У якому році відбулася подія, що відображена у статті?
Які з указаних країн були засновницями Організації Варшавського договору:1) Норвегія, 2) Фінляндія, 3) Швеція, 4) Радянський Союз, 5) Німецька Демократична Республіка, 6) Польська Народна Республіка, 7) Соціалістична Республіка Румунія
Хто з політичних діячів виголосив таку промову:
«Від Штеттіна на Балтиці до Трієста на Андріатиці, через весь континент, опущено «залізну завісу». За цією лінією опинилися всі столиці держав Центральної та Східної Європи: Варшава, Берлін, Прага, Відень, Будапешт, Белград, Бухарест і Софія… потрапили до сфери, яку я називаю радянською…»?
Яка країна не входила до складу Югославії ?
Прочитайте уривок із статті М. Хрущова у газеті "Правда " та вкажіть дату події, про яку йде мова:
"Надавши допомогу... для придушення контрреволюційного заколоту, ми таким чином перешкодили ворогові підірвати єдність усього соціалістичного табору, яка зазнала серйозного випробування у дні угорських подій..."
Метою якої події був "соціалізм з людським обличчям"?
Поняття «економічне диво», «соціальне ринкове господарство», «ліберальна демократія» потрібно використовувати, характеризуючи розвиток у другій половині ХХ ст.
Поданий пропагандистський плакат відображає велич Китаю, коли його лідером був…
Укажіть складові політичного та соціально-економічного розвитку СРСР періоду «Відлиги»:
1) інтенсивне житлове будівництво;
2) скасування монополії КПРС на владу;
3) реабілітація жертв сталінських репресій;
4) перехід від галузевого до територіального принципу управління; промисловістю та будівництвом (РНГ);
5) розроблення нового союзного договору;
6) проведення «косигінської» реформи. .
Про кого з державно-політичних діячів йдеться в цитованому документі? «За своє довге, 91-річне, життя він пережив крах трьох німецьких держав: імперії Вільгельма ІІ в 1918 р., Веймарської республіки в 1933 р., нацистського “Тисячолітнього Рейху” в 1945 р. У 1949 р. створив четверту німецьку державу — Федеративну Республіку Німеччини, заклавши такий її фундамент, що й через понад півстоліття ніщо не свідчить, що її може спіткати доля попередниць…»
Кому з керівників Радянського Союзу належать слова:
«Я вже старий і втомився. Хай справляються самі. Головне я зробив. Відносини між нами, стиль керівництва змінились докорінно. Чи могло комусь уявитися, що ми можемо сказати Сталіну, що він нас не влаштовує, і запропонувати йому піти у відставку? Від нас би мокрого місця не залишилось. Тепер все інакше. Зник страх і розмова йде на рівних. У цьому моя заслуга. А боротися я не буду…»?
Визначте, котрого року відбулася подія:
"...Національні Збори вважають окупацію ЧССР військами п'яти країн Варшавського договору самочинним актом насильства міжнародного масштабу, який суперечить принципам союзницьких домовленостей, які ЧССР має з цими країнами..."
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома