При апендектомії у червоподібному відростку виявлені гельмінти завдовжки від 30 – 50 мм. Передній кінець тіла витягнутий у вигляді довгої тонкої нитки. Задній кінець тіла розширений, спірально закручений на черевну сторону. В тонкій частині тіла розміщується лише стравохід, в товстій частині тіла знаходяться інші органи травної системи та статева система. Який паразит знайдений в червоподібному відростку?
У дитини 8-ми років виявлений аскаридоз. Чи слід госпіталізувати хвору з метою запобігання зараженню інших членів сім'ї?
У будівельників земляного тунелю помірна гіпохромна залізодефіцитна анемія; відмічено зниження рівня гемоглобіну до 8 – 10% числа еритроцитів до 1x106 – 0,8x106 в 1мкм; спостерігались ознаки потемніння в очах, головні болі, запаморочення, викривлене відчуття смаку та нюху (бажання вживати вапно, крейду, зубний порошок, сирі крупи, їсти графіт, цеглу, землю). Найвірогідніше у будівельників земляного тунелю ознаки важкої залізодефіцитної анемії спричинені паразитуванням:
За рівних умов зараження людини трихінельозом, опісторхозом, альвеококозом у місцевих жителів клінічний перебіг цих хвороб значно легший, ніж у приїжджих. Пояснюється це :
Аналіз захворювання населення Західної України на гельмінтози засвідчив, що у 13-15% людей діагностувався стронгілоїдоз, а серед дітей шкільного віку 30% хворіли ентеробіозом. Це є показником:
Із перелічених гельмінтозів не може заразитись людина через забруднені овочі, фрукти
Відомі випадки, коли хвора на гельмінтоз людина може бути джерелом повторного зараження самої себе. Це можливо при гельмінтозах:
Інженер, який тривалий час перебував у відрядженні в Нігерії, звернувся в очне відділення лікарні з скаргою на поступову втрату гостроти зору. Симптоми, які виявив лікар: гіперемія і набряк кон’юнктиви, точковий кератит, змінена зіниця, помутніння і зморщування кришталика. На тілі, в ділянці суглобів нижньої кінцівки, знаходяться сполучнотканинні вузли. Поставте діагноз хворому:
Циркадні міграції мікрофілярій Wuchereria Bancrofti, Brugia malayi з глибоких кровоносних судин в периферичні в найбільшій кількості між 22 і 4 годинами доби є ознакою
Міграція мікрофілярій Loa loa з глибоких кровоносних судин, де вони локалізуються вночі, в периферичні судини – на денний період доби є пристосуванням до:
В товстій краплі крові виявлені мікрофілярії довжиною 220 – 250 мкм. Чохлик дуже виступає за передній і задній кінці тіла. Задній кінець тіла різко звужений. Ядерна колонка не доходить до заднього кінця тіла. Окремо від колонки і окремо одне від одного в задньому кінці лежать 2 термінальних ядра. Останнє ядро лежить на самій верхівці заднього кінця. Виявлені мікрофілярії належать:
Група громадян приїхала в Україну із Південно-Західної Азії. У деяких із них в підшкірній клітковині нижніх кінцівок при обстеженні знайдені водянисті міхурці, які швидко і легко розриваються. Якщо ці громадяни інвазовані, то яким гельмінтозом?
Діагноз онхоцеркозу встановлюється і підтверджується на основі:
При дослідженні передньої камери ока щілеподібною лампою, лікар виявив личинки мікрофілярії, довжиною 250 – 300 мкм, без чохлика. Ядра в хвостовому відділі великі, овальні, чітко розташовані рядками, не доходячи до кінця тіла. Виявлені мікрофілярії належать:
В товстій краплі крові, отриманої від пацієнта вночі, виявлені ниткоподібні мікрофілярії довжиною 200 – 300 мкм. Задній кінець тіла загострений, має чохлик, що сильно виступає за кінець тіла. Ядерна колонка в хвостовому відділі закінчується декількома видовженими ядрами, не доходячи до заднього кінця тіла. Виявлені мікрофілярії належать
Підтвердження діагнозу на основі знаходження мікрофілярій в товстій краплі крові, забарвленої методом Романовського-Гімзи, використовується при:
При мікроскопії товстої краплі крові виявлені ниткоподібні мікрофілярії з коротким, ледве помітним чохликом, довжиною 250 – 300 мкм. Задній кінець личинки загострений. Ядра в хвостовому відділі розташовані ланцюжком, щільно прилягають один до одного, і при цьому доходять до заднього кінця тіла. Виявлені мікрофілярії належать:
Онхоцеркоми – це вузли, утворені:
З метою профілактики трихінельозу на ринках проводять трихінелоскопію свинини для знаходження личинок в м’ясі, використовуючи при цьому:
Діагноз трихінельозу встановлюють на основі:
В епідеміології трихінельозу розрізняють синантропні і природні осередки. В синантропних осередках циркуляція трихінел відбувається між:
Трихінельоз є природно-осередковим гельмінтозом. Циркуляція збудника в природі проходить між:
Особливостями епідеміології трихінельозу серед людей є:
Серед населення Північної Німеччини розповсюджений звичай вживати в їжу сиру свинину у вигляді біфштексів, вестфальської ветчини.Такий звичай створює небезпеку зараження людини:
У військовій частині захворіли 720 солдат. Хвороба почалась гостро з підвищенням температури до 38 – 39°С, болями в животі, диспепсичними розладами. На 3-й – 4-й день з'явились набряки повік, обличчя, еозинофілія крові. Із анамнезу встановлено, що декілька днів тому солдати вживали свинячу варену ковбасу. У переважній більшості випадків клінічний перебіг хвороби був легкої і середньої важкості, а у 9-ти пацієнтів закінчився летально. На базі клінічних симптомів і анамнестичних даних, попередній діагноз у хворих може бути:
В околицях м. Загорська захворіла група людей, які їли сире свіжопросолене м'ясо та сало вбитого на полюванні борсука. При мікроскопічному дослідженні м'яса борсука, виявлені личинки різної ступені зрілості: спірально закручені без сполучнотканинної капсули, лимонноподібні інкапсульовані, звапняковані капсули. На підставі мікроскопічних даних був поставлений діагноз:
До лікаря звернувся хворий з симптомом кон'юнктивально-рогівкового синдрому: свербіж, сльозотеча, світлобоязнь. Прибув хворий з Нігерії на навчання у м. Київ. При огляді хворого лікар відмітив потовщення шкіри, слизових оболонок, дерматит, що нагадує бешихове запалення. Офтальмологічне обстеження передньої камери ока дозволило виявити мікрофілярії довжиною 250 – 300 мкм. без чохлика. Хвостовий відділ тіла личинки тонкий, загнутий. Ядра не доходять до кінця тіла личинки, великі, овальні, чітко розміщені в ряди. Поставте діагноз хворому:
Локалізація статевозрілих трихінел в організмі людини:
Шляхи міграції личинок трихінели в організмі хазяїна:
М'язова форма трихінельозу починається з часу занесення личинок трихінели в поперечно-посмуговані м'язи на:
Багаточисельні смертельні випадки від трихінельозу пов’язані з міграцією личинок трихінели по крові і лімфі людини, що відповідає в перебігу хвороби:
Статевий диморфізм у трихінели виражається в:
Назвіть нематоди, у яких типовим місцем локалізації у людини є шкіра, підшкірна клітковина:
До трансмісивних гельмінтозів відносяться:
Із класу Власне круглих червів біогельмінтами є:
У пацієнта, який прибув із Африки запідозрили філяріоз. Чи має діагностичне значення, в який час доби у нього буде взята кров для дослідження?
Інокулятивним способом заражається людина:
Назвіть гельмінтів, проміжним хазяїном у яких є комарі:
Зараження людини дракункульозом відбувається:
Для яких філярій властиві циркадні міграції мікрофілярій з глибоких кровоносних судин в периферичні:
До філярій з нічною міграційною періодичністю належать:
До філярій з денною міграційною періодичністю належать:
До філярій з міграційною аперіодичністю належать:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома