Біженці та інші іноземці мають почекати.

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест