П. Скоропадський здійснив переворот і був проголошений гетьманом України за згоди і підтримки:
Укладення якого міжнародного договору викликало такий коментар сучасника: "Польща та більшовицька Росія поділились українськими землями, як колись в Андрусово в 1667 році?"
Якому періоду Української революції та боротьби за збереження державності найбільш характерне таке явище, як "отаманщина"?
У зовнішній політиці гетьман П. Скоропадський орієнтувався на:
Міністр освіти М. Василенков уряді гетьмана П. Скоропадського стверджував:
" Якщо є прагнення створити українську народну інтелігенцію, український університет, .... повинна бути наука українською мовою. Я повністю погоджуюся з М. Грушвським, який стверджує, що тільки тоді українство як нація отримає вагу у світі, коли зможе створити серйозну українську науку". Як була реалізована проголошена ідея?
Відкриття українських гімназій, державних університетів у Києві та Кам'янці-Подільському були складовими національно-культурної політики:
У якому році відбулись події, описані в уривку з історичного джерела?
"Село піднялося за землю проти пана,що нею володіє,проти гетьмана як влади, що підтримує пана,проти німця як оборонця пана й відбирача хліба".
Кому з діячів Української революції і Визвольних змагань належать такі слова:
" У розпал будь-якої революції тільки люди з крайніми гаслами при відомому щасливому збігові подій ставали вождями й мали успіх. Я це знав, але, на моє щастя, я прийшов до влади в той момент, коли для країни, змученою війною та анархією, справді була потрібна середня лінія, лінія компромісів...."?
На ілюстрації зображений:
Завдання з вибором трьох правильних відповідей.
Які українські законодавчі органи влади існували в 1918- 1920рр?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома