Жiнка госпiталiзована у гiнекологiчне вiддiлення з хронiчним двобiчним аднекситом. Яка потенцiйна проблема може виникнути у пацiєнтки?
Медична сестра готує набiр iнструментiв. Вкажiть, за допомогою якого iнструмента проводять iнструментальну ревiзiю порожнини матки:
Медична сестра амбулаторiї сiмейної медицини проводить патронаж вагiтної у термiнi 32 тижнi. Вагiтна поскаржилась на головний бiль, миготiння перед очима. Медична сестра визначила: артерiальний тиск - 190/110 мм рт.ст., набряки на нижнiх кiнцiвках, переднiй черевнiй стiнцi, обличчi. В сечi наявнiсть бiлка. Для якої патологiї характерна дана симптоматика?
У гiнекологiчне вiддiлення поступила жiнка 30-ти рокiв, з пiдозрою на запальне захворювання жiночих статевих органiв. Яке сестринське втручання потрiбно провести для уточнення дiагнозу?
Ви медична сестра жiночої консультацiї. Проводите заняття серед вагiтних стосовно перебiгу пологiв, демонструєте бiомеханiзм пологiв. Який перший момент бiомеханiзму пологiв при передньому видi потиличного передлежання?
При зовнiшньому обстеженнi вагiтної за допомогою прийомiв Леопольда-Левицького виявлено, що спинка плода праворуч, над входом в малий таз пальпується м’яка, небалотуюча частина плода. Визначте позицiю та передлежання плода:
До жiночої консультацiї звернулась вагiтна у термiнi 28 тижнiв. Пiсля проведення зовнiшнього акушерського обстеження за Леопольдом-Левицьким було визначено, що голiвка знаходиться у днi матки, спинка з лiвого боку та повернута допереду. Визначте вид позицiї плода в цьому випадку:
Пiд час зовнiшнього акушерського дослiдження вагiтної виявлено: положення плода повздовжнє, перша позицiя, переднiй вид, головне передлежання. Вкажiть найкраще мiсце вислуховування серцебиття плода:
Пацiєнтка 24-х рокiв скаржиться на появу рясних пiнистих бiлей жовтого кольору з неприємним запахом, вiдчуття свербiння у дiлянцi зовнiшнiх статевих органiв та пiхвi, болючiсть при сечовипусканнi. Яке захворювання має таку клiнiчну картину?
Пiд час вимiрювання тазу при взяттi вагiтної на облiк медсестрою встановленi наступнi розмiри: 24-26-28-18 см. Назвiть форму тазу вагiтної:
При обстеженнi вагiтної прийомами зовнiшнього акушерського дослiдження визначено, що дно матки розташоване на рiвнi реберних дуг. При одноплiднiй вагiтностi це вiдповiдає:
Жiнцi 30-ти рокiв в жiночiй консультацiї встановлений дiагноз: ерозiя шийки матки. Який метод обстеження потрiбно використати?
У пологовий будинок доставлена вагiтна в термiнi 35 тижнiв. Пiсля падiння в неї з’явився бiль у животi та незначнi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Об’єктивно: матка напружена, болюча. За даними УЗД - плацента в дiлянцi дна матки. Серцебиття плода ритмiчне, приглушене, 90/хв. Якiй патологiї вiдповiдає зазначена клiнiчна картина?
В акушерське вiддiлення поступила вагiтна в термiнi 33 тижнi зi скаргами на кровотечу зi статевих шляхiв. При акушерському дослiдженнi виявлено: високе стояння голiвки плода по вiдношенню до входу в малий таз. При УЗД виявлено: плацента повнiстю перекриває внутрiшнє вiчко. Який стан характеризує дана клiнiчна картина?
. У гiнекологiчний стацiонар бригадою швидкої допомоги доставлено жiнку 35-ти рокiв зi скаргами на раптовий бiль внизу живота з iррадiацiєю у пряму кишку, короткочасну втрату свiдомостi, запаморочення. При оглядi: АТ- 100/60 мм рт.ст., пульс - 88/хв., шкiрнi покриви та слизовi оболонки блiдi. Пiхвове дослiдження - вiдмiчається рiзка болючiсть в дiлянцi заднього склепiння. Остання менструацiя була 2 мiсяцi тому. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
До акушерського стацiонару доставлена вагiтна зi скаргами на сильний головний бiль, пелену перед очима, ”миготiння мушок”. Термiн вагiтностi 36 тижнiв. АТ170/110 мм рт.ст., протеїнурiя - 5 г/л, генералiзованi набряки. На пропускнику у вагiтної почалися тонiко-клонiчнi судоми. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
До гiнекологiчного вiддiлення поступила пацiєнтка зi скаргами на ряснi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв, сильний переймоподiбний бiль внизу живота. Об’єктивно: АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 90/хв. При пiхвовому дослiдженнi: зовнiшнє вiчко шийки матки пропускає палець. Матка збiльшена до 8-9 тижнiв вагiтностi. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
У пацiєнтки 28-ми рокiв, запiдозрено порушену позаматкову вагiтнiсть. Яке обстеження пiдтвердить Вашi припущення?
При зовнішньому акушерському обстеженні вагітної в терміні 36 тижнів встановлено: над входом в малий таз визначається округла, помірної щільності балотуюча частина плода. Спинка плода зліва. Якому визначенню за акушерською термінологією відповідають отримані дані акушерського дослідження?
Після завершення фізіологічних пологів породілля знаходиться в пологовій залі під наглядом медичної сестри. Яка тривалість раннього післяпологового періоду?
Роділля знаходиться в пологовій залі. Завершився І період пологів. Які ознаки вказують на його завершення?
Вагітна М., 31 року, під час зовнішнього обстеження проведено вимірювання ОЖ, що дорівнює 100 см, і ВСДМ - 38 см. Яка передбачувана маса плода?
Ви медична сестра жiночої консультацiї. Проводите заняття серед вагiтних стосовно перебiгу пологiв, демонструєте бiомеханiзм пологiв. Який другий момент бiомеханiзму пологiв при передньому видi потиличного передлежання?
Ви медична сестра жiночої консультацiї. Проводите заняття серед вагiтних стосовно перебiгу пологiв, демонструєте бiомеханiзм пологiв. Який третій момент бiомеханiзму пологiв при задньому видi потиличного передлежання?
При обстеженнi вагiтної прийомами зовнiшнього акушерського дослiдження визначено, що дно матки розташоване на рiвнi пупка. При одноплiднiй вагiтностi це вiдповiдає:
Пiд час вимiрювання тазу при взяттi вагiтної на облiк медсестрою встановленi наступнi розмiри: 24-26-28-20 см. Назвiть форму тазу вагiтної:
Пiд час вимiрювання тазу при взяттi вагiтної на облiк медсестрою встановленi наступнi розмiри: 26-26-31-17 см. Назвiть форму тазу вагiтної:
Вагітна 23 років, вагітність – 10–11 тиж. При обстеженні для взяття на облік у жіночий консультації встановлені наступні розміри таза: 22–25– 28–17. Діагональна кон’югата – 10 см. Індекс Соловйова – 12,5 см. Який ступінь звуження таза?
У пологовий будинок доставлена вагiтна в термiнi 35 тижнiв. Скаржиться на незначнi безболісні кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Об’єктивно: матка в нормотонусі, безболісна. Серцебиття плода ритмiчне, приглушене, 90/хв. Якiй патологiї вiдповiдає зазначена клiнiчна картина?
У гiнекологiчний стацiонар бригадою швидкої допомоги доставлено жiнку 35-ти рокiв зi скаргами на раптовий бiль внизу живота з iррадiацiєю у пряму кишку, короткочасну втрату свiдомостi, запаморочення. При оглядi: АТ- 100/60 мм рт.ст., пульс - 88/хв., шкiрнi покриви та слизовi оболонки блiдi. Пiхвове дослiдження - вiдмiчається рiзка болючiсть в дiлянцi заднього склепiння. Остання менструацiя була 2 тижні тому. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
При обстеженнi вагiтної прийомами зовнiшнього акушерського дослiдження визначено, що дно матки розташоване посередені між лоном та пупком. При одноплiднiй вагiтностi це вiдповiдає:
В пологовій залі знаходиться роділля. Триває другий період пологів. Діагностовано дистрес плода в пологах. Яка тактика невідкладної допомоги в даному випадку?
Медсестра палати патології вагітних проводить обстеження вагітної при зовнішньому акушерському обстеженні. Яку характеристику плодорозміщення визначила медсестра, використовуючи III прийом за Леопольдом-Левицьким?
В гінекологічне відділення доставлена жінка 45 років зі скаргами на значні кров’янисті виділення зі статевих шляхів. До якої маніпуляції медична сестра повинна підготувати інструменти:
У породіллі М. після народження посліду почалася кровотеча. Під час огляду посліду на цілісність на плодовій оболонці була виявлена обірвана судина. М’які тканини пологових шляхів не ушкоджені. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?
У роділлі І період пологів. Передбачувана маса плода - 4500,0. Перейми різко болючі, матка у вигляді “піщаного годинника”. Роділля занепокоєна. Яку патологію можна запідозрити?
У вагітної з пізнім гестозом розвинувся напад судом з втратою свідомості. Що є першочерговим при наданні долікарської допомоги?
Какое независимое сестринское вмешательство выполнит медсестра в случае возникновения ювенильного кровотечения?
Роділля Н., 26 років, поступила у акушерський стаціонар із нормальною пологовою діяльністю і через три години народила живу доношену дівчинку масою - 3200 г. Матка змінила форму (з округлої стала більш пласкою і
витягнутою у напрямку до правого підребер’я), її дно знаходиться
вище пупка. Яка ознака відшарування плаценти є позитивною в цьому випадку?
Пацієнтка 20 років звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на затримку менструації протягом 2-х місяців, зміни апетиту, нудоту. Лікарем установлена вагітність 7-8 тижнів. Назвати документ, який оформляється при взятті на облік по вагітності:
Роділля М., 26 років, І період пологів. Як часто медична сестра визначає параметри пульсу і артеріального тиску у роділлі?
Жінка 24 років звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на відсутність менструації. 5 місяців тому у неї відбулися пологи, дитина на грудному вигодовуванні. При вагінальному обстеженні: матка звичайних розмірів, щільна. Про який стан свідчить дана клінічна картина?
Жінка 25 років звернулась до жіночої консультації зі скаргами на надмірні гнійні виділення зі статевих шляхів із неприємним запахом, біль та печію у піхві, що з’явились 3 дні тому. Визначте діагностичну мету бактеріологічного дослідження:
Пацієнтка К., 23 років, за рекомендацією лікаря вимірювала базальну температуру протягом трьох менструальних циклів. Огляд результатів виявив монофазну криву. Про що це свідчить?
Жінка 25 років, заміжня. Має дитину. Застосовує комбіновані оральні контрацнптиви. Забула вжити одну пігулку. Що порекомендувати?
Жінка 32 років, заміжня. Має двох дітей. В анамнезі варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Який метод контрацепції їй можна порадити?
Жінка звернулась в жіночу консультацію з проблемою безпліддя. Який метод обстеження застосовується для діагностики прохідності маткових труб?
. Дівчинці 10 років. В якому віці у неї повинна з’явитись перша менструація?
Медична сестра проводить онкопрофогляд. З яких місць беруть мазки на онкоцитологічне дослідження?
Пацієнтка 25 років, скаржиться на біль, свербіння, печію, серозно-гнійні виділення. При огляді - набряк в ділянці зовнішніх статевих органів, гіперемія слизової оболонки вульви. Як оцінити ці проблеми?
У пацієнтки 60 років виникла маткова кровотеча. Яку долікарську допомогу повинна надати медична сестра?
На диспансерному обліку знаходиться жінка 53 років з діагнозом раку шийки матки ІV ступеню. Патронажна сестра під час відвідування хворої на дому виявила кровотечу зі статевих шляхів. Назвіть першу допомогу, яку повинна надати медсестра?
Пацієнтка В., 22 років, госпіталізована в гінекологічне відділення з підозрою на порушену позаматкову вагітність. Вкажіть, яке з перелічених сестринських втручань є незалежним:
Жінка з вагітністю 8 тижнів поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на переймоподібний біль у животі, значні кров’янисті виділення зі згустками. Що в першу чергу повинна зробити медична сестра?
Назвіть ймовірну ознаку вагітності.
Жінка у терміні вагітності 7 тижнів з приводу гнійного фарингіту приймала
тетрациклін. До чого це може привести?
Медична сестра планує провести онкопрофогляд. Який метод обстеження є зайвим?
В гінекологічному відділенні лікується пацієнтка 50 років з приводу раку шийки матки. Була проведена ампутація шийки матки та променева терапія. Яке найбільш поширене ускладнення променевої терапії в період реабілітації є у таких хворих?
Жінка звернулась в жіночу консультацію для обстеження. Назвіть ранній симптом раку тіла матки.
Медична сестра, проводячи обстеження зовнішніх статевих органів жінки, виявила набряк і гіперемію в ділянці великої статевої губи, температура тіла 38С. Про яке захворювання йде мова?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома